Szia Laci!
A dwg - kml konverzió programja azt feltėtelezi, hogy a dwg-ből kiírt vonaladatok EOV koordinátákat tartalmaznak, ės a kml fájl előállításakor azokat WGS84-be kell átszámítani. Ennek viszont csak az országhatárokon belül, vagy azoktól 10-20 km-nėl nem távolabb van lehetősége.
Ha van mód arra, hogy a más országok területėre eső, más vetületű dwg kimenet koordinátáit WGS84-be konvertáld, akkor az talán kml formátumra alakítható a honlap főmenüjének Pontlista >> GPX/KML konverzió címkéjű menüpontjával elérhető oldalon.
Tisztelt Papp Ferenc Úr!
A KML konverzióhoz találtam segítséget az Ön honlapján.
Köszönöm a lehetőséget.
Tisztelettel: Sulák László
Szia Feri Bácsi!
Arra van lehetőség, hogy nem Magyarországra eső dwg (pl Lengyelorszég vagy Anglia)állományok esetén a rajzban található vonalak kml formátumú kiirásakor ne hibaüzeneznetet hanem helyes kml fájlt kapjunk?
Köszönöm
Tisztelt Kovács Úr!
Örömömre szolgál, ha segíthettem Önnek, és köszönöm, a jókívánságait.
Tisztelt Papp Úr!
Nagyon sokat segítettek a honlapján található információk és segédprogramok a munkámban. Tisztelem és csodálom a lelkesedését, amivel ezt a nagyon hasznos, szakmai oldalt fenntartja, fejleszti és a kérdezőknek folyamatos támogatást nyújt!
További jó munkát és kiváló egészséget kívánok!
Kovács Árpád
erdőmérnök
Tisztelt Asztalos Úr!
Ha ITR-el DXF formátumba konvertál egy ibn állományt, akkor az abban használt, fnt fájlokban definiált jelkulcsok blokkdefinícióként belekerülnek a keletkező dxf állományba. Azt most nem tudom megmondani, hogy az ibn állományhoz rendelt fnt fájlok összes jelkulcsa belekerül-e a dxf-be, vagy csak azok amelyeknek van beillesztett példánya is az ibn-ben, de ez egyszerűen letesztelhető.
Tisztelt Papp Ferenc!
Nagyon köszönöm a sok segítséget Autolisp programjain keresztül! Kérdésem volna (lehet, kezdő): van-e mód arra, hogy ITR jelkulcsokat (fnt kiterjesztés) beolvashatunk autocad-ben, vagy valahogyan konvertálhatjuk Autocad használatra?
Előre is köszönöm a válaszát.
Tisztelt Ábrahám Úr!
Nem elég részletes a probléma leírása ahhoz, hogy bizonyosan jól értelmezzem.
Ha az adatkiemeléssel létrehozott állomány tartalmazza a blokkok összes szükséges adatát - Az esetleges attribútumok értékeit is - akkor talán a http://pf-prg.hu/AutoCAD-AutoLisp/blokk_beolvasas.php#eleje programmal visszaolvashatja azokat egy DWG állományba. A programhoz részletes súgó is tartozik. Ha az nem elegendő, kérdezzen nyugodtan.
Tisztelt Papp Ferenc!
Szeretném megkérdezni, hogy Ön tud-e esetleg valamilyen megoldást arra a következő problémára: blokkreferenciák koordinátáját szeretném módosítani tömeges adatbevitellel (kb. 10ezer blokk közül kell 200 blokkot Z koordinátáját javítani).
Adatkiemeléssel kiszedtem excelbe a koordinátákat és az általam adott egyedi azonosítókat. Excelben kiszűrtem a hibás koordinátájú blokkokat, most szeretném valamilyen módon visszatölteni AutoCAD-be.
A blokkok attribútumait sikerült már tömegesen módosítani, de a koordinátákra nem találtam megoldást.
Előre is nagyon köszönöm!
Üdvözlettel,
Ábrahám László
Kedves Gergő!
Azt írja, hogy a bokk beillesztésekor megjelennek a koordináták az attribútumokban. Tehát a beillesztés működik.
A kbcopy és kbmove parancsok nem működnek?
Jó lenne, ha küldene egy dwg állományt amiben használta/használni próbálta ezeket a funkciókat.
Tisztelt Papp Ferenc!
Néhány hónapja letöltött google.vlx; koord_megiras.lsp; mer_lsp kiválóan műáködik.
Jelenleg a "Blokkreferencia beillesztési pontja koordinátáinak megjelenítése attributumokban" parancsait szeretném használni, de nem sikerül. Létrehoztam egy blokkreferenciát, amiben két külön attributomot készítettem (külön X és Y koordinátáknak). A blokk beszúrásakor a helyes koordináták jelennek meg, de a fenti parancsokat nem tudom használni.
A honlapján azt írta, hogy a 'X-koord', 'Y-koord', 'Z-koord' felirat szerepeljen az attributum címkéjében, azonban oda csak nagybetűs szöveget lehet beírni ill. az apró betűs naggyá változik (legalábbis szerintem).
Ez okozhatja, hogy nem sikerül a parancsokat használnom?
Tisztelettel és köszönettel; Kucsara Gergő!
Kedves Péter!
Nekem nem volt módom 2017 verzió alatt tesztelni, de nem kaptam mástól sem erre vonatkozó figyelmeztetést.
Ha a program rendesen betöltődik, akkor a parancssorban meg kell jelennie a Program elindítása: (blokkref_beolvas) tartalmú üzenetnek.
Ilyenkor a parancssorban megadott (blokkref_beolvas) utasítással el lehet indítani a programot. Az utasításnak tartalmaznia kell a kezdő és záró zárójeleket is.
Tisztelt Ferenc,
Nem tudom autocad 2017-be betölteni a koordináta lista beolvasós lispet "blokk_beolvasas.vlx". Lehet hogy 2017 alatt nem fut? Ha betöltötte hogy kell elindítanom? Köszönöm előre is.
Sikeres, boldog új évet kívánok a honlap minden látogatójának.
Kedves András!
A http://pf-prg.hu/AutoCAD-AutoLisp/3Dvlparh.php#eleje oldalról letölthető az új funkció. Nekem jól működött, de nem volt időm sokat tesztelgetni. Ha kipróbálta, jelezze, hogy jól működik-e.
Kedves Ferenc!
Nagyon szépen köszönöm a segítségét.
Üdv
Klász András
Kedves András!
A http://pf-prg.hu/AutoCAD-AutoLisp-0.php oldalon leírt programban létezik ilyen funkció. Este utánanézek mennyi munkával járna önállóan futtathatóvá tétele, és ha megoldható közzéteszem a letölthető programok között. Úgyis elég régen bővült már azok száma.
Kedves Ferenc!
Munkám során belefutottam egy olyan problémába, melyben 3d vonalláncokkal kellene megadott távolságra párhuzamost húzni, úgy hogy megmaradjanak a töréspontok magasságai.
Esetleg tudna segíteni a probléma megoldásában?
Segítségét előre is köszönöm!
Üdv
Klász András
Tisztelt Papp Ferenc!
Sokszor használtam az oldalon lévő információkat. Én is talán tudok Önnek segíteni.
Az www.e-epites.hu/e-kozmu oldalon ügyfélkapuval be lehet lépni, és ott ingyenesen meg lehet tekinteni a kataszteri térképeket egész Magyarországra nézve, zártkert,belterület,külterület. 2005/2017 Ortho fotóval. Arra kell figyelni ,hogy a lépték 1:2500 legyen. Üdvözlettel : Magai Ferenc
Tisztelt Papp Ferenc!
Ezúton szeretnék köszönetet mondani a munkájáért.
Igen sokat segít az ACAD megismerésében.
Üdvözlettel: Kis István
Tisztelt Bencsik Margit!
A https://www.mepar.hu/mepar/ címen elérhető weboldalon kiválasztottam Pest megyét, Albertirsa közsséget, és beírtam az 5352/3 helyrajzi számot.
A térképen (sajnos alacsony felbontásban) megjelent a földrészlet, és az annak pontosabb helyét jelző kereszt alakú ikon. Ha az egérmutatót pontosan a keresztre illesztettem, akkor a térkép jobb alsó sarkában leolvashattam annak koordinátáit: EOV: 693944, 211909.
Ezzel a lehetőséggel viszont nem lehetséges a hely Z koordinátájának (tengerszint feletti magasság) lekérdezése. Ha arra is mindenképpen szükség van, akkor talán a földhivatalnál kellene érdeklődni, vagy földmérőt kell felkérni a meghatározására.
Üdvözlettel: Papp Ferenc
Tisztelt Papp Úr!
Kérem szíveskedjen nekem segíteni! Keresem az Albertirsa, Külterület, IV. 5352/3. hrsz. X, Y, Z koordinátáit, de sehol sem találom. /nem vagyok gyakorlott gépező/ Kút fennmaradási engedéllyel kapcsolatban lenne rá szükségem. Ha esetleg ebben a témában tudna tanácsot adni, azt is köszönettel fogadnám.
Üdvözlettel Bencsik Margit
Szia Laci!
Vonalakhoz, vonalláncokhoz:
http://pf-prg.hu/AutoCAD-AutoLisp/line-kml.php#eleje
Szövegekhez (TEXT rajzelemek):
http://pf-prg.hu/AutoCAD-AutoLisp/text-koordjk.php#eleje
Szia Feri bácsi!
Dwg vagy dxf állományból vonal vagy vonallánc és felirat exportálás kml fájlba megoldható valahogy?
Köszönöm