Név:
 e-mail:

 Üzenet:
Mégsem
Újabb
Régebbi
küldte: Kostyó István válaszolok 143.
Kedves Ferenc!
Előre is köszönöm!
͍gy is örök hálám!
e-mail küldése időpont: 2011-07-10 19:55:27
 
küldte: pf-prg válaszolok 142.
Válasz  Kostyó István  141.  sorszámú üzenetére:
Kedves István

A program súgójában is leírtam, hogy a program csak akkor ismerheti fel a rekordokban magasságként a megfelelő adatot, ha azt az Y és X koordinátákhoz hasonlóan megjelöljük számára. Ha nem így járunk el. akor azt ugyanúgy kezeli mint más, számára külön jelentéssel nem bíró attribútumokat, például a pontszámot vagy pontkódot.
A jelenlegi megoldás persze nem fátum. Az adatmegadási szisztéma átalakításával lehet segíteni rajta. Majd igyekszem műsoron tartani a dolgot.

e-mail küldése időpont: 2011-07-10 18:23:12
 
küldte: Kostyó István válaszolok 141.
Kedves Ferenc!
Nagyon köszönöm a gyors reagálást!
Minden tök jó!
Csak van még egy kis észrevételem.
A magasságnál amennyiben a beillesztési magasságot 0-ra állítom, (sajnos a kedves megrendelők rendszerint ezt kérik) akkor nem veszi figyelembe a tizedes pontosságot.
Tudom egyszerűen nulla szintre lehet emelni a blokkokat, de a lustaság fél egészség.
Ha lenne még egy kis kedve megnézni ezt, sokat segítene.
Nagyon köszönöm!
e-mail küldése időpont: 2011-07-10 17:56:01
 
küldte: pf-prg válaszolok 140.
Válasz  Kostyó István  139.  sorszámú üzenetére:
Kedves István

Megint én vagyok a hunyó, és megint a lustaság az oka. Gyorsan belekutyultam a kódba, és utána csak minden elképzelhető attribútumot (Pontszám, Pontkód, Y, X, Z) tartalmazó blokkdefinícióval teszteltem.

Az újonnan feltöltött verziót igyekeztem alaposan tesztelni, de azért nagyon várom a kipróbálás eredményét.


e-mail küldése időpont: 2011-07-10 17:03:46
 
küldte: Kostyó István válaszolok 139.
Kedves Ferenc!
Elküldtem a minta dwg-t az általam beolvasott ponthalmazzal, illetve a koordinátajegyzéket.
Nekem továbbra sem sikerült beolvasnom, nem tudom mi a gond.

Előre is köszönöm!
Üdvözlettel:
Kostyó I.
e-mail küldése időpont: 2011-07-10 13:57:08
 
küldte: pf-prg válaszolok 138.
Válasz  William  136.  sorszámú üzenetére:
Kedves William

Az elérési utak hosszára vonatkozó 127 karakteres korlát az AutoLisp interpreter egy kellemetlen sajátossága, amelyet még a boldog emlékezetű DOS-os időkből örökölt. Akkor ez még reálisnak tekinthető érték volt, és az AutoDesk szerint ma is így van jól. Mi pedig nem tehetünk mást, mint alkalmazkodunk hozzá, ha AutoLisp-et akarunk használni.

e-mail küldése időpont: 2011-07-10 09:10:44
 
küldte: pf-prg válaszolok 137.
Válasz  William  136.  sorszámú üzenetére:
Kedves István

A következő tartalmú állományon tesztelve:

1002 823852.460 198006.760 90.470 oszlop
6001 823850.439 197993.754 90.351 trafó
6002 823831.345 198008.127 90.191 épület

A következő eredményt kapom:



Nekem ez jónak tűnik.
Ha elküldené a beolvasandó állományt, a beolvasáshoz beállított paramétereket és a DWG-t amelybe beolvasná, talán rájövök mi az amit nem vettem figyelembe a program módosításakor.

e-mail küldése időpont: 2011-07-10 08:57:45
 
küldte: William válaszolok 136.
Kedves Ferenc!

Lenne egy észrevételem a Pontok beolvasása fájlból és megjelölésük attribútumos blokkreferenciákkal programhoz. a beolvasandó pont lista elérési útvonala csak 127 karakter lehet ezt nem lehetne megnövelni mondjuk 500-ra mert előfordulhat 127 karakternél hosszabb elérési útvonal.

Üdv:
William
e-mail küldése időpont: 2011-07-10 08:32:28
 
küldte: Kostyó István válaszolok 135.
Kedves Ferenc!
Majdnem jó, csak azt vettem észre, hogy mondjuk a kódok nem numerikus karakterei helyett nullát képez az alkalmazás.
Remélem nem én szúrtam el valamit, bár többször is kipróbáltam.
Ha utána nézne nagyon hálás lennék!
Nagyon köszönöm!

Üdvözlettel:
Kostyó I.
e-mail küldése időpont: 2011-07-09 12:44:40
 
küldte: pf-prg válaszolok 134.
Válasz  Kostyó István  133.  sorszámú üzenetére:
Kedves István

Elnézést a késői válaszért, de egész héten Hatvanban dolgoztam.

Megoldottam a tizedesek beállítását úgy, ahogyan nekem az logikusnak tűnik. Kérem, töltse le, próbálja ki alaposan, és írja meg az észrevételeit.


e-mail küldése időpont: 2011-07-08 20:11:29
 
küldte: Kostyó István válaszolok 133.
Kedves Ferenc!

A pontbeolvasó alkalmazás (blokk_beolvasas.VLX) nagyszerűen működik, de lenne egy kis észrevételem illetve kérdésem, hogy meg lehetne oldani azt, hogy választani lehessen hány tizedesre akarom megíratni a magasságot (vagy akár a koordinátákat)?

Üdvözlettel:
Kostyó I.
e-mail küldése időpont: 2011-07-02 16:31:14
 
küldte: Váradi László válaszolok 132.
Szia Feri !

Értelek. Kicsit könnyen beszélek, innen a "csapos közbeszól " szintről. Mint már régóta háttéripari segédmunkásként dolgozót, időnként elkap a nosztalgia.

Ui : A nagyapó című képet, mintha rólam mintáztad volna. Egy apró eltérés van : a bal kezem nem remeg ennyire ( még ).hihihi...
e-mail küldése időpont: 2011-05-21 15:13:30
 
küldte: pf-prg válaszolok 131.
Válasz  Váradi László  130.  sorszámú üzenetére:
Szia Laci!

Az adott helyen mérőállomással mértünk, csak a vonalvégpontokat határoztuk meg GPS-el. Mivel a műszereseink már megszokták, hogy minden állásponton mérjenek egy jól látható ellenőrző irányt, akár az is előfordulhat, hogy van elegendő meghatározó irány a mobiltoronyra. De minek számítsam ki? Mi talán soha ne fogunk újra ott mérni, A földhivatal nyilvántartásába adni pedig sokkal több munkát jelentene mint amennyi segítséget mások számára nyújtanánk (Mérési, számítási dokumentumok elkészítése). Ha egyáltalán foglalkoznak még ilyen úri huncutságokkal a földhivatalok.

Ha rajtam múlna, és nem halnék éhen miatta, még mindig nagyon szívesen dolgoznék ötödrendű háromszögeléssel. Ahogy visszaemlékszem, az sokkal szórakoztatóbb volt, mint manapság a GPS vezérlő billentyűinek nyomogatása. Viszont cirka annyival idő és munkaigényesebb is.

e-mail küldése időpont: 2011-05-21 14:54:07
 
küldte: Váradi László válaszolok 130.
Szia Feri !

/A magas és egyéb pontok meghatározásáról. /
Szerintem : csak azért, mert a lakásunkban is van villanyáram, nem biztos, hogy a zseblámpát meg a gyertyát ki kell dobni.

Minden jót !
e-mail küldése időpont: 2011-05-21 13:41:15
 
küldte: pf-prg válaszolok 129.
Válasz  Kostyó István  128.  sorszámú üzenetére:
Üdvözlöm kedves törzsvendég!

Valkó község határában készült a kép, vagy két éve.

A magaspontok meghatározása ebben a GPS-es világban végleg kiment a divatból.

e-mail küldése időpont: 2011-05-21 11:55:01
 
küldte: Kostyó István válaszolok 128.
Nagyon jó kép, hol készült és a torony koordinátája?
e-mail küldése időpont: 2011-05-20 20:41:01
 
küldte: pf-prg válaszolok 127.
Teszt üzenet a kép beillesztés funkcióhoz



e-mail küldése időpont: 2011-05-20 20:36:47
 
küldte: Bódogh Ákos válaszolok 126.
Tisztelt Papp Ferenc!

Nagyon szépen köszönöm a gyors segítségét.
Lényegesen megkönnyítette a dolgomat!
Minden jót!
Tisztelettel:
Bódogh Ákos
e-mail küldése időpont: 2011-05-18 18:33:19
 
küldte: pf-prg válaszolok 125.
Válasz  Bódogh Ákos  124.  sorszámú üzenetére:
Tisztelt Bódogh Úr

Ki kell gyűjteni a ponthalmazból egy normál szövegfájlba a lefedett terület határoló poligonjának töréspontjait megadó pontokat, abban a sorrendben, ahogyan azok a határ bejárásában egymás után következnek.
A fájl tartalma a következők példában bemutatott formájú legyen:

1 1234.65 2489.55
2 1255.69 2489.36
3 1294.15 2465.34
.
.
.


Tehát minden sorában egy pont adatai szerepelnek, Pontnév, Y koordináta, X koordináta sorrendben. A pontnév tetszőleges tartalmú lehet, általában egész számokat használnak erre a célra. Az Y, és X koordináta sorrendje felcserélhető, de az összes pontra nézve azonos kell legyen.

A fájl létrehozására a Windows Notepad -ot, vagy a Context nevű editort ajánlom.

A honlapomon elérhető "Online numerikus területszámítás" funkció adatbeviteli mezőjébe Copy-Paste eljárással be kell másolni a fájl tartalmát, és a "Számítás koordinátákból" címkéjű billentyűre kattintva megkapja a pontokkal megadott zárt poligon területét.

Ha nem túl sok pontról van szó, a pontok adatait közvetlenül a "Online numerikus területszámítás" funkció adatbeviteli mezőjébe is bebillentyűzheti. Ennek az a hátránya, hogy ha később esetleg javítani kell az elhatároláson, akkor az összes adatot újra be kell billentyűzni.

e-mail küldése időpont: 2011-05-18 18:14:47
 
küldte: Bódogh Ákos válaszolok 124.
Tisztelt Papp Ferenc!
Egy olyan problémával fordulnék Önhöz, melyen talán tudna nekem segíteni.
Van egy adathalmazom mely x és y koordinátákból áll, ez egy adott területet lefed (nyilván nem tökéletesen a pontok között vannak távolságok). A kérdésem az lenne, hogy létezik e mód arra hogy én ennek a ponthalmaznak a területét kiszámoljam? (az adathalmaz legszélső adatai alapján lehetne talán, de túl sok adatról van szó, hogy ezt egyszerűen meg lehessen állapítani)
Remélem tud adni egy tippet vagy tanácsot az ügyben.
Tisztelettel:
Bódogh Ákos
e-mail küldése időpont: 2011-05-18 15:59:07
 
küldte: Vámos Attila válaszolok 123.
Üdv!

A blokkref-koordjk letöltöttem és szuper jól működik az AutoCad 2007 alatt. Nagyon köszönöm, sokban segíti a munkámat.

Tisztelettel:
Vámos Attila
e-mail küldése időpont: 2011-04-28 13:17:12
 
küldte: SimonZs válaszolok 122.
Válasz  pf-prg  121.  sorszámú üzenetére:
üdv !

Nem akarok feladatot adni , (ez nálam már úgyis a fizetős kategória lenne...) a gondom, hogy van pl egy vonallánc aminek a töréspontjait jelölni akarom EOV-kal... eddig többszörös mutató, koordináta megnéz beír. Most ezzel szépen ki lehet íratni, csak, ha sok van egymás mellett akkor kell egy plusz mutatót rátennem, hogy látszódjon melyikre vonatkozik.
A megoldás ettől függetlenül nagyon jó és hasznos, köszönet érte még 1x, hogy közkincsé tette !
e-mail küldése időpont: 2011-04-12 17:08:32
 
küldte: pf-prg válaszolok 121.
Válasz  SimonZs  120.  sorszámú üzenetére:
Igen gyér tapasztalataim vannak a LEADER - MTEXT objektumok összeházasításával kapcsolatban. Sajnos az AutoCAD ilyen trükkjei igen rosszul dokumentáltak, vagy legalábbis én még nem bukkantam rá a leírásukra. Többszörös mutatókat pedig még sohasem hasznátam. Ha időm engedi megpróbálok utánanézni a dolognak.

Egyébként hogyan kellene kinéznie a többszörös mutatóval kombinált koordinátáknak?


e-mail küldése időpont: 2011-04-12 08:54:07
 
küldte: SimonZs válaszolok 120.
Tiszteletem Ferenc !

Köszönet az itt közölt "Pontok koordinátáinak megírása" Lisp-ért ! Ezt kerestem, (eddig kézzel varázsoltam rá...)
Fejlesztési ötletnek: megoldható lenne egy többszörös mutatóvá varázsolni ezt ? (belenéztem a kódba, hát elég bonyolultnak tűnik -nekem- )

üdv: SimonZs
e-mail küldése időpont: 2011-04-09 14:28:54
 
küldte: Martos Géza válaszolok 119.
Szuperjó, köszönöm hogy közzétette.

Üdv:M-Géza
e-mail küldése időpont: 2011-04-06 14:56:55
Újabb
Régebbi

Fő oldal Bemutatkozás Pocket PC programok AutoCAD-AutoLisp Egyéb programok Online EOV <<>> WGS84 átszámítás Online EOV (EOTR) szelvény kereső OSM térkép megjelenítése Üzenő füzet Fénykép-tár Link-gyüjtemény A honlapról A honlap építésről Honlaptérkép
Papp Ferenc földmérő honlapja Papp Ferenc földmérő honlapja
Üzenő - füzet: Új hozzászólás
Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS