Újabb
Régebbi
küldte: Kálnay Rudolf válaszolok 428.

Tisztelt Papp Ferenc úr!

Nagyon nagy megelégedettséggel használom(tam) a count.txt programját. Köszönöm.

Autocad2009 és ZWCAD2015 alatt probléma mentesen fut. Viszont most megvásároltam a ZWCAD2017 programot és ez alatt nem tudom működésre bírni. Úgy tűnik, már nem kell manuálisan bemásolni semmit az *.mnl fáljba (nem is találok ilyet), elég az indítómenübe felvenni, és a ZWCAD indulásakor automatikusan betöltődik (ez látszik is a parancssorban). Ám amikor kiadom az ins-txt vagy copy-txt parancsot, nem történik semmi. Korábbi verzióknál kérte a betűméretet, az induló számot stb, majd szápen sorszámozott, ahogy kell. A 2017-es verziónál semmi sem történik. Tudna segíteni mi lehet a probléma?   

Előre is nagyon köszönöm.

e-mail küldése időpont: 2017-07-10 10:42:55
 
küldte: Szabó Loránd válaszolok 427.
Válasz  pf-prg  426.  sorszámú üzenetére:

Köszönöm, a "mer" lisp tokeletesen megfelelt arra amit akartam! :)

A TeamViewer-t beszerzem, beüzemelem, és jelzek, hogy egyeztessünk egy időpontot!

Köszönöm a segítséget!

e-mail küldése időpont: 2017-06-20 09:37:12
 
küldte: pf-prg válaszolok 426.
Válasz  Szabó Loránd  425.  sorszámú üzenetére:

Kedves Loránd!

 

yes-yes

A rajzelemek összesített hosszának kinyerésére két program is található a letölthetők között:

http://pf-prg.hu/AutoCAD-AutoLisp/layer_info.php

http://pf-prg.hu/AutoCAD-AutoLisp/mer.php

 

speculate

A numerikus feliratok létrehozására szolgáló lisp AutoCAD 2016 alatti problémájával nem tudtam zöldágra vergődni.

Az lenne az ötletem, hogy a TeamViewer program használatával megvizsgáhatnám a program futását az ön gépén. Ehez önnek telepítenie kellene a TeamViewer személyes használatra szolgáló ingyenes verzióját a gépére, és egy egyeztetett időpontban annak segítségével össze kellene kapcsolni a gépeinket.

 

prizmas2_ani

e-mail küldése időpont: 2017-06-18 07:24:51
 
küldte: Szabó Loránd válaszolok 425.
Válasz  Szabó Loránd  424.  sorszámú üzenetére:

a "Numerikus feliratok létrehozása növekménnyel" lisp-re gondoltam, csak lemaradt :)

e-mail küldése időpont: 2017-06-15 16:12:34
 
küldte: Szabó Loránd válaszolok 424.
Válasz  pf-prg  419.  sorszámú üzenetére:

Tisztelt Ferenec!

Még mindig semmi hír a?


Más: Van e itt az oldalon olyan LISP amivel polyline hosszat lehet mérni?
(adott egy állomány, ahol a nyomvonal (polyline) hosszát kellene lemérnem, de mivel elég sok polylineból áll, egyenként hosszadalmas lenne. Erre keresek valami gyors megoldást. Vagy ha ez LISP nélkül is megoldható, az is érdekelne!

Köszönöm!

e-mail küldése időpont: 2017-06-15 16:10:31
 
küldte: Szabó Loránd válaszolok 423.
Válasz  pf-prg  419.  sorszámú üzenetére:

Nem baj, várok. Most épp szükségem lenne rá, de marad a manuális módszer :)

e-mail küldése időpont: 2017-05-15 17:40:44
 
küldte: pf-prg válaszolok 422.
Válasz  dr. Sárhidai Attila  420.  sorszámú üzenetére:

Kedves Attila!

 

Utána néztem a dolognak. Kijavítottam, és nem másoltam fel a javított verziót a tárhelyre. Most pótoltam a felmásolást.

devil-1  Ez van.  :(

 

prizmas2_ani

 

e-mail küldése időpont: 2017-05-14 19:48:31
 
küldte: pf-prg válaszolok 421.
Válasz  dr. Sárhidai Attila  420.  sorszámú üzenetére:

Kedves Attia!

 

speculate

Úgy emlékszem, hogy ezt a problémát pár éve már megoldottam, itt az üzenő füzetben is vannak erre vonatkozó bejegyzések (A 294 - 301 sorszámúak). Igyekszem mihamarabb utána nézni mit szúrtam el.

 

  prizmas2_ani

 

e-mail küldése időpont: 2017-05-12 22:08:22
 
küldte: dr. Sárhidai Attila válaszolok 420.

Kedves Ferenc!

 

Használtam a hossz-szelvény felrakó programodat. A C: drive-ra próbál munkaállomány létrehozni, de a Windows alapból nem engedi - biztonsági okokból -  hogy a C gyökerébe a felhasználók állományokat hozzanak létre. Úgy gondolom, hogy a felhasználóknak nem célszerű megváltoztatni ezt a beállítás, ezért jobb lenne, a munkaállományt abba a könyvtárba létrehozni, ahonnan az input állomány megnyitották.

Szerencsére az egyik gépemen működött a program, megspóroltál nekem egy kis munkát.

 

 Köszönettel Sárhidai Attila

e-mail küldése időpont: 2017-05-11 13:55:29
 
küldte: pf-prg válaszolok 419.
Válasz  Szabó Loránd  418.  sorszámú üzenetére:

Kedves Loránd!

 

Elnézést kérek, hogy még mindig nem tudtam utánajárni a problémának, de mostanában tényleg kész diliház az életem.

 

wacko

e-mail küldése időpont: 2017-05-10 21:25:22
 
küldte: Szabó Loránd válaszolok 418.
Válasz  pf-prg  417.  sorszámú üzenetére:

Köszönöm, várok türelmesen :)

e-mail küldése időpont: 2017-03-31 10:06:45
 
küldte: pf-prg válaszolok 417.
Válasz  Szabó Loránd  416.  sorszámú üzenetére:

Kedves Loránd!

 

Foglalkoztam már a problémával, de nem jutottam előbbre. Egy kollégának van 2016-os AutoCAD-je, meg is beszéltük, hogy hozzáférhetek, de sajnos olyan sűrű a programom, hogy még nem jött össze.

 

prizmas2_ani

e-mail küldése időpont: 2017-03-30 15:53:25
 
küldte: Szabó Loránd válaszolok 416.
Válasz  Szabó Loránd  415.  sorszámú üzenetére:

Tisztelt Ferenc

Csak érdeklődök, h sikerült e rájönni a hibára?

e-mail küldése időpont: 2017-03-27 11:01:22
 
küldte: Szabó Loránd válaszolok 415.
Válasz  pf-prg  407.  sorszámú üzenetére:

Tisztelt Ferenc!

 

A 407-es post-ra válaszolnék.


Most jutottam 2016-os Cad közelébe, és megcsináltam a képernyőmentést...
Remélem sikerül rájönni a hiba okára, sokat használnám ezt a lisp-et :)
Annyi lenne még a kérésem, hogy a (copy-txt) parancs futtatásakor, én adhassam meg a másolás kiinduló/bázis pontját! (jelenleg a másolandó karakter beillesztési pontját veszi bázisnak) Remélem érthető, hogy mit is akarok. Egyébként a sima Copy parancs is így működik...

 

Screenrecord:

https://drive.google.com/file/d/0B1TtHAXiHyUrdkc0eHQ4ZUxMWkU/view

Köszönettel,
SZ.L.

e-mail küldése időpont: 2017-03-10 17:29:11
 
küldte: pf-prg válaszolok 414.
Válasz  Dr. Müller Antal  413.  sorszámú üzenetére:

Tisztelt Müller Úr!

 

Bár a probléma felvetése eredetileg e-mail -ben történt, talán nem haszontalan, ha mások is megismerik a választ.

 

Az eredeti kérdés így szólt:

Azt szeretném megtudni, hogy cím alapján hogyan lehet az EOV kordinátkhoz hozzájutni.

 

A válasz pedig a http://pf-prg.hu/trafo/terkep-EOV.php?kapcsolok=4798 címen elérhető oldal súgójának az adott probléma szempontjából lényeges részleteit taglalta.

 

 

Az aktuális kérdésre pedig az a válasz, hogy az EOV vetületi rendszernek az említett eltolások nélkül értelmezett origója nem egyezik meg a gellérthegyi alapponttal, hanem csak annak meridiánjára (földrajzi hosszúság koordináta) esik. Az origó észak-déli irányban értelmezett pozícióját úgy választották meg, hogy az EOV vetületű sík térképlapokon a hosszúságok torzulása az ország déli és északi határai mentén is minnél kisebb legyen.

 

A részletek megismeréséhez az alábbi linkeket ajánlanám:

 

https://hu.wikipedia.org/wiki/Egys%C3%A9ges_orsz%C3%A1gos_vet%C3%BClet

 

http://www.agt.bme.hu/staff_h/varga/Osszes/Dok3uj.htm

 

prizmas2_ani

 

e-mail küldése időpont: 2017-02-04 09:47:06
 
küldte: Dr. Müller Antal válaszolok 413.

Tisztelt Papp Úr!

Köszönettel vettem a visszajelzését, de átnézve a témával kapcsolatos részletes leírást, kérdésem lenne.

Az alap a budai vonatkoztatási ponthoz képest eltolt koordináta rendszer, mégpedik az északra mutató +X nyugati irányban 650.000, a keletre mutató +Y déli irányban 200.000 m.-rel.

Tehát a budai ponttól délre eső helyek X értékének 200.000 m-nél kisebbnek kellene lenni.

A korábbi kérdésemben szereplő, Sz.batta, Est u. 59.-re az Ön által küldött link alapján a következő értékeket kaptam:

X=218.179,93; Y=640.529,7

Az említett település Bp.-től délre kb. 18 km, nyugatra kb. 10 km-re esik. Tehát kérdésem az, hogy az X érték miért nem kisebb 200.000-nél?

Válaszát előre is köszönöm, tisztelettel

Dr. Müller Antal

e-mail küldése időpont: 2017-02-02 10:25:02
 
küldte: Drótos Gábor válaszolok 412.
Válasz  pf-prg  411.  sorszámú üzenetére:

Kedves Ferenc!

 

Ez a jó megoldás, végülis gondolhattam volna rá...

 

Köszönöm

e-mail küldése időpont: 2017-01-04 23:35:16
 
küldte: pf-prg válaszolok 411.
Válasz  Drótos Gábor  409.  sorszámú üzenetére:

Kedves Gábor!

 

Gondolom, a probléma az lehet, hogy a szóközöket tartalmazó blokk nevének megadásakor az első szóköz bebillentyűzése az AutoCAD-ben szokásos módon, a bevitel befejezésének minősül.

A megoldás az, hogy a blokknév beadásakor azt idézőjelek (34 -es ASCII kódú karakter) közé zárva írjuk be.

 

Példa:

 

Begyűjtendő blokk neve: "teszt blokk"

 

prizmas2_ani

 

e-mail küldése időpont: 2016-12-30 12:05:29
 
küldte: pf-prg válaszolok 410.
Válasz  Drótos Gábor  409.  sorszámú üzenetére:

Kedves Gábor !

 

Az ünnep elmúltával tudok utána nézni a dolognak

 

bye-bye

e-mail küldése időpont: 2016-12-25 10:12:05
 
küldte: Drótos Gábor válaszolok 409.

Kedves Ferenc!

 

A blokkref-kkordjk program nem tud szóközt tatalmazó nevű blokkot kezelni.
Mi módon lehet ilyen blokkra hivatkozni?

 

Drótos Gábor

e-mail küldése időpont: 2016-12-24 18:45:12
 
küldte: Szabó Loránd válaszolok 408.
Válasz  pf-prg  407.  sorszámú üzenetére:

Tisztelt Ferenc!

Rendben, amint olyan gépre kerülök amin az újabb CAD fut, csinálok képernyőmentést!
Jelenleg a 2013-at használom, ezen minden ok...
Köszönettel!

L.

e-mail küldése időpont: 2016-12-16 09:10:22
 
küldte: pf-prg válaszolok 407.
Válasz  Szabó Loránd  406.  sorszámú üzenetére:

Tisztelt Loránd!

 

Nem tudok rábukkanni a probléma okára. Arra kérném, hogy küldjön egy részletes dokumentációt a végrehajtás menetéről. A legjobb az lenne, ha képernyő mentés lenne, amin látszanak a bevitt adatok és az eredmény is.

 

prizmas2_ani

e-mail küldése időpont: 2016-12-13 08:55:54
 
küldte: Szabó Loránd válaszolok 406.
Válasz  pf-prg  405.  sorszámú üzenetére:

Köszönöm!

e-mail küldése időpont: 2016-12-07 11:59:04
 
küldte: pf-prg válaszolok 405.
Válasz  Szabó Loránd  404.  sorszámú üzenetére:

Tisztelt Loránd!

 

Még csak futólag volt módom AutoCAD 2014 alatt kipróbáni a lispet. Nekem rendesen működött.

 

Amint lehet, átnézem a kódját, hogy nem okozhat-e valamilyen rendszerkörnyezet beli eltérés rendellenes működést.

 

A másolás bázispontjának megadását majd beépítem a lispbe.

 

prizmas2_ani

 

e-mail küldése időpont: 2016-12-06 22:32:03
 
küldte: Szabó Loránd válaszolok 404.

Tisztelt Ferenc

Nagy megelégedéssel használtam az én kérésemre készült \"Numerikus feliratok létrehozása növekménnyel(2014.09.20.)\" lisp-et.


ACAD 2013-ig tökéletesen működött, de most frissítés miatt a 2016-os verziót használom. Nagy sajnálatomra ebben már nem működik. (2014, 2015
 és 2017-ben sem)

Engedi betölteni, de futtatáskor (bár nem ír hibát, errort, stb.) hülyeséget csinál.
Ebben kérnék segítséget, illetve ha lehetne egy módosítást kérni, annak nagyon örülnék :)
Annyi lenne a kérés, hogy a (copy-txt) parancs futtatásakor, én adhassam meg a másolás kiinduló/bázis pontját! (jelenleg a másolandó karakter beillesztési pontját veszi bázisnak) Remélem érthető, hogy mit is akarok. Egyébként a sima Copy parancs is így működik...

Köszönöm szépen előre is!

Üdvözlettel, Szabó Loránd

e-mail küldése időpont: 2016-12-05 12:03:57
Újabb
Régebbi

Fő oldal Bemutatkozás Pocket PC programok AutoCAD-AutoLisp Egyéb programok Online EOV <<>> WGS84 átszámítás Online EOV (EOTR) szelvény kereső OSM térkép megjelenítése Üzenő füzet Fénykép-tár Link-gyüjtemény A honlapról A honlap építésről Honlaptérkép
Papp Ferenc földmérő honlapja Papp Ferenc földmérő honlapja
Üzenő - füzet
Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS