Régebbi
küldte: Bokodi Balázs válaszolok 518.

Tiszteletem!

 

Régebben sikeresen használtam a blokkra-blokk lispet, az attribútumos blokkokra attribútum szerint szépen rárakta a kiválasztott blokkot. Most valahogy ez nem akar sikerülni, pedig elvileg mindent jól csináltam. A megadott C:\pf-autolisp\pontra-blokk mappából töltöttem be a lispet. A blokkokat kijelölve és megfeleltetve a kívánt blokkot nem csinálja meg valamiért. Van esetleg ötlete hogy hol ronthattam el?

 

Köszönettel:

Bokodi Balázs

e-mail küldése időpont: 2020-11-10 21:56:00
 
küldte: pf-prg válaszolok 517.
Válasz  Kis Péter  516.  sorszámú üzenetére:

Tisztelt Kis Péter Úr!

 

http://pf-prg.hu/AutoCAD-AutoLisp/zaszlo.php#eleje programot kifejezetten közműaknák adatainak zászlózott megírására hoztam létre.

 

prizmas2_ani

e-mail küldése időpont: 2020-10-29 10:11:01
 
küldte: Kis Péter válaszolok 516.

Kedves Papp Ferenc!

Letöltöttem és kipróbáltam (s biztos használni is fogom!) a koord-megiras.lsp-t. Nagyon szépen köszönöm! Nagyon jó és hasznos, mert pl. z-koordinátát a normál AutoCAD-ben xy-síkban történő 2D-s rajzolás esetén nem lehet felírni, csak x,y-t (legalábbis én nem találtam ilyen parancsot).

Kérdésem: Lehet-e (és ha igen, hogyan) a koordinátákat illetve zászlókat tetszőleges szögben megírni? (Mert például csatorna aknák becsatlakozó vezetékeinek a magasságát az adott vezeték irányába kell megírni.)

Köszönettel,

Kis Péter

e-mail küldése időpont: 2020-10-28 11:59:31
 
küldte: Füleki Tibor válaszolok 515.

Tisztelt Papp Ferenc úr!

Köszönöm a "3Dvlparh" lispet. Már sokszor szükségem lett volna erre a parancsra. Legközelebb használni fogom.

Üdvözlettel

FT

e-mail küldése időpont: 2020-09-21 23:50:04
 
küldte: pf-prg válaszolok 514.
Válasz  Gombor László  513.  sorszámú üzenetére:

clap

 

Köszönöm az értesítést.

 

prizmas2_ani

e-mail küldése időpont: 2020-09-03 17:29:53
 
küldte: Gombor László válaszolok 513.
Válasz  pf-prg  512.  sorszámú üzenetére:

Köszönöm, a javascript be volt kapcsolva, aztán az Adblocker kikapcsolása meghozta a sikert :)

e-mail küldése időpont: 2020-09-03 08:33:21
 
küldte: pf-prg válaszolok 512.
Válasz  Gombor László  511.  sorszámú üzenetére:

Tisztelt Gombor László Úr!

 

Ha az alábbi megjelenésű az oldal, akkor valószínűleg le van tiltva a böngészőben a meglátogatott oldalakon használt javascriptek futtatása.

 

OSM térkép letiltott javascripttrl

 

Chrome böngésző menűjében: Beállítások -> Adatvédelem és biztonság -> Javascript -> Engedélyezve (ajánlott)

 

Üdvözlettel: Papp Ferenc

 

prizmas2_ani

e-mail küldése időpont: 2020-09-03 07:17:06
 
küldte: Gombor László válaszolok 511.
Válasz  pf-prg  510.  sorszámú üzenetére:

Tisztelt Papp úr, akkor nálam a hiba, amúgy egy üres keret fehér mezővel jelenik meg.

e-mail küldése időpont: 2020-09-01 09:36:33
 
küldte: pf-prg válaszolok 510.
Válasz  Gombor László  509.  sorszámú üzenetére:

Tisztelt Gombor László Úr!

 

speculate

Ellenőriztem a http://pf-prg.hu/trafo/terkep-EOV-OSM.php?leptek=10000&zoom=10 című oldalt Chome, Firefox, Interenet Explorer, Safari böngészőkkel. Mindegyik rendesen megjelenítette. Három ismerősömnek elküldtem az oldal linkjét, hogy nézzék meg, náluk megfelelően működi-e. Eddig egyikük válaszolt, nála működött.

 

Mit jelent az hogy nem nyílik meg az oldal? ha a fenti linkre kattint, milyen tartalom jelenik meg a böngészőjében?

 

Üdvözlettel: Papp Ferenc

 

prizmas2_ani

 

e-mail küldése időpont: 2020-08-31 03:27:42
 
küldte: Gombor László válaszolok 509.

Tisztelt Honlap Tulajdonos!

 

Legelőször is a legnagyobb köszönetemet fejezem ki a lehetőségért, amit Ön sokunknak ad ezzel a honlappal. Szép munka, ha csak ezt hozta volna létre egész életében, már büszke ember lehet!

 

Amiért keresem: egy ideje nem nyílik meg az OSM, és nem tudom megnézni, hogy a keresett EOTR szelvény hogy is esik a keresett településre, ezt szeretném használni. 

 

Az Ön honlapját önkéntes munkámhoz, régészeti, hadtörténeti kutatás GIS feladatainak ellátásához használom fel.

 

Tisztelettel:

 

Gombor László

önkéntes

HM HIM

e-mail küldése időpont: 2020-08-29 09:41:11
 
küldte: pf-prg válaszolok 508.
Válasz  Péntek Viktor  507.  sorszámú üzenetére:

Kedves Viktor!

 

Örülok, hogy hasznára voltak a letölthető programok.

 

A munkahelye hozzáállása számomra, és valószínűleg az AutoDesk számára is nehezen érthető. A olyan felhasználáshoz igazítási lehetőségek mint az AutoLisp, Visual Basic, .NET, ObjectARX kifejezetten az AutoDesk szándéka szerint, és jelentős részben általa kifejlesztve használhatóak az AutoCAD felhasználók sajátos igényeit kielégítő funkciók létrehozására, mert esély sincs arra, hogy minden ilyen igényt kiszolgálhassanak az AutoDesk programfejlesztői.

 

prizmas2_ani

e-mail küldése időpont: 2020-05-04 19:25:09
 
küldte: Péntek Viktor válaszolok 507.

Tisztelt Papp Ferenc!

 

Lisp fájljai rengeteget segítenek a munkámban, már három éve.

A koordináták fájlba történő kiírása számomra már alapvető tartozéka az autoCAD-nek. Csak azt sajnálom, hogy jelenlegi munkahelyemen nem hajlandóak telepíteni mivel nem hivatalos autodesk-es fájl.

 

Köszönöm szépen!

Péntek Viktor

e-mail küldése időpont: 2020-05-03 09:53:47
 
küldte: pf-prg válaszolok 506.
Válasz  Szabolcs Szalai  505.  sorszámú üzenetére:

Kedves Szabolcs!

 

Írja körül, hol kellene több koordinátát bevinnie.

 

prizmas2_ani

e-mail küldése időpont: 2020-04-30 22:05:15
 
küldte: Szabolcs Szalai válaszolok 505.

Hogy tudok egyszerre több koordinát bevinni???

e-mail küldése időpont: 2020-04-30 15:30:38
 
küldte: M. Péter válaszolok 504.

Pontok koordinátáinak megírása.

Nagy hasznát vettem a programnak, kösznönöm! 

 

e-mail küldése időpont: 2020-04-27 09:51:22
 
küldte: pf-prg válaszolok 503.

Tisztelt látogatóim!

 

exclamation exclamation exclamation

 

Az Attribútumok feltöltése TEXT, MTEXT, ATTRIB rajzelemekből oldalról új AutoLisp program tölthető le.

 

A program a ZWCAD 2019 vagy magasabb verziói alatt is használható.

 

prizmas2_ani

e-mail küldése időpont: 2020-04-12 21:23:22
 
küldte: pf-prg válaszolok 502.

Tisztelt látogatóim!

 

exclamation exclamation exclamation

 

Derékszögű bemérés/kitűzés számítása oldalról új AutoLisp program tölthető le, amely a koordináták vagy kitűzési adatok számítása mellett, a bemérési vagy kitűzési adatokat is meg tudja jeleníteni a rajzfájlban.

 

A program a ZWCAD 2019 vagy magasabb verziói alatt is használható.

 

prizmas2_ani

e-mail küldése időpont: 2020-04-11 19:15:23
 
küldte: Bokodi Balázs válaszolok 501.
Válasz  pf-prg  500.  sorszámú üzenetére:

Tiszteletem!

 

Nagyon szuperül működik, köszönöm szépen a nagyszerű munkát!

clap

e-mail küldése időpont: 2020-03-18 09:46:49
 
küldte: pf-prg válaszolok 500.
Válasz  Bokodi Balázs  499.  sorszámú üzenetére:

Tisztelt Bokodi Balázs!

 

Kijavítottam, teszteltem, azután a telepítő készletbe elfelejtettem beletenni a hivatkozott 309.sld fájlt.  wacko

 

Most lenulláztam a teljes környezetét, a honlapról letöltve telepítettem, és úgy teszteltem. Ha még így is tudtam benne hibát hagyni, remetének állok.

prizmas2_ani

 

e-mail küldése időpont: 2020-03-14 00:52:19
 
küldte: Bokodi Balázs válaszolok 499.
Válasz  pf-prg  498.  sorszámú üzenetére:

Tiszteletem!

 

Sajnos még mindig ugyanazt a hibaüzenetet kapom.

e-mail küldése időpont: 2020-03-13 08:06:22
 
küldte: pf-prg válaszolok 498.
Válasz  Bokodi Balázs  497.  sorszámú üzenetére:

Tisztelt Bokodi Balázs!

 

headbang

A hibaüzenetben szereplő fájl nem létezik. Ez az én hibám, mert egy másik program telepítési könyvtárára mutató útvonalat használtam. Nálam ez nem okozott hibát, mert a másik program is létezik a megfelelő helyen. Elnézést kérek a hiba miatt. Kijavítottam, és a javított verziót feltöltöttem. Kérem próbájla ki, és jelezze mihamarabb, hogy jól működik-e.

 

prizmas2_ani

e-mail küldése időpont: 2020-03-11 18:16:54
 
küldte: Bokodi Balázs válaszolok 497.

Tisztelt Papp Ferenc!

 

A blokk_beolvasás program új verziója nálam hibaüzenettel indul. Utána ki sem tudok lépni a programból. Elvileg mindent a leírásnak megfelelően csináltam.

 

Üdv!

https://i.imgur.com/gPkgWt8.png

e-mail küldése időpont: 2020-03-11 15:36:26
 
küldte: pf-prg válaszolok 496.

Tisztelt Harangozó Márton és Brinkteiner!

 

A honlapom egyes térképi hátteret is használó oldalain megjelenő térképi tartalmakat tőlem teljesen független tartalomszolgáltatók állítják elő. Azok esetleges hibáit én nem tudom javítani.

A honlapom érintett oldalain csak az általam a térképi alaphoz adott további funkciókra van befolyásom

 

prizmas2_ani

e-mail küldése időpont: 2020-02-25 20:08:59
 
küldte: Birksteiner válaszolok 495.

Tisztelt Papp Úr!

A Budapest, XIV. ker. Bölcsőde utca 1.  Helyesen:  Micimackó Kuckója Bölcsőde 

e-mail küldése időpont: 2020-02-24 00:12:38
 
küldte: Harangozó Márton válaszolok 494.

Tisztelt Papp Ferenc Úr!

 

Kalocsán a Kossuth Lajos utca a Szentháromság tértől a vasútállomásig tart, nem ékelődik be közé a Szent István király utca. 

Tisztelettel: Harangozó Márton

e-mail küldése időpont: 2020-02-06 17:25:04
 
Régebbi

Fő oldal Bemutatkozás Pocket PC programok AutoCAD-AutoLisp Egyéb programok Online EOV <<>> WGS84 átszámítás Online EOV (EOTR) szelvény kereső OSM térkép megjelenítése Üzenő füzet Fénykép-tár Link-gyüjtemény A honlapról A honlap építésről Honlaptérkép
Papp Ferenc földmérő honlapja Papp Ferenc földmérő honlapja
Üzenő - füzet
Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS