Név:
 e-mail:

 Üzenet:
Mégsem
 
Régebbi
küldte: Arnold válaszolok 542.

800 EVO pontot kellett volna átváltanom.
Köszönöm a segítséget!

e-mail küldése időpont: 2024-03-20 15:54:25
 
küldte: Horváth Tibor válaszolok 541.

Online EOV (EOTR) térképszelvény keresés menüpontot használtam. 

Nagy segítség volt. Köszönöm.

üdv: htibi

e-mail küldése időpont: 2023-12-01 09:09:05
 
küldte: Papp Tamás válaszolok 540.
Válasz  Horváth Zita  538.  sorszámú üzenetére:

Kedves Zita, 

 

Örülök, hogy segítségére volt édesapám honlapja. Köszönöm pozitív vissza jelzését. 

Sajnos édesapámnak már nincs lehetősége szakértői segítséget nyújtani. 

 

Üdvözlettel: Papp Tamás 

e-mail küldése időpont: 2023-09-08 21:19:09
 
küldte: Papp Tamás válaszolok 539.
Válasz  Illyefalvi-Vitéz Zsolt 90461  537.  sorszámú üzenetére:

Kedves Zsolt, 

 

Örülök, hogy segítségére volt édesapám honlapja. Köszönöm pozitív vissza jelzését. 

Sajnos édesapámnak már nincs lehetősége megköszönni. 

 

Üdvözlettel: Papp Tamás 

e-mail küldése időpont: 2023-09-08 21:13:21
 
küldte: Horváth Zita válaszolok 538.

Tisztelt Papp Ferenc, köszönet a hasznos honlapért, a segítségért, amit sokaknak nyújt. Sajnos én nem vagyok hozzáértő, nem tudom, hogy pl az EOV 49.7964,3 18.3106,8 koordinátákat milyen sorrendben és formátumban kell beírnom, hogy átkonvertálja WGS84 koordinátákra.

 

Üdvözlettel: Horváth Zita

e-mail küldése időpont: 2023-09-07 19:03:47
 
küldte: Illyefalvi-Vitéz Zsolt 90461 válaszolok 537.

Kedves Papp Ferenc!

Nagy segítségemre volt és remekül tudtam használni a honlapját.

Köszönöm, hogy ilyen kiváló honlapot készített és üzemeltet.

Illyefalvi-Vitéz Zsolt

e-mail küldése időpont: 2023-09-03 19:48:51
 
küldte: pf-prg válaszolok 536.
Válasz  Szathmári Miklós  535.  sorszámú üzenetére:

Kedves Miklós!

 

Örülök, ha segítségére volt a program.

 

A magyar földmérési gyakorlatban, a koordináták megadása mindig Y, X, Z sorrendben történik.

 

Nem semmi hardver és szoftver lehet az, amely 9 millió mégoly egyszerű szilárdtesetet is képes hatékonyan kezelni.

 

További jó munkát kívánok.

 

Üdvözlettel: Papp Ferenc

 

prizmas2_ani

e-mail küldése időpont: 2022-12-17 01:07:36
 
küldte: Szathmári Miklós válaszolok 535.

Kedves Ferenc,

 

óriási hasznát vettem az egyik programjának: Pontok beolvasás­a fájlból és megjelölésük attribútum­os blokk­referenciákkal

Köszönöm.

Észrevétel ugyanakkor, hogy a felületén az X és az Y szerintem fel van cserélve, kéri az Y, X,Z rekordokat, ahová én au X,Y,Z-t adtam meg, és úgy működött jól.

9 milliós ponfelhőt sikerült így észlelhetővé/megjeleníthetővé tennem egy nem Autodesk építész tervező programban, hogy minden pont helyére egy 1 mm-es szilárdtest kockát tettem.

Miklós

e-mail küldése időpont: 2022-12-15 11:10:54
 
küldte: Szathmáry József válaszolok 534.

Gmailon küldtem egy fényképet.

 

Üdv.

e-mail küldése időpont: 2022-07-19 14:36:12
 
küldte: pf-prg válaszolok 533.
Válasz  Gauland András  532.  sorszámú üzenetére:

Tisztelt Gauland András Úr!

 

E-mail-ben válaszoltam.

 

Üdvözlettel: Papp Ferenc

 

prizmas2_ani

e-mail küldése időpont: 2021-04-25 10:12:54
 
küldte: Gauland András válaszolok 532.

 

Tisztelt Papp Úr!

Van egy elvégzendő feladatom, amit valószínűleg csak programozással lehet megoldani. Erre keresnék valakit, néztem a neten de nem találtam.

 

 Feladat:

 

  • automatikusan beolvasni egy 3D blokkot (ez pl,. egy tűzhely rajza, 2D és 3D fóliákkal)
  • a fóliáit átnevezni, mert az adatbázisom csak úgy tudja kezelni
  • elmenteni a rajzot

 

 

 

A blokkból több száz van, így ezeket egyesével behívni egy globális rajzba, átnevezni a fóliákat, majd egyesével elmenteni beláthatatlan hosszú idő lenne. Ön szerint és megoldható?

 

Ha Ön nem foglalkozik ilynnel, esetleg ajánlana valakit?

 

Üdvözlettel: András

 

 

e-mail küldése időpont: 2021-04-24 09:34:23
 
küldte: Bodnár István válaszolok 531.

Kedves Papp Ferenc Úr!

 

Jó dolog, hogy azok akik előbbre járnak segítik a kezdőket.

Nagy segítségemre volt a honlapon közzétett "Megaadott nevű blokk referenciáinak koordinátajegyzéke" LISP függvényt.

A leírtaknak megfelelően működött. Nyomvonal tervezésnél kellett dokumentálnom lista formában is az eredményt.

Röviden, nagyon köszönöm!

 

Üdözlettel, István

e-mail küldése időpont: 2021-03-10 14:02:27
 
küldte: Kristóf András válaszolok 530.
Válasz  pf-prg  529.  sorszámú üzenetére:

Köszönet a gyors válaszért!

És köszönet a sok hasznos programért!!!

pirosviraggal

e-mail küldése időpont: 2021-01-28 10:46:24
 
küldte: pf-prg válaszolok 529.
Válasz  Kristóf András  528.  sorszámú üzenetére:

Tisztelt Kristóf Úr!

 

Kétféle megoldás van erre:

 

Ha a getstring függvény promtjában megadott választ idézőjelekkel (" - 34 ASCII kódú karakter) közrefogva írjuk be, akkor az tartalmazhat szóközöket is.

 

A getstring függvény súgója szerint, ha két paramétere van, és az első paramétere nem nil értékű, akkor szóköz is használható a megadott szövegben, és csak az Enter billentyűt értelmezi a függvény a bevitel elfogadásaként.

Ezt valamiért mindig elfelejtem.sad

 

prizmas2_ani

 

e-mail küldése időpont: 2021-01-28 10:25:59
 
küldte: Kristóf András válaszolok 528.

Tisztelt Pap úr!

 

Nagy örömmel használom lispjeit, sokat segítenek a munkámban.

Némelyiket kicsit módosítottam is. 

A

Numerikus feliratok létrehozása növekménnyel

lisp az ön leírása szerint space karakter beivtelle is működne.

abc - 12 =>

abc - 13

de space leütése után a lisp tovább lép.

Van rá megoldás?

 

Üdvözlettel :

Kristóf András

e-mail küldése időpont: 2021-01-27 14:41:06
 
küldte: pf-prg válaszolok 527.
Válasz  Katona Ottó  519.  sorszámú üzenetére:

Tisztelt Katona Ottó!

 

December 15. -én újabb e-mailt küldtem, bizonyára ismét a spam, mappába került, mert eddig nem kaptam rá választ. sad

 

prizmas2_ani

 

e-mail küldése időpont: 2020-12-19 14:09:43
 
küldte: pf-prg válaszolok 526.
Válasz  Berszán Ernő  525.  sorszámú üzenetére:

Tisztelt Berszán Ernő Úr!

 

Ha arra van szüksége, hogy vonal rajzelemek létrehozásakor az egyes vonal rajzelemek hossza egy-egy megadott érték legyen, akkor az az AutoCAD VONAL (_LINE) parancsában is megoldható úgy, hogy a végpont megadásakor az egérrel csak a vonal irányát jelöli ki, és a hosszát a parancssor következő pont megadását kérő promtjánál írja be, majd Eter -t nyom.

Ha ez nem felel meg, próbálja ki a letölthető 4 Speciális vonal létrehozási módok programot.

Ha a fenti megoldások egyike sem felel meg, írja le mi nem felel meg azok működésében.

 

prizmas2_ani

 

e-mail küldése időpont: 2020-12-07 15:18:41
 
küldte: Berszán Ernő válaszolok 525.

Tisztelt Papp Ferenc Úr!

 

Az lenne a kérdésem, hogy lehetséges-e olyan programot írni AutoCAD alá ami úgy működik, hogy pl vonalhúzása közben ha elér egy bizonyos távolságot akkor el kezd villogni vagy kiír valami szöveget, hogy túlhúztad.

 

Köszönettel

Berszán Ernő

e-mail küldése időpont: 2020-12-07 13:16:48
 
küldte: pf-prg válaszolok 524.
Válasz  Katona Ottó  519.  sorszámú üzenetére:

Tiszetlt Katona Ottó!

 

Megkaptam az e-mail -ben küldött DXF állományt, de azt az általam hozzáférhető AutoCAD-el verziószám eltérés miatt nem tudom megnyitni.

A DWG TrueVirew programmal tudnék verziók közötti konvertálást végezni, de az csak DWG fájlokat kezel.

 

Írtam erről egy e-mailt önnek a múlt héten, de úgy tűnik az elkallódott. Talán a spam mappában kötött ki.

 

prizmas2_ani

e-mail küldése időpont: 2020-12-04 13:39:38
 
küldte: pf-prg válaszolok 523.
Válasz  Király Attila  522.  sorszámú üzenetére:

Tisztelt Király Attila!

 

Valamikor réges-régen ilyen célra hoztam létre az alábbi linken elérhető programot.

 

http://pf-prg.hu/AutoCAD_automata.php

 

Az akkor aktuális feladatokat meg tudtam oldani vele, de egy későbbi tesztelésnél az derült ki, hogy nem tud korlátlan (ha jól emlékszem néhány százas nagyságrenddel teszteltem) számú dwg állományt egy menetben lekezelni, valószínűleg memória kezelési probléma miatt. Az egy menetben kezelhető állományok számára már nem emlékszem.

Ha leletszteli, körülbelül hány állománnyal képes megbírkózni, akkor annak megfelelő kontingensekre bontva talán végére juthat az ötezer állományának is. 

 

Így, vagy két évtizeddel öregebben és kissé tapasztaltabban nem tűnik esélytelennek, hogy talán lehetne egy tisztán AutoLISP -ben megvalósított megoldása is a dolognak, de ebben nem lehetek bizonyos.

 

prizmas2_ani

 

Most utánanéztem a neten ennek a problémának. Az alábbi linkkel elérhető oldalon a 3. ScriptPro pontban leírt eszköz talán alkalmas lenne az ön feladatának elvégzésére.

 

https://knowledge.autodesk.com/support/autocad/downloads/caas/downloads/content/autodesk-customization-conversion-tools.html?_ga=2.205566490.841084444.1607090222-892667597.1601193453

 

prizmas2_ani

 

e-mail küldése időpont: 2020-12-04 13:30:39
 
küldte: Király Attila válaszolok 522.

Kedves Ferenc!

Autocad Mechanicallal szeretnék "dwg" fielokból stp file-okat exportálni (kb. 5 ezer).

Ezt szeretém automatizálni.

Gondom a Mechanical automatikus megnyitása illetve bezárása autolispböl.

Ebben szeretnék segítséget kérni.

 

Köszönettel,

Király Attila

e-mail küldése időpont: 2020-12-03 12:27:40
 
küldte: pf-prg válaszolok 521.
Válasz  Bokodi Balázs  518.  sorszámú üzenetére:

Tisztelt Katona Ottó Úr!

 

Az e-közmű rendszerrel még csak az adat feltöltés oldalról volt dolgom, felhasználói kimenetével még nem találkoztam.

Milyen formában tartalmazzák a DXF fájlok a rajzelemek e-közmű attribútumait?

Ha az attribútumok egy CAD program (például AutoCAD) felhasználói felületén egyszerűen lekérdezhetőek, akkor valószínű, hogy programozottan is elérhetőek.

 

prizmas2_ani

 

e-mail küldése időpont: 2020-11-25 09:51:58
 
küldte: pf-prg válaszolok 520.
Válasz  Bokodi Balázs  518.  sorszámú üzenetére:

Tisztelt Bokodi Balázs Úr!

 

Elküldené nekem a dwg állományt, amelyben nem működik a program. És a használt AutoLisp programfájlt is.

 

prizmas2_ani

e-mail küldése időpont: 2020-11-25 08:38:40
 
küldte: Katona Ottó válaszolok 519.

Tisztelt Papp Ferenc Úr!

 

E-közmű adatszolgáltatás kezelése miatt keresem Önt.

Az E-közmű rendszerből megvásárolt állományokat DXF formávban használjuk, és a azt próbáljuk közműves vonaltipusokkal értelmezhetővé tenni.

Ez kisebb  területek esetén működik is.

Nagyobb területek esetén a megvásárolt állomány az egy kezelőnél lévő dolgokat egy fóliára teszi. (Elektromos földkábel, légkábel, szabadvezeték, kötegelt, stb, Hirközlés lég, földkábel, stb)

Ezeket csak az atributumok alapján, minden elemet egyesével lekérdezgetve tudjuk szétválogatni.

Az egyes elemek atributum szerinti szétválogatására van valamilyen mód?

Esetleg erre létezik valamilyen egyszerű, de nagyszerű megoldás?

 

Segítségét előre is köszönöm!

Katona Ottó

e-mail küldése időpont: 2020-11-24 13:34:57
 
küldte: Bokodi Balázs válaszolok 518.

Tiszteletem!

 

Régebben sikeresen használtam a blokkra-blokk lispet, az attribútumos blokkokra attribútum szerint szépen rárakta a kiválasztott blokkot. Most valahogy ez nem akar sikerülni, pedig elvileg mindent jól csináltam. A megadott C:\pf-autolisp\pontra-blokk mappából töltöttem be a lispet. A blokkokat kijelölve és megfeleltetve a kívánt blokkot nem csinálja meg valamiért. Van esetleg ötlete hogy hol ronthattam el?

 

Köszönettel:

Bokodi Balázs

e-mail küldése időpont: 2020-11-10 21:56:00
 
Régebbi

Fő oldal Bemutatkozás Pocket PC programok AutoCAD-AutoLisp Egyéb programok Online EOV <<>> WGS84 átszámítás Online EOV (EOTR) szelvény kereső OSM térkép megjelenítése Üzenő füzet Fénykép-tár Link-gyüjtemény A honlapról A honlap építésről Honlaptérkép
Papp Ferenc földmérő honlapja Papp Ferenc földmérő honlapja
Üzenő - füzet: Új hozzászólás
Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS