Újabb
Régebbi
küldte: Bene Tamás válaszolok 484.

Tisztelt Papp Ferenc Úr!

Letöltöttem a layer_info.lsp-t és a hozzá tartozó dcl-állományt. Az autocad be is tölti, de a parancs begépelése után (reteg_info) ismeretlen parancsként jelzi. 

Ha lenne valami ötlete a probléma megoldására, kérem jelezze.

Köszönöm!

e-mail küldése időpont: 2019-09-27 09:56:20
 
küldte: Káli Ambrus válaszolok 483.

Tisztelt Papp Ferenc Úr!

 

Letöltöttem és használatba vettem a (blokk-koord) nevű programját, nagyon hasznos, köszönöm!

e-mail küldése időpont: 2019-09-13 11:11:37
 
küldte: Markó László válaszolok 482.

Köszönöm, kipróbálom

 

e-mail küldése időpont: 2019-09-02 20:52:13
 
küldte: pf-prg válaszolok 481.
Válasz  Markó László  479.  sorszámú üzenetére:

Szia Laci!

A dwg - kml konverzió programja azt feltėtelezi, hogy a dwg-ből kiírt vonaladatok EOV koordinátákat tartalmaznak, ės a kml fájl előállításakor azokat WGS84-be kell átszámítani. Ennek viszont csak az országhatárokon belül, vagy azoktól 10-20 km-nėl nem távolabb van lehetősége.

Ha van mód arra, hogy a más országok területėre eső, más vetületű dwg kimenet koordinátáit WGS84-be konvertáld, akkor az talán kml formátumra alakítható a honlap főmenüjének Pontlista >> GPX/KML konverzió címkéjű menüpontjával elérhető oldalon.

 

prizmas2_ani

e-mail küldése időpont: 2019-09-02 18:55:10
 
küldte: Sulák László válaszolok 480.

Tisztelt Papp Ferenc Úr!

 

A KML konverzióhoz találtam segítséget az Ön honlapján.

Köszönöm a lehetőséget.

 

Tisztelettel: Sulák László

e-mail küldése időpont: 2019-09-02 15:21:14
 
küldte: Markó László válaszolok 479.

Szia Feri Bácsi!

Arra van lehetőség, hogy nem Magyarországra eső dwg (pl Lengyelorszég vagy Anglia)állományok esetén a rajzban található vonalak kml formátumú kiirásakor ne hibaüzeneznetet hanem helyes kml fájlt kapjunk?

Köszönöm

e-mail küldése időpont: 2019-08-31 21:01:33
 
küldte: pf-prg válaszolok 478.
Válasz  Kovács Árpád  477.  sorszámú üzenetére:

Tisztelt Kovács Úr!

 

Örömömre szolgál, ha segíthettem Önnek, és köszönöm, a jókívánságait.

 

prizmas2_ani

e-mail küldése időpont: 2019-08-30 19:58:14
 
küldte: Kovács Árpád válaszolok 477.

Tisztelt Papp Úr!

 

Nagyon sokat segítettek a honlapján található információk és segédprogramok a munkámban. Tisztelem és csodálom a lelkesedését, amivel ezt a nagyon hasznos, szakmai oldalt fenntartja, fejleszti és a kérdezőknek folyamatos támogatást nyújt!

További jó munkát és kiváló egészséget kívánok!

 

Kovács Árpád

erdőmérnök

e-mail küldése időpont: 2019-08-29 13:15:10
 
küldte: pf-prg válaszolok 476.
Válasz  Asztalos István  475.  sorszámú üzenetére:

Tisztelt Asztalos Úr!

 

Ha ITR-el DXF formátumba konvertál egy ibn állományt, akkor az abban használt, fnt fájlokban definiált jelkulcsok blokkdefinícióként belekerülnek a keletkező dxf állományba. Azt most nem tudom megmondani, hogy az ibn állományhoz rendelt fnt fájlok összes jelkulcsa belekerül-e a dxf-be, vagy csak azok amelyeknek van beillesztett példánya is az ibn-ben, de ez egyszerűen letesztelhető.

 

prizmas2_ani

e-mail küldése időpont: 2019-05-21 19:29:20
 
küldte: Asztalos István válaszolok 475.

Tisztelt Papp Ferenc!

 

Nagyon köszönöm a sok segítséget Autolisp programjain keresztül! Kérdésem volna (lehet, kezdő): van-e mód arra, hogy ITR jelkulcsokat (fnt kiterjesztés) beolvashatunk autocad-ben, vagy valahogyan konvertálhatjuk Autocad használatra?

Előre is köszönöm a válaszát.

e-mail küldése időpont: 2019-05-21 15:15:01
 
küldte: pf-prg válaszolok 474.
Válasz  Ábrahám László  473.  sorszámú üzenetére:

Tisztelt Ábrahám Úr!

 

Nem elég részletes a probléma leírása ahhoz, hogy bizonyosan jól értelmezzem.

Ha az adatkiemeléssel létrehozott állomány tartalmazza a blokkok összes szükséges adatát - Az esetleges attribútumok értékeit is - akkor talán a http://pf-prg.hu/AutoCAD-AutoLisp/blokk_beolvasas.php#eleje  programmal visszaolvashatja azokat egy DWG állományba. A programhoz részletes súgó is tartozik. Ha az nem elegendő, kérdezzen nyugodtan.

 

prizmas2_ani

e-mail küldése időpont: 2019-03-29 18:41:12
 
küldte: Ábrahám László válaszolok 473.

Tisztelt Papp Ferenc!

 

Szeretném megkérdezni, hogy Ön tud-e esetleg valamilyen megoldást arra a következő problémára: blokkreferenciák koordinátáját szeretném módosítani tömeges adatbevitellel (kb. 10ezer blokk közül kell 200 blokkot Z koordinátáját javítani).

 

Adatkiemeléssel kiszedtem excelbe a koordinátákat és az általam adott egyedi azonosítókat. Excelben kiszűrtem a hibás koordinátájú blokkokat, most szeretném valamilyen módon visszatölteni AutoCAD-be.

A blokkok attribútumait sikerült már tömegesen módosítani, de a koordinátákra nem találtam megoldást.

 

Előre is nagyon köszönöm!

 

Üdvözlettel,

Ábrahám László

e-mail küldése időpont: 2019-03-29 10:14:20
 
küldte: pf-prg válaszolok 472.
Válasz  Kucsara Gergő  471.  sorszámú üzenetére:

Kedves Gergő!

 

Azt írja, hogy a bokk beillesztésekor megjelennek a koordináták az attribútumokban. Tehát a beillesztés működik.

 

A kbcopy és kbmove parancsok nem működnek?

 

Jó lenne, ha küldene egy dwg állományt amiben használta/használni próbálta ezeket a funkciókat.

 

prizmas2_ani

e-mail küldése időpont: 2019-03-07 06:04:27
 
küldte: Kucsara Gergő válaszolok 471.

Tisztelt Papp Ferenc!

 

Néhány hónapja letöltött google.vlx; koord_megiras.lsp; mer_lsp kiválóan műáködik. 

 

Jelenleg a "Blokkreferencia beillesztési pontja koordinátáinak megjelenítése attributumokban" parancsait szeretném használni, de nem sikerül. Létrehoztam egy blokkreferenciát, amiben két külön attributomot készítettem (külön X és Y koordinátáknak). A blokk beszúrásakor a helyes koordináták jelennek meg, de a fenti parancsokat nem tudom használni.

 

A honlapján azt írta, hogy a 'X-koord', 'Y-koord', 'Z-koord'  felirat szerepeljen az attributum címkéjében, azonban oda csak nagybetűs szöveget lehet beírni ill. az apró betűs naggyá változik (legalábbis szerintem).

 

Ez okozhatja, hogy nem sikerül a parancsokat használnom?

 

Tisztelettel és köszönettel; Kucsara Gergő!

e-mail küldése időpont: 2019-03-06 11:17:16
 
küldte: pf-prg válaszolok 470.
Válasz  Prókai Péter  469.  sorszámú üzenetére:

Kedves Péter!

 

Nekem nem volt módom 2017 verzió alatt tesztelni, de nem kaptam mástól sem erre vonatkozó figyelmeztetést.

 

Ha a program rendesen betöltődik, akkor a parancssorban meg kell jelennie a  Program elindítása: (blokkref_beolvas) tartalmú üzenetnek.

Ilyenkor a parancssorban megadott (blokkref_beolvas) utasítással el lehet indítani a programot. Az utasításnak tartalmaznia kell a kezdő és záró zárójeleket is.

 

prizmas2_ani

 

e-mail küldése időpont: 2019-01-27 21:51:05
 
küldte: Prókai Péter válaszolok 469.

Tisztelt Ferenc,

 

Nem tudom autocad 2017-be betölteni a koordináta lista beolvasós lispet "blokk_beolvasas.vlx". Lehet hogy 2017 alatt nem fut? Ha betöltötte hogy kell elindítanom? Köszönöm előre is.

e-mail küldése időpont: 2019-01-25 22:20:17
 
küldte: pf-prg válaszolok 468.

bye-bye

 

Sikeres, boldog új évet kívánok a honlap minden látogatójának.

 

prizmas2_ani

 

 

e-mail küldése időpont: 2019-01-01 08:38:14
 
küldte: pf-prg válaszolok 467.
Válasz  Klász András  466.  sorszámú üzenetére:

Kedves András!

writing2

http://pf-prg.hu/AutoCAD-AutoLisp/3Dvlparh.php#eleje  oldalról letölthető az új funkció. Nekem jól működött, de nem volt időm sokat tesztelgetni. Ha kipróbálta, jelezze, hogy jól működik-e.

 

prizmas2_ani

e-mail küldése időpont: 2018-12-05 22:06:32
 
küldte: Klász András válaszolok 466.
Válasz  pf-prg  465.  sorszámú üzenetére:

Kedves Ferenc!

 

Nagyon szépen köszönöm a segítségét.

 

Üdv 

Klász András

e-mail küldése időpont: 2018-12-05 14:07:34
 
küldte: pf-prg válaszolok 465.
Válasz  Klász András  464.  sorszámú üzenetére:

Kedves András!

 

yes-yes

http://pf-prg.hu/AutoCAD-AutoLisp-0.php oldalon leírt programban létezik ilyen funkció. Este utánanézek mennyi munkával járna önállóan futtathatóvá tétele, és ha megoldható közzéteszem a letölthető programok között. Úgyis elég régen bővült már azok száma.

 

prizmas2_ani

e-mail küldése időpont: 2018-12-05 12:38:32
 
küldte: Klász András válaszolok 464.

Kedves Ferenc!

 

Munkám során belefutottam egy olyan problémába, melyben 3d vonalláncokkal kellene megadott távolságra párhuzamost húzni, úgy hogy megmaradjanak a töréspontok magasságai.

 

Esetleg tudna segíteni a probléma megoldásában?

 

Segítségét előre is köszönöm!

 

Üdv

Klász András

e-mail küldése időpont: 2018-12-05 11:44:30
 
küldte: Magai Ferenc válaszolok 463.
Válasz  pf-prg  461.  sorszámú üzenetére:

Tisztelt Papp Ferenc!

Sokszor használtam az oldalon lévő információkat. Én is talán tudok Önnek segíteni.

Az www.e-epites.hu/e-kozmu oldalon ügyfélkapuval be lehet lépni, és ott ingyenesen meg lehet tekinteni a kataszteri térképeket egész Magyarországra nézve, zártkert,belterület,külterület. 2005/2017 Ortho fotóval. Arra kell figyelni ,hogy a lépték 1:2500 legyen. Üdvözlettel : Magai Ferenc

e-mail küldése időpont: 2018-11-28 17:43:51
 
küldte: Kis István válaszolok 462.

Tisztelt Papp Ferenc!


Ezúton szeretnék köszönetet mondani a munkájáért.

 

Igen sokat segít az ACAD megismerésében.

 

Üdvözlettel: Kis István

e-mail küldése időpont: 2018-11-21 12:38:20
 
küldte: pf-prg válaszolok 461.
Válasz  Bencsik Margit  460.  sorszámú üzenetére:

Tisztelt Bencsik Margit!

 

https://www.mepar.hu/mepar/  címen elérhető weboldalon kiválasztottam Pest megyét, Albertirsa közsséget, és beírtam az 5352/3 helyrajzi számot.

A térképen (sajnos alacsony felbontásban) megjelent a földrészlet, és az annak pontosabb helyét jelző kereszt alakú ikon. Ha az egérmutatót pontosan a keresztre illesztettem, akkor a térkép jobb alsó sarkában leolvashattam annak koordinátáit: EOV: 693944, 211909.

Ezzel a lehetőséggel viszont nem lehetséges a hely Z koordinátájának (tengerszint feletti magasság) lekérdezése. Ha arra is mindenképpen szükség van, akkor talán a földhivatalnál kellene érdeklődni, vagy földmérőt kell felkérni a meghatározására.

 

Üdvözlettel: Papp Ferenc

 

prizmas2_ani

 

 

e-mail küldése időpont: 2018-11-07 18:13:04
 
küldte: Bencsik Margit válaszolok 460.

Tisztelt Papp Úr!

Kérem szíveskedjen nekem segíteni! Keresem az Albertirsa, Külterület, IV. 5352/3. hrsz. X, Y, Z koordinátáit, de sehol sem találom. /nem vagyok gyakorlott gépező/ Kút fennmaradási engedéllyel kapcsolatban lenne rá szükségem. Ha esetleg ebben a témában tudna tanácsot adni, azt is köszönettel fogadnám.

Üdvözlettel Bencsik Margit

e-mail küldése időpont: 2018-11-07 15:51:22
Újabb
Régebbi

Fő oldal Bemutatkozás Pocket PC programok AutoCAD-AutoLisp Egyéb programok Online EOV <<>> WGS84 átszámítás Online EOV (EOTR) szelvény kereső OSM térkép megjelenítése Üzenő füzet Fénykép-tár Link-gyüjtemény A honlapról A honlap építésről Honlaptérkép
Papp Ferenc földmérő honlapja Papp Ferenc földmérő honlapja
Üzenő - füzet
Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS