Újabb
Régebbi
küldte: Kertész Attila válaszolok 395.

T. Uram!

Kisgazdasagomban nagy szükség lenne a terulet gyors meghatározására! Nincs traktorom, ezert sokx bérbe dolgoztatok, es sokx vitás a terulet nagysága, de nem hivhatok minden egyes munkához foldmerot idoben, mert lehetetlenül lassú lenne, meg anyagilag sem érne meg mindig mindent, pl kaszalast,vetést stb bemeretni!

Regen az Mvh- sok kijöttek, es vegigmentek a fold határain, minden torsponton fixáltak a sztem GPS koordinátákat, es a vegen azonnal kijött a kerület, terulet!

Azt szeretnem kerdezni, tudna-e segíteni abban, h egy okos telefonról, vagy Ipad-rol hasznalni tudjak en is ilyet?

Sajna meg a sajat helyzetem pontos koordinatait sem tudom meghatarozni!

Kerem ha tud segítsen!

 

Kertesz Attila

e-mail küldése időpont: 2016-09-14 14:32:25
 
küldte: pf-prg válaszolok 394.
Válasz  Urbán Zsigmond  393.  sorszámú üzenetére:

Kedves Urbán Úr!

 

Örömömre szolgál, hogy hasznosnak találta az oldalt. Jó munkát, hozzá jó egészséget kívánok Önnek is.

 

prizmas2_ani

e-mail küldése időpont: 2016-08-31 21:03:06
 
küldte: Urbán Zsigmond válaszolok 393.

Tisztelt Papp Ferenc Úr!

 

Hálás köszönet minden AutoCadben történő munkavégzés megkönnyítéséhez! Nagyon hasznos programokat lehet letölteni az oldaláról. További jó egészséget és sok sikert a mindennapokhoz!

 

bye-bye

e-mail küldése időpont: 2016-08-29 17:02:47
 
küldte: pf-prg válaszolok 392.
Válasz  Dancs Balázs  391.  sorszámú üzenetére:

Kedves Balázs!

 

Az ívek tárolása AutoCAD -ben a középpontjukkal, sugarukkal, kezdő és záró irányukkal történik. Ha a kezdő és záró irányt megfordítjuk, akkor az eredeti ívet 360 fokra kiegészítő ívet jeleníti meg az AutoCAD. Tehát egy ív kirajzolásának iránya tudomásom szerint nem fordítható meg. Az Ön által említett program emiatt nem kezel íveket.

 

Esetleg segítséget jelenthet a Letölthető Autolisp programok oldal második vagy harmadik programja, amelyekkel az íveket vonalakkal közelítheti.

 

prizmas2_ani

 

e-mail küldése időpont: 2016-08-01 06:27:53
 
küldte: Dancs Balázs válaszolok 391.

Tisztelt Ferenc!

 

Nemrég találtam rá a honlapján egy számomra hasznos lisp-re. A rajzelemek végpont felcserélése program. Használata vonalak illetve vonalláncok esetén kitűnöen működik, de sajnos az ív objektumok esetén nem használható közvetlenül. Jómagam az ívek esetén az ívből vonalláncot szerkesztve és a VTípust módosítva "be" értékre után működik. Esetleg ha lehetséges ezen objektumok közvetlen módosítására lenne lehetőség az kánaán lenne.

Munkájához erőt egészséget

 

Tisztelettel: Balázs

 

e-mail küldése időpont: 2016-07-30 15:16:27
 
küldte: pf-prg válaszolok 390.

exclamationexclamationexclamation

Tisztelt Látogatóim! 

 

writing2 

Honlapom új online (böngészőből), GPS vevővel rendelkező mobil eszkozökön használható programmal gyarapodott.

 

GPS pontkeresés gyűjtés című oldalon EOV vagy WGS84 koordinátákkal megadott helyű objektumok felkeresésére, vagy terepi objektumok EOV és WGS84 koordinátáinak elmentésére alkalmas funkciók érhetők el.

 

Kérem, próbájlák ki azokat, és írják meg az észrevételeiket.

Különösen érdekelne, hogy a különböző gyártmányú/típusú mobiltelefonokon, és tableteken mennyire korrekt a megjelenésük és működésük.

 

prizmas2_ani

 

e-mail küldése időpont: 2016-06-20 23:42:32
 
küldte: Kiss Gábor válaszolok 389.
Válasz  pf-prg  388.  sorszámú üzenetére:

Tisztelt Ferenc !

 

Időközben a beszúrás kis segítséggel a beszúrás----->mező parncs-al megoldódott a probléma, re parnacs-al pedig frissíti is a feliratot. Egyenlőre ezzel a megoldással dolgozom.

e-mail küldése időpont: 2016-04-08 09:44:57
 
küldte: pf-prg válaszolok 388.
Válasz  Kiss Gábor  387.  sorszámú üzenetére:

Kedves Kiss Úr!

 

Most nincs módom érdemben válaszolni. A hét végén kerülök csak gépközelbe.

 

prizmas2_ani

e-mail küldése időpont: 2016-04-06 21:55:37
 
küldte: Kiss Gábor válaszolok 387.

Tisztelt Ferenc!

 

Először is szeretném megköszönni a hasznos programokat.

Továbbá szeretném feltenni kérdésem.

Felfedeztem a zárt vonallánc területének számítása programot ami működik is, főleg a terület feliratozása miatt használom. Viszont most arra lenne szükségem, hogy zárt vonallánc területét tudjam feliratként megjeleníteni. Az utópia pedig az lenne ha a zárt vonalláncot szerkesztve dinamikusan változna a felirat, mindíg a helyes területet mutatva. Erre azért lenne szükségem hogy papír alapon is szépen látszódjanak a különböző felületek területei, ezáltal könnyebbé téve kivitelezés ütemezését.

Nemtudom auto-cad berkein belül vagy önnek erre milyen megoldása van.

 

Segítségét előre is köszönöm.

 

ÜDVÖZLETTEL : Gábor.

e-mail küldése időpont: 2016-04-04 13:46:22
 
küldte: Czeglédi János válaszolok 386.
Válasz  pf-prg  384.  sorszámú üzenetére:

Köszöm Papp Úr, legközelebb jobban figyelekbiggrin

e-mail küldése időpont: 2016-03-02 16:11:52
 
küldte: pf-prg válaszolok 385.
Válasz  Kecskés Gábor  382.  sorszámú üzenetére:

Tisztelt Kecskés Gábor!

 

Szoboszlai Bélával, a kísérlet ötletgazdájával és gyakorlati működtetőjével együtt nagyon örülnénk, ha sokak számára hasznosnak bizonyulna a Térképes Geotechnikai Dokumentum Kereső Szolgáltatás. Kérem Önt, és más látogatóimat is, hogy hívják fel rá az önök által ismert potenciális adatszolgáltatók, és lehetséges felhasználók figyelmét.

 

prizmas2_ani

e-mail küldése időpont: 2016-03-02 15:57:59
 
küldte: pf-prg válaszolok 384.
Válasz  Czeglédi János  383.  sorszámú üzenetére:

Tisztelt Czeglédi Úr!

 

nagyapo

A probléma valószínűleg az, hogy a funkció hívását parancsként - Zárójelek nélkül - próbálja végrehajtani.

Amint az a letöltés oldalán, a funkció leírás után található általános ismertetésben is szerepel, a funkciók hívása mindig pontosan a leírásukban megadott formában lehetséges. Az adott esetben tehát (blokkref_beolvas) a parancssorba írandó utasítás.

 

prizmas2_ani

 

e-mail küldése időpont: 2016-03-02 15:40:12
 
küldte: Czeglédi János válaszolok 383.

Tisztelt Papp Ferenc Úr!

 

Köszönöm, hogy publikussá tette az alkalmazásokat, ezzel sok embernek örömet okozva. Az alábbiakban kérném a segítségét.

 

AutoCAD MAP 3D 2014 (64 bit) szoftvert használok. A 15. Pontok beolvasása fájlból és megjelölésük attributumos blokkreferenciákkal programot használnám. Betöltéskor azt üzeni az AutoCAD, hogy az sikeresen megtörtént. A parancssorba elkezdem begépelem a blokkref_beolvas parancsot, de nem jelenik meg a parancsok között. Mit nem csinálok jól?

 

Köszönettel, Czeglédi János

e-mail küldése időpont: 2016-03-02 11:44:05
 
küldte: Kecskés Gábor válaszolok 382.

A geotechnikai információk szabad hozzáférésű adatbázisának megteremtése újszerű kísérlet, amelynek sorsát figyelemmel fogom kísérni.

e-mail küldése időpont: 2016-02-29 08:20:20
 
küldte: Kálnay Rudolf válaszolok 381.

Kedves Papp Ferenc úr!

Nagyon köszönöm a "Numerikus feliratok másolása növekménnyel" lisp rutint (47). Az oldalszámozásoknál nagy segítséget jelent. Nagyon ígéretes még a "Rajzelemek összesített hossza) (33) rutin. Ez lesz a következő, amit kipróbálok.

További jó munkát és egészséget kívánok.

 

e-mail küldése időpont: 2016-02-10 09:17:47
 
küldte: Elekes válaszolok 380.

Tisztelt Ferenc!

 

Hálás köszönet a lips-ért!

e-mail küldése időpont: 2015-12-29 13:57:54
 
küldte: pf-prg válaszolok 379.

 

Boldog karácsonyt, és sikeres új évet kívánok minden látogatómnak.

 

BUÉK

e-mail küldése időpont: 2015-12-23 00:03:38
 
küldte: pf-prg válaszolok 378.
Válasz  Bődy András  377.  sorszámú üzenetére:

Tisztelt Bődy Úr!

jump-1

Örülök, hogy önnek is hasznára válnak a programok.

 

Jó munkát, hozzá jó egészséget kívánok.

 

prizmas2_ani

e-mail küldése időpont: 2015-11-27 22:29:18
 
küldte: Bődy András válaszolok 377.

Tisztelt Papp Ferenc Úr!

 

Köszönöm szépen az AutoCAD programokat, nagyon megkönnyítik a szerkesztési munkáimat!
(pl.: pontbeolvasás, hossz-szelvény készítés, őrkeresztháló, zászlózás, koordináta-kiírás, google pont bemutatás....stb)

 

További jó egészséget!

 

Bődy András

e-mail küldése időpont: 2015-11-27 08:39:23
 
küldte: pf-prg válaszolok 376.
Válasz  D. Tibor  375.  sorszámú üzenetére:

Kedves Tibor!

 

Semmi tapasztalatom nincs a felhasználói koordinátarendszer használatáról, mivel eddig nem volt szükségem ilyesmire, vagy csak nem jöttem rá, hogy egyes esetekben célszerű lenne a használata.

 speculate

 

Ahogy időm engedi (Sajnos most is a munkahelyemről üzenek.), utánanézek a dolognak. Esetleg küldhetne olyan DWG állományt, amelyben az ön által megszokott módon be van állítva a felhasználói koordinátarendszer.

 

prizmas2_ani

 

e-mail küldése időpont: 2015-11-14 16:06:18
 
küldte: D. Tibor válaszolok 375.

Tisztelt Ferenc!

 

Örömmel vettem a 11. AutoLisp programot: "Blokkreferencia beillesztési pontja koordinátáinak megjelenítése attributumokban". Én szabálytalan alakzatok CNC marásakor használom. Számomra használhatóbb lenne a program, ha a beillesztett blokkot a mindig aktuális felhasználói koordinátarendszerbe helyezné el (a megfelelő értékekkel), nem pedig a "World" koordináta rendszerbe, függetlenül attól, hogy hova van beállítva a felhasználói. Én sajnos a LISP programozáshoz nem értek. Ezért nagyon megköszönném, ha ezt az apró változtatást megtenné! Köszönettel: Tibor

e-mail küldése időpont: 2015-11-11 22:07:40
 
küldte: pf-prg válaszolok 374.
Válasz  Danyi Mihály  373.  sorszámú üzenetére:

Kedves Mihály!

jump-1

Örülök, hogy hasznosnak találja, és köszönöm a visszajelzését.

 

prizmas2_ani

 

e-mail küldése időpont: 2015-09-10 09:04:09
 
küldte: Danyi Mihály válaszolok 373.

Kedves Ferenc!

 

Köszönöm szépen a "mér" nevű bővítményt, működik és nagyon hasznos, sokat segít a munkában!

 

Üdvözlettel:

Danyi Mihály

e-mail küldése időpont: 2015-09-09 18:25:16
 
küldte: pf-prg válaszolok 372.
Válasz  Kollár Zoltán  371.  sorszámú üzenetére:

Kedves Zoltán!

 

Leteszteltem. Nekem működik:

 

 

A transzformálandó fájl tartalma:

 

1005       760722.221  308437.647  486.913

1007_1   764767.187  308865.617  339.496

1007_2   764767.185  308865.635  339.503

1007_3   764767.174  308865.653  339.516

1024       763625.219  309406.367  396.670

1024_1   763625.266  309406.362  396.479

 

 

Adatok megadása:

 

EOV-WGS84-1.jpg

 

Megjelenik a letöltést felkínáló panel:

 

EOV-WGS84-2.jpg

 

Ha az Eredmény letöltése címkéjű billentyűre kattintok, el lehet menteni a fájlt:

 

EOV-WGS84-3.jpg

 

 

Nem tudom, önnek miért nem működik. Csak tippelek:

 

speculate

 

A böngésző, vagy az operációs rendszer nem engedélyezi GPX vagy KML kiterjesztésű fájlok letöltését? Mintha rémlene, hogy valamikor Opera böngészőt használva előfordult valami ilyesmi, bár emlékezetem szerint ott a feltöltéssel volt probléma.

 

speculate

 

Valami miatt a böngésző/oprendszer letöltéskor nem tudja kezelni az ékezetes vagy szóközöket tartalmazó fájlnevet? Még nem találkoztam ilyen problémával.

 

speculate

 

Talán segítene, ha tesztelésre elküldené nekem a transzformálandó fájlt.

 

 

prizmas2_ani

 

e-mail küldése időpont: 2015-09-08 15:39:13
 
küldte: Kollár Zoltán válaszolok 371.

Tisztelt Ferenc!

 

A "Fájlban letárolt pontok transzformálása" (EOV-ból szeretném WGS84-be) során az eredményt minden esetben csak txt formátumban tudom letölteni, tehát a gpx és kml formátumban való letöltés nem lehetséges annak ellenére, hogy azokat jelölöm ki.Segítségét előre is köszönve,

 

üdvözlettel,

 

Zoltán

e-mail küldése időpont: 2015-09-08 10:42:31
Újabb
Régebbi

Fő oldal Bemutatkozás Pocket PC programok AutoCAD-AutoLisp Egyéb programok Online EOV <<>> WGS84 átszámítás Online EOV (EOTR) szelvény kereső OSM térkép megjelenítése Üzenő füzet Fénykép-tár Link-gyüjtemény A honlapról A honlap építésről Honlaptérkép
Papp Ferenc földmérő honlapja Papp Ferenc földmérő honlapja
Üzenő - füzet
Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS