Újabb
Régebbi
küldte: Bárándi Zoltán válaszolok 440.
Válasz  pf-prg  439.  sorszámú üzenetére:

Kedves Ferenc!

Nagyon köszönöm a segítséget!

e-mail küldése időpont: 2018-01-16 08:06:45
 
küldte: pf-prg válaszolok 439.
Válasz  Bárándi Zoltán  438.  sorszámú üzenetére:

Kedves Zoltán!

 

Az AutoCAD vonaltípus definíciókat tartalmazó fájljait az _OPTIONS paranccsal megjeleníthető dialógusablak Fájlok címkéjű lapjának Support fájlok keresési útvonala címkéjű listájában felsorolt könyvtáraiban lehet megtalálni.

Nálam például c:\Users\PF\AppData\Roaming\Autodesk\Autodesk AutoCAD Map 3D 2014\R19.1\enu\Support\acadiso.lin az alapértelmezett vonaltípus definíciós fájl.

 

A fájlban lehet példákat találni beágyazott karaktereket tartalmazó vonalmintákra.

 

A KZV vonalminta például a következőképpen adható meg:

 

*KZV_VONAL,Közvilágítás ----KZV----KZV----KZV----

A,10.0,["KZV",simplex,S=1.5,U=0.0,X=0.5,Y=-0.75],-5.0

 

Az első sorban a vonalminta megjelenítendő neve és a megjelenését szemléltető karaktersorozat szerepel.

 

A második sor a vonalminta leírása.

 

A vonalminta első paramétere (A) egy konstans, amely minden vonalmintában változatlan.

 

A második paraméter (10.0) pozitív érték esetén a megadott hosszúságú vonal rajzolását írja elő, negatív érték esetén pedig a megadott hosszúságú kihagyás lesz a mintában.

 

A harmadik [ ... ] zárójelek között szereplő paraméterben lehet megadni a beillesztendő karakterek tulajdonságait.

 

Az első, idézőjelek között megadott tulajdonság ("KZV") a beillesztendő karaktereket adja meg.

 

A második tulajdonság (simplex) annak a szövegstílusnak a neve, amely szerint a beillesztendő karaktereket meg kell jeleníteni. Célszerű ehhez létrehozni egy külön szövegstílust, mert például a STANDARD szövegstílust előszeretettel használják a felhasználók más szerepben is, és rendelhetnek hozzá az általunk elképzelttől eltérő karakterkészletet. Például létrehozzuk a simplex szövegstílust, és hozzárendeljük a simplex.shx karakterkészletet. Ennek manipulálása már nem lenne logikus más felhasználók részéről sem.

 

Az S tulajdonság a beszúrandó karakterek méretét adja meg,

 

Az R tulajdonság a beszúrandó karakterek elforgatását adja meg a vonal irányához képest.

 

Az X tulajdonság a karakterek vonal irányú eltolását adja meg.

 

Az Y tulajdonság a karakterek vonalra merőleges irányú eltolását adja meg.

 

A negyedik (-5.0) paraméter pozitív érték esetén a megadott hosszúságú vonal rajzolását írja elő, negatív érték esetén pedig a megadott hosszúságú kihagyás lesz a mintában. Tudomásom szerint az AutoCAD akkor is elvárja a megadását, ha a értéke 0.00.

 

 

Ha a beillesztendő karakterek távolságát akarjuk módosítani, akkor a második (10.0) paramétert kell módosítani.

 

Ha a beillesztendő karakterek méretét akarjuk módosítani, a harmadik paraméterben az S tulajdonságnak kell más értéket adni. Ilyenkor az Y és X tulajdonságot is ugyanolyan arányban módosítani kell, hogy a karakterek ugyanúgy illeszkedjenek a vonalra.

 

A neten sajnos nem találtam magyar nyelvű részletes leírását a fentieknek, ezért egy angol nyelvű oldalra mutató linket tudok mellékelni:

 

About Text in Custom Linetypes

 

 prizmas2_ani

 

e-mail küldése időpont: 2018-01-12 19:56:05
 
küldte: Bárándi Zoltán válaszolok 438.

Kedves Ferenc!

Nagyon hasznosak a honlapon található útmutatók, köszönet érte. Nagyon nagy segítség!Egy témában szeretnék segítséget kérni:AutoCad ben közmű nyomvonalakat kellene rajzolnom,melyet megfelelő jelkulcsal kell ellátni.(pl: csatorna, kisfeszültség stb.)Hogyan tudnék létrehozni új vonalat, vagy vonalláncot, aminszöveges jelölés van ?valami ilyesmire gondolok: ( ------- KZV---------- KZV -----------KZV --------)(Ha esetleg arra van megoldás, hogy egy meglévő jelkulcson a szöveget tudom módosítani az is nagy segítség lenne)Előre is köszönöm a segítséget !


Üdv: Zoltán

e-mail küldése időpont: 2018-01-11 16:08:16
 
küldte: pf-prg válaszolok 437.

Tisztelt Látogatóim!

 

writing2

 

A Letölthető AutoLisp programok című oldalról újabb AutoLisp funkció tölthető le, amellyel könnyű vonalláncok íves szegmenseit helyettesíthetjük egyenes szegmensek láncolatával.

 

prizmas2_ani

 

e-mail küldése időpont: 2017-12-01 22:52:03
 
küldte: Kürti Zsolt válaszolok 436.

Nagy segítséget nyújt számomra az oldal!

Köszönöm!

 

Kürti Zsolt

e-mail küldése időpont: 2017-11-17 20:18:05
 
küldte: pf-prg válaszolok 435.

Tisztelt Látogatóim!

 

writing2

A Google térkép megjelenítése oldal újfunkcióval bővült.

DXF fájlok tartalma olvasható be, és jeleníthető meg a Google Térképén.

 

prizmas2_ani

e-mail küldése időpont: 2017-10-09 05:56:44
 
küldte: Németh Gábor válaszolok 434.

Imént töltöttem le a GMAP programot, illetve nemrég találtam rá a honlapra. Nagy elismerésem azért a szorgos és segítő tevékenységért, ami e mögött a honlap (és főként annak tartalma) mögött rejlik!

 

Németh Gábor, Győr

e-mail küldése időpont: 2017-10-03 11:20:32
 
küldte: pf-prg válaszolok 433.

Tisztelt látogatóim!

 

writing2

Újabb autolisp programot tettem letölthetővé, amellyel mutatóvonallal és/vagy zászlóval rendelkező feliratok, és azok csoportjai hozhatók létre, és módosíthatók.

 

Letölthető a következő oldalról: Mutatóvonalas feliratok létrehozása

 

prizmas2_ani

e-mail küldése időpont: 2017-09-26 22:34:14
 
küldte: Polányi Péter válaszolok 432.

A mer.lsp  nagyon egyszerű és nagyon hasznos alkalmazás.

 

Köszönet érte.

 

Polányi Péter

e-mail küldése időpont: 2017-07-17 13:11:46
 
küldte: Kálnay Rudolf válaszolok 431.
Válasz  pf-prg  429.  sorszámú üzenetére:

Tisztelt Papp Ferenc úr!

Szuper! Tökéletesen működik.

Nagyon köszönöm a programot, és a segítségét is.

Tisztelettel:

Kálnay Rudolf

e-mail küldése időpont: 2017-07-17 09:59:50
 
küldte: Szabó Loránd válaszolok 430.
Válasz  pf-prg  429.  sorszámú üzenetére:

Tisztelt Ferenc!

Még nem jutottam el a TeamViewer programig, de kipróbáltam a count-txt-ZWCAD-2017-változatot ACAD2018 alatt, és működik!!! :)

e-mail küldése időpont: 2017-07-16 10:33:09
 
küldte: pf-prg válaszolok 429.
Válasz  Kálnay Rudolf  428.  sorszámú üzenetére:

Tisztelt Kálnay Úr!

 

yes-yes

Letöltöttem a ZWCAD-et időkorlátosan, és kipróbáltam a lispet. Néhány módosítással működik. Letöltheti az alábbi linkről:

 

count-txt-ZWCAD-2017.zip

 

Kérem, próbálja ki, és jelezze, hogy önnél is megfelelően működik-e.

 

prizmas2_ani

e-mail küldése időpont: 2017-07-11 06:05:14
 
küldte: Kálnay Rudolf válaszolok 428.

Tisztelt Papp Ferenc úr!

Nagyon nagy megelégedettséggel használom(tam) a count.txt programját. Köszönöm.

Autocad2009 és ZWCAD2015 alatt probléma mentesen fut. Viszont most megvásároltam a ZWCAD2017 programot és ez alatt nem tudom működésre bírni. Úgy tűnik, már nem kell manuálisan bemásolni semmit az *.mnl fáljba (nem is találok ilyet), elég az indítómenübe felvenni, és a ZWCAD indulásakor automatikusan betöltődik (ez látszik is a parancssorban). Ám amikor kiadom az ins-txt vagy copy-txt parancsot, nem történik semmi. Korábbi verzióknál kérte a betűméretet, az induló számot stb, majd szápen sorszámozott, ahogy kell. A 2017-es verziónál semmi sem történik. Tudna segíteni mi lehet a probléma?   

Előre is nagyon köszönöm.

e-mail küldése időpont: 2017-07-10 10:42:55
 
küldte: Szabó Loránd válaszolok 427.
Válasz  pf-prg  426.  sorszámú üzenetére:

Köszönöm, a "mer" lisp tokeletesen megfelelt arra amit akartam! :)

A TeamViewer-t beszerzem, beüzemelem, és jelzek, hogy egyeztessünk egy időpontot!

Köszönöm a segítséget!

e-mail küldése időpont: 2017-06-20 09:37:12
 
küldte: pf-prg válaszolok 426.
Válasz  Szabó Loránd  425.  sorszámú üzenetére:

Kedves Loránd!

 

yes-yes

A rajzelemek összesített hosszának kinyerésére két program is található a letölthetők között:

http://pf-prg.hu/AutoCAD-AutoLisp/layer_info.php

http://pf-prg.hu/AutoCAD-AutoLisp/mer.php

 

speculate

A numerikus feliratok létrehozására szolgáló lisp AutoCAD 2016 alatti problémájával nem tudtam zöldágra vergődni.

Az lenne az ötletem, hogy a TeamViewer program használatával megvizsgáhatnám a program futását az ön gépén. Ehez önnek telepítenie kellene a TeamViewer személyes használatra szolgáló ingyenes verzióját a gépére, és egy egyeztetett időpontban annak segítségével össze kellene kapcsolni a gépeinket.

 

prizmas2_ani

e-mail küldése időpont: 2017-06-18 07:24:51
 
küldte: Szabó Loránd válaszolok 425.
Válasz  Szabó Loránd  424.  sorszámú üzenetére:

a "Numerikus feliratok létrehozása növekménnyel" lisp-re gondoltam, csak lemaradt :)

e-mail küldése időpont: 2017-06-15 16:12:34
 
küldte: Szabó Loránd válaszolok 424.
Válasz  pf-prg  419.  sorszámú üzenetére:

Tisztelt Ferenec!

Még mindig semmi hír a?


Más: Van e itt az oldalon olyan LISP amivel polyline hosszat lehet mérni?
(adott egy állomány, ahol a nyomvonal (polyline) hosszát kellene lemérnem, de mivel elég sok polylineból áll, egyenként hosszadalmas lenne. Erre keresek valami gyors megoldást. Vagy ha ez LISP nélkül is megoldható, az is érdekelne!

Köszönöm!

e-mail küldése időpont: 2017-06-15 16:10:31
 
küldte: Szabó Loránd válaszolok 423.
Válasz  pf-prg  419.  sorszámú üzenetére:

Nem baj, várok. Most épp szükségem lenne rá, de marad a manuális módszer :)

e-mail küldése időpont: 2017-05-15 17:40:44
 
küldte: pf-prg válaszolok 422.
Válasz  dr. Sárhidai Attila  420.  sorszámú üzenetére:

Kedves Attila!

 

Utána néztem a dolognak. Kijavítottam, és nem másoltam fel a javított verziót a tárhelyre. Most pótoltam a felmásolást.

devil-1  Ez van.  :(

 

prizmas2_ani

 

e-mail küldése időpont: 2017-05-14 19:48:31
 
küldte: pf-prg válaszolok 421.
Válasz  dr. Sárhidai Attila  420.  sorszámú üzenetére:

Kedves Attia!

 

speculate

Úgy emlékszem, hogy ezt a problémát pár éve már megoldottam, itt az üzenő füzetben is vannak erre vonatkozó bejegyzések (A 294 - 301 sorszámúak). Igyekszem mihamarabb utána nézni mit szúrtam el.

 

  prizmas2_ani

 

e-mail küldése időpont: 2017-05-12 22:08:22
 
küldte: dr. Sárhidai Attila válaszolok 420.

Kedves Ferenc!

 

Használtam a hossz-szelvény felrakó programodat. A C: drive-ra próbál munkaállomány létrehozni, de a Windows alapból nem engedi - biztonsági okokból -  hogy a C gyökerébe a felhasználók állományokat hozzanak létre. Úgy gondolom, hogy a felhasználóknak nem célszerű megváltoztatni ezt a beállítás, ezért jobb lenne, a munkaállományt abba a könyvtárba létrehozni, ahonnan az input állomány megnyitották.

Szerencsére az egyik gépemen működött a program, megspóroltál nekem egy kis munkát.

 

 Köszönettel Sárhidai Attila

e-mail küldése időpont: 2017-05-11 13:55:29
 
küldte: pf-prg válaszolok 419.
Válasz  Szabó Loránd  418.  sorszámú üzenetére:

Kedves Loránd!

 

Elnézést kérek, hogy még mindig nem tudtam utánajárni a problémának, de mostanában tényleg kész diliház az életem.

 

wacko

e-mail küldése időpont: 2017-05-10 21:25:22
 
küldte: Szabó Loránd válaszolok 418.
Válasz  pf-prg  417.  sorszámú üzenetére:

Köszönöm, várok türelmesen :)

e-mail küldése időpont: 2017-03-31 10:06:45
 
küldte: pf-prg válaszolok 417.
Válasz  Szabó Loránd  416.  sorszámú üzenetére:

Kedves Loránd!

 

Foglalkoztam már a problémával, de nem jutottam előbbre. Egy kollégának van 2016-os AutoCAD-je, meg is beszéltük, hogy hozzáférhetek, de sajnos olyan sűrű a programom, hogy még nem jött össze.

 

prizmas2_ani

e-mail küldése időpont: 2017-03-30 15:53:25
 
küldte: Szabó Loránd válaszolok 416.
Válasz  Szabó Loránd  415.  sorszámú üzenetére:

Tisztelt Ferenc

Csak érdeklődök, h sikerült e rájönni a hibára?

e-mail küldése időpont: 2017-03-27 11:01:22
Újabb
Régebbi

Fő oldal Bemutatkozás Pocket PC programok AutoCAD-AutoLisp Egyéb programok Online EOV <<>> WGS84 átszámítás Online EOV (EOTR) szelvény kereső OSM térkép megjelenítése Üzenő füzet Fénykép-tár Link-gyüjtemény A honlapról A honlap építésről Honlaptérkép
Papp Ferenc földmérő honlapja Papp Ferenc földmérő honlapja
Üzenő - füzet
Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS