Név:
 e-mail:

 Üzenet:
Mégsem
Újabb
Régebbi
küldte: pf-prg válaszolok 268.
Válasz  kelkaresz  267.  sorszámú üzenetére:

Kedves kelkaresz!

 

A feliratokat illetően komplett és korrekt megoldás jelenleg nincs a tarsolyomban.

Esetleg próbálja ki az Egy soros felirat (TEXT) rajzelemek koordináta jegyzéke lispet, hátha nagyjából megfelel.

 

 

prizmas2_ani

e-mail küldése időpont: 2013-02-21 23:10:48
 
küldte: kelkaresz válaszolok 267.
Válasz  pf-prg  266.  sorszámú üzenetére:

Üdv!

 

Szépen működik ez a

Vonalak, vonalláncok adatainak fájlba írása KML konverzióhoz.

Korábbi tapasztalatok alapján már ()lel adtam ki a parancsot, megkaptam a txt-t, amit aztán beolvastam a Online EOV >> WGS84 transzformáció fájlban tárolt adatokból-ba.

 

A kapott kml-t pedig szépen beolvastam google earth pro-ba.

Jól mutat, köszönöm lehetőséget:)

 

Főleg települési viz- vagy szennyvízhálózat megjelenítésre használom.

Arra van lehetőség, hogy mondjuk egy olyat is kiírjon a google earth pro-ra egy vezeték mellé, hogy pl D63 KPE?

Vagy ilyesmiről ne álmodjak....

 

Köszönöm

e-mail küldése időpont: 2013-02-20 19:47:19
 
küldte: pf-prg válaszolok 266.
Válasz  kelkaresz  265.  sorszámú üzenetére:

Kedves kelkaresz!

 

A honlapomon nincs, és a jelenlegi koncepció szerint nem is lesz letölthető, önállóan futatható verziója a WGS84 <<>> EOV transzformációknak.

 

Ha Excel állomány tartalmát akarja transzformálni, először exportálja szóközzel tagolt (txt, prn) formátumba, végezze el az átszámítást, majd az eredményt importálja Excel-be.

 

 

prizmas2_ani

e-mail küldése időpont: 2013-02-06 08:32:34
 
küldte: kelkaresz válaszolok 265.
Válasz  pf-prg  264.  sorszámú üzenetére:

Köszönöm, valóban ezen a zárójeles dolgon átsiklottam sajnos:(

Azzal együtt már hibátlanul működik természetesen:)

 

A WGS84 >> EOV transzformáció is nagyon jól jött!

Ebből nincs véletlenül letölthető és futtatható verzió?

Esetleg excelben me lehet ezt oldani?

 

Köszönettel

e-mail küldése időpont: 2013-02-05 14:41:54
 
küldte: pf-prg válaszolok 264.
Válasz  kelkaresz  263.  sorszámú üzenetére:

Kedves kelkaresz!

 

nagyapo

Ha elolvassa a letöltés link után található, az összes ott letölthető AutoLisp programra vonatkozó használati útmutatót, ott többek között az alábbiakat is megtalálja:

 

A parancsok/függvények végrehajtásához az AutoCAD parancssorába mindig a fenti leírásban feltüntetett formában kell beírni a hívó utasítást, tehát ha ott zárójelekkel közrefogva szerepel, akkor a közrefogó zárójelek is részei a megadandó utasításnak.


Tehát az adott esetben a program hívása (line-kml) formában történhet.

 

A line-kml.VLX fájl betöltésekor az AutoCAD parancstörténetében megjelenő rövid súgó is így adja meg a hívás módját.

 

Kérem próbálja ki eszerint, és jelezze itt a tapasztalatait.

 

prizmas2_ani

e-mail küldése időpont: 2013-02-04 11:21:29
 
küldte: kelkaresz válaszolok 263.

Üdvözletem!

 

Letöltöttem töb más autolisp rutin között a

Vonalak, vonalláncok adatainak fájlba írása KML konverzióhoz

alkalmzástis de nem hajlandó menni sem 2007 sem 2013 alatt.

 

Parancs: line-kml
A(z) "LINE-KML" ismeretlen parancs.  Információért nyomja meg az F1 billentyűt.

 

Ezt a hibaüzenetet kapom.

Van rá valami megoldás, mert nagyon jó lenne, sikerülne futtatni.

 

Előre is köszönöm

 

kelkaresz

e-mail küldése időpont: 2013-02-03 21:44:37
 
küldte: pf-prg válaszolok 262.

exclamationexclamationexclamationexclamationexclamation

 

Egy felhasználó közreműködésével a pontlista-hosszelv Autolisp programban sikerült kijavítanom egy hibát, amely miatt valószínűleg a felhasználók többsége nem tudta működésra bírni azt.

 

A hibáért a hiába próbálkozó felhasználók elnézését kérem!

 

 

prizmas2_ani

e-mail küldése időpont: 2013-01-17 08:23:50
 
küldte: pf-prg válaszolok 261.
Válasz  williamwall  260.  sorszámú üzenetére:

Kedves William!

 

wow

Nem tapasztaltam ilyet. Mások sem vetették még fel ezt a problémát.

 

A kiírt koordináták megegyeznek a nekik megfelelő DWG állomány beli pozíciókkal?

 

Beolvasás után a DWG állomány beli pozíciók megegyeznek a nekik megfelelő fájlbéli koordinátákkal?

 

Ha ilyet tapasztal, küldje el a DWG állomány kiírás előtti, beolvasás előtti és utáni állapotát, és a beolvasott fájlt.

 

prizmas2_ani

 

e-mail küldése időpont: 2012-12-15 12:40:12
 
küldte: williamwall válaszolok 260.
Válasz  pf-prg  258.  sorszámú üzenetére:

Kedves Ferenc!

 

Bocsánat hogy csak most válaszolok de nem voltam internet közelben. Az Ön által küldött állománnyal müködik köszönöm. 2008-as AutoCad-ot használok.

 

Lenne egy kérdésem a Pontok beolvasás­a fájlból és megjelölésük attribútum­os blokk­referenciákkal lisppel kapcsolatban. Többször tapasztaltam már hogyha kiolvasok egy kordináta jegyzéket az ön lispjével és utána visszaolvasom a fent említett lisppel néha nem mindig nem oda rakja a potot ahonnan kiolvastam (5-10 cm-rel máshová). Ez véletlenszerü vagy van valami trükje.

 

Válaszát előre is köszönöm!

 

üdv William

e-mail küldése időpont: 2012-12-14 15:59:05
 
küldte: Propi válaszolok 259.

Kedves Papp Ferenc, Most kezdtem el foglalkozni az AutóLisp nyújtotta lehetőségekkel, és az Ön által megírt programok kitűnő kiindulási alapot adnak ehez.

 

e-mail küldése időpont: 2012-11-16 09:38:26
 
küldte: pf-prg válaszolok 258.
Válasz  williamwall  256.  sorszámú üzenetére:

Kedves williamwall!

 

Eszembe jutott, hogy én is küldhetek teszt állományt. Kérem töltse le, és próbálja ki.
Érdekelne, milyen verziószámú AutoCAD-et használ, mert úgy tűnik a 2007-el problémák vannak.

 

prizmas2_ani

 

 

e-mail küldése időpont: 2012-10-31 21:14:58
 
küldte: pf-prg válaszolok 257.
Válasz  williamwall  256.  sorszámú üzenetére:

Kedves williamwall!

 

Ez a program azok közé a kevesek közé tartozik, amelyeket időnként magam is pontosan a honlapon közzétett formában (ugyanaz a programfájl) használok. Most le is teszteltem úgy, hogy nem volt más programkiegészítés betöltve. Nekem rendesen működött.

 

speculate

Kérem, küldje el e-mail mellékletként a pontokat tartalmazó fájlt, hátha az segít a probléma megoldásában.

 

Legközelebb vasárnap tudok foglalkozni vele, mert el kell utaznom.

 

prizmas2_ani

e-mail küldése időpont: 2012-10-31 20:49:40
 
küldte: williamwall válaszolok 256.

Kedves Ferenc!

 

Kipróbáltam a

Hossz-szelvény előállítása fájlban tárolt pontlistából. című lispet

Autocad2008 alatt ezt a hibaüzenetet kapom, ha beolvasom a pontlistát. (A pontlista jó mert az  Online EOV >> WGS84 transzformációs program megfelelően kezeli ) :

 

"rossz argumentum típus: stringp nil"

 

Mi lehet a probléma?

 

üdv.: William

e-mail küldése időpont: 2012-10-31 10:52:56
 
küldte: pf-prg válaszolok 255.
Válasz  C. Gábor  254.  sorszámú üzenetére:

Kedves Gábor!

 

nagyapo

Ami a fájlban (dwg) definiált blokkok használatát illeti, ha azt, vagy azokat a program használata előtt blokként beilleszti az aktuális állományba, a programban már használhatóak.

Ezt akár erre a célra létrehozott, sablonként használt dwg vagy dwt állományokkal is megteheti.

 

writing2

A program beállításainak fájlba mentését, ahogyan időm engedi megoldom.

 

prizmas2_ani

e-mail küldése időpont: 2012-10-22 00:24:55
 
küldte: C. Gábor válaszolok 254.

 

Kedves Ferenc!

 

Köszönöm a (blokkref_beolvas) c. programot nagyon nagy segítségemre volt. Először megzavart , hogy blokk definició hiánya miatt hiba üzenetet küldött és kilépet de rájöttem a hibára. Ezzel kapcsolatban szeretném kérdezni megoldható lenne-e, hogy a programba egy file kiválasztó ablakkal is be lehessen adni a használni kívánt blokkot ? Valamint, hogy ehhez egy definiciós file eltároljon ami a blokk attribjainak és az adatfile mezőinek összerendelését tartalmazza.

Azért kérdezem, mert így akár 4-5 vagy végtelen fajta blokk és file formátum is kezelhető lenne a programmal automatikusan.

 

Még egyszer köszönöm a programot és további jó munkát kívánok.

e-mail küldése időpont: 2012-10-20 12:21:33
 
küldte: Tamis Gábor válaszolok 253.
Válasz  pf-prg  252.  sorszámú üzenetére:

Kedves Ferenc!

 

Köszönöm a válaszát és a módosítást, továbbá elnézést a dupla posztért. A technika megviccelt!

 

Üdvözlettel:

Gábor

e-mail küldése időpont: 2012-10-12 09:59:39
 
küldte: pf-prg válaszolok 252.
Válasz  Tamis Gábor  251.  sorszámú üzenetére:

Kedves Gábor!

 

nagyapo

A limit azért van beépítve, mert a honlapokat kiszolgáló szervereken egy-egy szkript (program) futása általában 30 másodpercre van korlátozva, nehogy a rosszul megírt programok, vagy túlbuzgó felhasználók túlterheljék a szervert.

 

speculate

Már régóta tervezem, hogy csinálok egy alapos tesztet az online programok futási idő igényéről, de még nem jutottam el odáig. Ezért egy rendkívül óvatosan megsaccolt, biztosan elfogadható értéket adtam meg.

 

A limit eredetileg 100 kByte volt. Mintegy egy éve megemeltem 200 kByte-ra. Most megnöveltem 400 kByte-ra.

A WGS84 pontlista konverzió GPX vagy KML formátumba funkciónál 800 kByte a limit, a GPX és KML fájlok szószátyár stílusa miatt.

Remélem nem lesz velük gondja senkinek.

 

Amint időm engedi elvégzem a teszteket, és ha lehet, tovább növelem a limit értékét.

 

prizmas2_ani

e-mail küldése időpont: 2012-10-12 01:17:55
 
küldte: Tamis Gábor válaszolok 251.

Tisztelt Papp Ferenc!

Szeretném megköszönni ezt a sok hasznos alkalmazást, melyet elérhetővé tett az oldalán.

A Vonalak, vonalláncok adatainak fájlba írása KML konverzióhoz alkalmazással kapcsolatban azt szeretném kérdezni, hogy megoldható lenne-e a konverzió 200 kB-os limitjének emelése? Az a problémám a részletekben történő konverzióval, hogy nem találtam megfelelő programot, ami kml file-okat tud összefűzni.

Esetleg külső, windowsos alkalmazásként elérhetővé tudná tenni a php-s konverziót?

Tisztelettel:
Gábor

e-mail küldése időpont: 2012-10-11 12:12:47
 
küldte: Tamis Gábor válaszolok 250.

Tisztelt Papp Ferenc!

Szeretném megköszönni ezt a sok hasznos alkalmazást, melyet elérhetővé tett az oldalán.

A Vonalak, vonalláncok adatainak fájlba írása KML konverzióhoz alkalmazással kapcsolatban azt szeretném kérdezni, hogy megoldható lenne-e a konverzió 200 kB-os limitjének emelése? Az a problémám a részletekben történő konverzióval, hogy nem találtam megfelelő programot, ami kml file-okat tud összefűzni.

Esetleg külső, windowsos alkalmazásként elérhetővé tudná tenni a php-s konverziót?

Tisztelettel:
Gábor

e-mail küldése időpont: 2012-10-11 09:07:46
 
küldte: Zoltán válaszolok 249.

Kedves pf-prg!

 

Megpróbáltam a lispet AutoCad 2012-ben futtatni, és gond nélkül működött. Ezek szerint a 2007-es Caddel volt a baj.

 

Köszönöm a tanácsot!

Zoltán

e-mail küldése időpont: 2012-10-08 09:44:58
 
küldte: pf-prg válaszolok 248.
Válasz  Zoltán  247.  sorszámú üzenetére:

Kedves Zoltán!

 

sad

Már több esetben is előfordult, hogy AutoCad 2007 felhasználók panaszkodtak a lispek hibás működése miatt. Például a 158. hozzászólásban felvetett probléma is úgy oldódott meg, hogy a felhasználó újabb verziót telepített (Lásd: 160. hozzászólás).


Lehetséges, hogy a 2007 verzió AutoLisp értelmezője hibát/hibákat tartalmaz?


Olyat is tapasztaltam már, hogy Windows 7 alatt, korlátozott lemez hozzáférési jogosultság miatt nem működött egy AutoLisp program. Miután a felhasználói jogosultságokat mindenre kiterjesztettem, rendesen működött.


Kérem, ha módjában áll, próbálja ki a lispet más verziószámú AutoCAD-el, vagy kiterjesztett felhasználói jogosultságokkal, és értesítsen mit tapasztalt.

 

prizmas2_ani

 

e-mail küldése időpont: 2012-10-07 11:39:00
 
küldte: Zoltán válaszolok 247.

Kedves Ferenc!

 

A vonalláncok összhosszában segítő autolispel kapcsolatban lenne egy kis problémám.

Sokszor adódik olyan feladatom amikor vonalláncok összhosszát kell meghatároznom. Főleg padlófűtés tervezésénél merülnek fel ilyen "gondjaim". Ezzel a segítséggel lényegesen könnyebb dolgom lenne, mint ha kézzel kellene összeadnom a részhosszokat.

A gondom az, hogy amikor használom a mér parancsot, és miután minden vonalat kijelöltem, a nyugtázás után nem jelenik meg a tényleges számokkal kifejezett összhossz.

Az általam használt  program: AutoCad 2007.          

Kérem segítsen a problémámon!

Válaszát előre is köszönöm!

e-mail küldése időpont: 2012-10-06 19:33:32
 
küldte: pf-prg válaszolok 246.
Válasz  Norbert  245.  sorszámú üzenetére:

Kedves Norbert!

 

not-not1

Sajnos ezt legfeljebb az tudná megtenni, akinek rendelkezésére áll az adott arx kiterjesztés forráskódja. Konkrétan tehát az AutoDesk. Az pedig nem töri magát a régi verziók műsoron tartása érdekében.

 

prizmas2_ani

 

e-mail küldése időpont: 2012-10-01 20:43:03
 
küldte: Norbert válaszolok 245.

Kedves Ferenc


Olyan ügyben érdeklődnék, hogy az újabb autocad 2012-nek van egy olyan funkciója, ami nekem nagyon tetszik. Pontosabban erről lenne szó:


Újdonság a kiosztások továbbfejlesztése. Az eddigiekhez képest a Szalag elrendezésben új, kibővített almenü kapcsolódik hozzá, ahol minden lényeges infomációt megadhatunk egy-egy kiosztással kapcsolatban (asszociativitás, darabszám, sorok, oszlopok száma, elforgatás szöge, elemek távolsága stb.). Újdonság, hogy az elemek kiosztását fogópontok segítségével dinamikusan is tudjuk igazítani a rajzban.
Az AutoCAD 2012-ben már lehetőségünk van arra is, hogy bármilyen vonalláncra illeszthessük a kiosztandó elemeket két vagy három dimenzióban egyaránt.
Újdonság továbbá, hogy az elemek kiosztását megoldhatjuk ezentúl a másolás funkcióból is.


Ha jól tudom, ezek a funkciók, egy úgy nevezett arx fáljba vannak kódólva, és onnan nyítja meg a program. Azt kérdezném, hogy lehetséges lenne-e, hogy ezt az arx fáljba átlehessen konvertálni 2007-eshez?


Válaszát előre is köszönöm.

e-mail küldése időpont: 2012-10-01 15:02:57
 
küldte: pf-prg válaszolok 244.
Válasz  Kóczán Gábor  243.  sorszámú üzenetére:

jump-0

e-mail küldése időpont: 2012-09-28 16:47:14
Újabb
Régebbi

Fő oldal Bemutatkozás Pocket PC programok AutoCAD-AutoLisp Egyéb programok Online EOV <<>> WGS84 átszámítás Online EOV (EOTR) szelvény kereső OSM térkép megjelenítése Üzenő füzet Fénykép-tár Link-gyüjtemény A honlapról A honlap építésről Honlaptérkép
Papp Ferenc földmérő honlapja Papp Ferenc földmérő honlapja
Üzenő - füzet: Új hozzászólás
Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS