Név:
 e-mail:

 Üzenet:
Mégsem
Újabb
Régebbi
küldte: pf-prg válaszolok 419.
Válasz  Szabó Loránd  418.  sorszámú üzenetére:

Kedves Loránd!

 

Elnézést kérek, hogy még mindig nem tudtam utánajárni a problémának, de mostanában tényleg kész diliház az életem.

 

wacko

e-mail küldése időpont: 2017-05-10 21:25:22
 
küldte: Szabó Loránd válaszolok 418.
Válasz  pf-prg  417.  sorszámú üzenetére:

Köszönöm, várok türelmesen :)

e-mail küldése időpont: 2017-03-31 10:06:45
 
küldte: pf-prg válaszolok 417.
Válasz  Szabó Loránd  416.  sorszámú üzenetére:

Kedves Loránd!

 

Foglalkoztam már a problémával, de nem jutottam előbbre. Egy kollégának van 2016-os AutoCAD-je, meg is beszéltük, hogy hozzáférhetek, de sajnos olyan sűrű a programom, hogy még nem jött össze.

 

prizmas2_ani

e-mail küldése időpont: 2017-03-30 15:53:25
 
küldte: Szabó Loránd válaszolok 416.
Válasz  Szabó Loránd  415.  sorszámú üzenetére:

Tisztelt Ferenc

Csak érdeklődök, h sikerült e rájönni a hibára?

e-mail küldése időpont: 2017-03-27 11:01:22
 
küldte: Szabó Loránd válaszolok 415.
Válasz  pf-prg  407.  sorszámú üzenetére:

Tisztelt Ferenc!

 

A 407-es post-ra válaszolnék.


Most jutottam 2016-os Cad közelébe, és megcsináltam a képernyőmentést...
Remélem sikerül rájönni a hiba okára, sokat használnám ezt a lisp-et :)
Annyi lenne még a kérésem, hogy a (copy-txt) parancs futtatásakor, én adhassam meg a másolás kiinduló/bázis pontját! (jelenleg a másolandó karakter beillesztési pontját veszi bázisnak) Remélem érthető, hogy mit is akarok. Egyébként a sima Copy parancs is így működik...

 

Screenrecord:

https://drive.google.com/file/d/0B1TtHAXiHyUrdkc0eHQ4ZUxMWkU/view

Köszönettel,
SZ.L.

e-mail küldése időpont: 2017-03-10 17:29:11
 
küldte: pf-prg válaszolok 414.
Válasz  Dr. Müller Antal  413.  sorszámú üzenetére:

Tisztelt Müller Úr!

 

Bár a probléma felvetése eredetileg e-mail -ben történt, talán nem haszontalan, ha mások is megismerik a választ.

 

Az eredeti kérdés így szólt:

Azt szeretném megtudni, hogy cím alapján hogyan lehet az EOV kordinátkhoz hozzájutni.

 

A válasz pedig a http://pf-prg.hu/trafo/terkep-EOV.php?kapcsolok=4798 címen elérhető oldal súgójának az adott probléma szempontjából lényeges részleteit taglalta.

 

 

Az aktuális kérdésre pedig az a válasz, hogy az EOV vetületi rendszernek az említett eltolások nélkül értelmezett origója nem egyezik meg a gellérthegyi alapponttal, hanem csak annak meridiánjára (földrajzi hosszúság koordináta) esik. Az origó észak-déli irányban értelmezett pozícióját úgy választották meg, hogy az EOV vetületű sík térképlapokon a hosszúságok torzulása az ország déli és északi határai mentén is minnél kisebb legyen.

 

A részletek megismeréséhez az alábbi linkeket ajánlanám:

 

https://hu.wikipedia.org/wiki/Egys%C3%A9ges_orsz%C3%A1gos_vet%C3%BClet

 

http://www.agt.bme.hu/staff_h/varga/Osszes/Dok3uj.htm

 

prizmas2_ani

 

e-mail küldése időpont: 2017-02-04 09:47:06
 
küldte: Dr. Müller Antal válaszolok 413.

Tisztelt Papp Úr!

Köszönettel vettem a visszajelzését, de átnézve a témával kapcsolatos részletes leírást, kérdésem lenne.

Az alap a budai vonatkoztatási ponthoz képest eltolt koordináta rendszer, mégpedik az északra mutató +X nyugati irányban 650.000, a keletre mutató +Y déli irányban 200.000 m.-rel.

Tehát a budai ponttól délre eső helyek X értékének 200.000 m-nél kisebbnek kellene lenni.

A korábbi kérdésemben szereplő, Sz.batta, Est u. 59.-re az Ön által küldött link alapján a következő értékeket kaptam:

X=218.179,93; Y=640.529,7

Az említett település Bp.-től délre kb. 18 km, nyugatra kb. 10 km-re esik. Tehát kérdésem az, hogy az X érték miért nem kisebb 200.000-nél?

Válaszát előre is köszönöm, tisztelettel

Dr. Müller Antal

e-mail küldése időpont: 2017-02-02 10:25:02
 
küldte: Drótos Gábor válaszolok 412.
Válasz  pf-prg  411.  sorszámú üzenetére:

Kedves Ferenc!

 

Ez a jó megoldás, végülis gondolhattam volna rá...

 

Köszönöm

e-mail küldése időpont: 2017-01-04 23:35:16
 
küldte: pf-prg válaszolok 411.
Válasz  Drótos Gábor  409.  sorszámú üzenetére:

Kedves Gábor!

 

Gondolom, a probléma az lehet, hogy a szóközöket tartalmazó blokk nevének megadásakor az első szóköz bebillentyűzése az AutoCAD-ben szokásos módon, a bevitel befejezésének minősül.

A megoldás az, hogy a blokknév beadásakor azt idézőjelek (34 -es ASCII kódú karakter) közé zárva írjuk be.

 

Példa:

 

Begyűjtendő blokk neve: "teszt blokk"

 

prizmas2_ani

 

e-mail küldése időpont: 2016-12-30 12:05:29
 
küldte: pf-prg válaszolok 410.
Válasz  Drótos Gábor  409.  sorszámú üzenetére:

Kedves Gábor !

 

Az ünnep elmúltával tudok utána nézni a dolognak

 

bye-bye

e-mail küldése időpont: 2016-12-25 10:12:05
 
küldte: Drótos Gábor válaszolok 409.

Kedves Ferenc!

 

A blokkref-kkordjk program nem tud szóközt tatalmazó nevű blokkot kezelni.
Mi módon lehet ilyen blokkra hivatkozni?

 

Drótos Gábor

e-mail küldése időpont: 2016-12-24 18:45:12
 
küldte: Szabó Loránd válaszolok 408.
Válasz  pf-prg  407.  sorszámú üzenetére:

Tisztelt Ferenc!

Rendben, amint olyan gépre kerülök amin az újabb CAD fut, csinálok képernyőmentést!
Jelenleg a 2013-at használom, ezen minden ok...
Köszönettel!

L.

e-mail küldése időpont: 2016-12-16 09:10:22
 
küldte: pf-prg válaszolok 407.
Válasz  Szabó Loránd  406.  sorszámú üzenetére:

Tisztelt Loránd!

 

Nem tudok rábukkanni a probléma okára. Arra kérném, hogy küldjön egy részletes dokumentációt a végrehajtás menetéről. A legjobb az lenne, ha képernyő mentés lenne, amin látszanak a bevitt adatok és az eredmény is.

 

prizmas2_ani

e-mail küldése időpont: 2016-12-13 08:55:54
 
küldte: Szabó Loránd válaszolok 406.
Válasz  pf-prg  405.  sorszámú üzenetére:

Köszönöm!

e-mail küldése időpont: 2016-12-07 11:59:04
 
küldte: pf-prg válaszolok 405.
Válasz  Szabó Loránd  404.  sorszámú üzenetére:

Tisztelt Loránd!

 

Még csak futólag volt módom AutoCAD 2014 alatt kipróbáni a lispet. Nekem rendesen működött.

 

Amint lehet, átnézem a kódját, hogy nem okozhat-e valamilyen rendszerkörnyezet beli eltérés rendellenes működést.

 

A másolás bázispontjának megadását majd beépítem a lispbe.

 

prizmas2_ani

 

e-mail küldése időpont: 2016-12-06 22:32:03
 
küldte: Szabó Loránd válaszolok 404.

Tisztelt Ferenc

Nagy megelégedéssel használtam az én kérésemre készült \"Numerikus feliratok létrehozása növekménnyel(2014.09.20.)\" lisp-et.


ACAD 2013-ig tökéletesen működött, de most frissítés miatt a 2016-os verziót használom. Nagy sajnálatomra ebben már nem működik. (2014, 2015
 és 2017-ben sem)

Engedi betölteni, de futtatáskor (bár nem ír hibát, errort, stb.) hülyeséget csinál.
Ebben kérnék segítséget, illetve ha lehetne egy módosítást kérni, annak nagyon örülnék :)
Annyi lenne a kérés, hogy a (copy-txt) parancs futtatásakor, én adhassam meg a másolás kiinduló/bázis pontját! (jelenleg a másolandó karakter beillesztési pontját veszi bázisnak) Remélem érthető, hogy mit is akarok. Egyébként a sima Copy parancs is így működik...

Köszönöm szépen előre is!

Üdvözlettel, Szabó Loránd

e-mail küldése időpont: 2016-12-05 12:03:57
 
küldte: Siteri Sándor válaszolok 403.
Válasz  pf-prg  402.  sorszámú üzenetére:

Tisztelt Papp Ferenc!

 

Köszönöm a tanácsot. Pont az a fő probléma, hogy hogy szedjem ki a pdf fájból a parcellák koordinátáit. Ha ez meglenne, már jó úton járnék.

Köszönöm.

 

Üdvözlettel:

Siteri Sándor

e-mail küldése időpont: 2016-10-29 21:46:16
 
küldte: pf-prg válaszolok 402.
Válasz  Siteri Sándor  401.  sorszámú üzenetére:

Tisztelt Siteri Úr!

 

Az ön által említett szolgáltatást nem ismerem, de bizonyára egy interneten elérhető szolgáltatásról lehet szó, amely feltöltött PDF fájlokból, szerver oldalon használatos programozási nyelv/ek alkalmazásával oldja meg a PDF - SHP, vagy PDF - KML konverziót.

Ha ön is így szeretné megoldani a feladatot, akkor ahhoz megfelelő webtárhely bérlésére, vagy a saját gépére telepített webszerverre és tartozékaira, valamint szerveroldalon használható programozási nyelv (Leginkább PHP) ismeretére van szükség. 

 

Megoldható a feladat webes környezet nélkül is, de ha sok ilyen konverziót kell elvégezni, akkor ennek megvalósításához is kellenének programozási ismeretek.

Az Acrobat Reader program ugyan képes normál text formátumba menteni a PDF fájlok tartalmát, de az eredmény tartalmának értelmezése, és a SHP/KML kimenet előállítása csak erre a célra szolgáló programmal lehetséges.

A KML fájlok ugyan előállíthatók programozási ismeretek nélkül, egy  tetszőleges text editorral is (Notepad, Context, stb.) de ez igen sziszifuszi munka lenne.

Az SHP fájlok (fájl kollekciók) viszont bináris formátumúak, és emiatt nem lehet csak úgy billentyűzetről bepötyögni azokat egy (több) fájlba.

 

Ha ki tudja nyerni a parcellák koordinátáit a PDF -ből, akkor programozási ismeretek nélkül is használhatja SHP-ba alakításukra az ingyenes QGIS (Quantum GIS) programot, de az nem csak néhány egérkattintás lesz.

Ha valóban érdekli a térinformatika, akkor imereteim szerint a QGIS az egyik legalkalmasabb program annak megtanulására.

 

 

prizmas2_ani

 

e-mail küldése időpont: 2016-10-29 09:37:41
 
küldte: Siteri Sándor válaszolok 401.

Tisztelt Papp Ferenc!

 

Nagyon tetszik az oldal, sok hasznos információ akad minden "műkedvelőnek".

Remélem tud nekem segíteni. Tudomásom van olyan szolgáltatásról, ami az egységes területalapú támogatási kérelem .pdf fájljából ki tudja halászni a mezőgazdasági parcellák GPS koordinátáit, amit .shp, vagy akár .kml fájlba is be tud illeszteni. Ezt magam is meg szeretném tanulni. Nagyon érdeklődöm a térinformatikai szoftverek iránt, de eddig nem sikerült rátalálnom a megoldásra. Van -e ötlete, hogy lehet ezt kivitelezni?

 

Köszönettel:

Siteri Sándor

e-mail küldése időpont: 2016-10-27 19:52:29
 
küldte: Tuba Csaba válaszolok 400.
Válasz  pf-prg  399.  sorszámú üzenetére:

Köszönöm szépen! Ez tökéletes!

 

Üdvözlettel: Tuba Csaba

e-mail küldése időpont: 2016-10-10 07:54:01
 
küldte: pf-prg válaszolok 399.
Válasz  Tuba Csaba  398.  sorszámú üzenetére:

Tisztelt Tuba Úr!

 

https://www.mepar.hu/mepar/ oldalon megye, község, helyrajzi szám megadásával kereshet meg helyeket.

Bár az oldal által megjelenített térképen nem jelennek meg a földrészletek határai és helyrajzi számai, tapasztalataim szerint a találatot jelző kereszt ikon, és a földrészlet kiterjedését szemléltető kör jól egyezik a földrészlet helyével és kiterjedésével.

Ha van találat a megadott adatokra, akkor az egérkurzort illessze a kereszt ikonra, és térkép jobb alsó sarkában olvassa le a kurzor aktuális EOV koordinátáit.

 

Ennél részletesebb, pontosabb adatokat csak az adott terülten illetékes földhivataltól szerezhet be.

 

prizmas2_ani

 

e-mail küldése időpont: 2016-10-08 09:05:45
 
küldte: Tuba Csaba válaszolok 398.

Tisztelt Papp Ferenc!

 

Hobbi célú fémkeresőzéshez készülök engedélykérelmet beadni az Örökségvédelmi Hivatalhoz. A jogszabály azt írja elő hogy EOV rendszerben azonosítható módon kell a az adott helyszín adatait velük közölnöm. Nekem helyrajzi számok állnak a rendelkezésemre, mezőgazasági területekről van szó. Milyen úton tudom a helyrajzi számokat "árfordítani" - elézést a kifejezésért - EOV rendszerű adatokká?

 

Üdvözlettel: Tuba Csaba

e-mail küldése időpont: 2016-10-07 19:39:48
 
küldte: Kertész Attila válaszolok 397.
Válasz  pf-prg  396.  sorszámú üzenetére:

Tisztelt Papp úr!

Koszonom, h foglalkozott a kérdéssel. Ugy latszik, sajna igy nemigen tudom ezt megoldani! Nem tudom van e pontosabban merő spec eszköz? 

Mindenesetre halas vok a válaszért! Jo munkat, jo egeszseget kivanok!

Ha vmit megis kitalálnak vmi egyxubb dolgot, kerem ertesitsen! Az e-mail címem ugyis meg van!

e-mail küldése időpont: 2016-09-15 21:39:58
 
küldte: pf-prg válaszolok 396.
Válasz  Kertész Attila  395.  sorszámú üzenetére:

Tisztelt Kertész Úr!


nagyapo

Mobil eszközökre a rajtuk futó operációs rendszertől függő helyről letölthetőek az eszköz GPS szenzorát használó programok, amelyek egy része alkalmas az aktuális pozíció letárolására is. Például:

 

Android: https://play.google.com/store/apps

 

Windows: https://www.microsoft.com/hu-hu/store/apps/windows-phone

 

IOS: https://itunes.apple.com/hu/genre/ios-navigation/id6010?mt=8

 

Olyan mobil applikációról nem tudok, amely az így letárolt pontok által határolt területet is tudja számítani (Ettől még lehet ilyen), de ha azokat fájlba menti, akkor például a  http://pf-prg.hu/trafo/teruletszamitas-0.php oldalon ez is megoldható.

 

writing2

Jómagam a saját munkám megkönnyítése érdekében  nemrégiben készítettem egy online (veb-böngészőben) futtatható programot, amely alkalmas az aktuális pozíciók elmentésére és fájlba írására is. Jelenleg teszt verzióban a https://pf-prg.hu/gps/gps-wgs84-eov.php címen érhető el.

Területet jelenleg nem számít, de az  ön üzenete kapcsán felmerült bennem, hogy ezt is megoldom.

 

not-not1

Tehát mobil telefonnal, tablettel megoldható tetszőleges terület határpontjainak meghatározása és azokból lehet területet számítani, de az ilyen eszközök átlagos helymeghatározási pontossága tudomásom szerint optimális esetben sem lehet kisebb 3-5 méternél, ami szerintem már nem megfelelő az önáltal felvetett feladat megoldásához.

 

prizmas2_ani

 

e-mail küldése időpont: 2016-09-15 08:48:54
 
küldte: Kertész Attila válaszolok 395.

T. Uram!

Kisgazdasagomban nagy szükség lenne a terulet gyors meghatározására! Nincs traktorom, ezert sokx bérbe dolgoztatok, es sokx vitás a terulet nagysága, de nem hivhatok minden egyes munkához foldmerot idoben, mert lehetetlenül lassú lenne, meg anyagilag sem érne meg mindig mindent, pl kaszalast,vetést stb bemeretni!

Regen az Mvh- sok kijöttek, es vegigmentek a fold határain, minden torsponton fixáltak a sztem GPS koordinátákat, es a vegen azonnal kijött a kerület, terulet!

Azt szeretnem kerdezni, tudna-e segíteni abban, h egy okos telefonról, vagy Ipad-rol hasznalni tudjak en is ilyet?

Sajna meg a sajat helyzetem pontos koordinatait sem tudom meghatarozni!

Kerem ha tud segítsen!

 

Kertesz Attila

e-mail küldése időpont: 2016-09-14 14:32:25
Újabb
Régebbi

Fő oldal Bemutatkozás Pocket PC programok AutoCAD-AutoLisp Egyéb programok Online EOV <<>> WGS84 átszámítás Online EOV (EOTR) szelvény kereső OSM térkép megjelenítése Üzenő füzet Fénykép-tár Link-gyüjtemény A honlapról A honlap építésről Honlaptérkép
Papp Ferenc földmérő honlapja Papp Ferenc földmérő honlapja
Üzenő - füzet: Új hozzászólás
Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS