Újabb
Régebbi
küldte: tamas válaszolok 168.
;   Törli a "PF-GEO-MUTATO" regisztrált alkamazásnevet is.
(new_dialog "igen_nem" geo_dcl_id "" dia_bp_retv)
(set_tile "igen_nem" "Valóban törölni akarja?")
(start_dialog)
(if (= igen_nem 1)
(progn
(dictremove (namedobjdict) "PF-GEO_config")
(vlax-for appid (vla-get-registeredapplications (vla-get-activedocument (vlax-get-acad-object)))
(if (= (vla-get-name appid) "PF-GEO-MUTATO")
Fenti kódrészletben a PF-GEO-MUTATO nem a config akart lenni?
Bocsánat, ha butaságot kérdezek.
e-mail küldése időpont: 2012-01-21 01:55:27
 
küldte: tamas válaszolok 167.
Válasz  pf-prg  165.  sorszámú üzenetére:
Kedves Ferenc!

Találtam egy roppant praktikus arx file-t, ami nagyon szépen dolgozik, de csak a 2004-en megy.

Üdv!
e-mail küldése időpont: 2012-01-21 01:52:53
 
küldte: pf-prg válaszolok 166.
A Letölthető Autolisp Rutinok oldalról új funkció menthető le:

Töréspont beszúrása vonal, vonallánc rajzelembe

e-mail küldése időpont: 2012-01-20 12:38:26
 
küldte: pf-prg válaszolok 165.
Válasz  csepcsényi tamás  164.  sorszámú üzenetére:
Kedves Tamás

Már régóta tervezem annak a funkciónak a közzétételét is, de jelenleg csak a vonal és könnyű vonallánc (LINE, LWPOLYLINE) rajzelemeket kezeli. Úgy gondoltam, megvárnám a közzététellel amíg belekódolom a 3D vonalláncok (POLYLINE) kezelését is, de ez valamiért eddig mindig csak terv maradt.

e-mail küldése időpont: 2012-01-08 16:38:12
 
küldte: csepcsényi tamás válaszolok 164.
Kedves Ferenc!

Találtam itt sok érdekes dolgot, eddig minden gond nélkül működik!
Köszönet érte.

Esetleg ha lenne készen elképzelés a vonalláncokba történő töréspont beszúrására, azt is szívesen használnám.

Jó egészséget és sikeres évet kívánok!
Tamás
e-mail küldése időpont: 2012-01-06 15:14:27
 
küldte: pf-prg válaszolok 163.
A Letölthető Autolisp Rutinok oldalról új funkció menthető le:

Töréspontok törlése vonalláncokból

Ezzel a szerény ajándékkal kívánok boldog karácsonyt, és sikerekben gazdag új évet minden látogatómnak.

e-mail küldése időpont: 2011-12-22 21:30:06
 
küldte: pf-prg válaszolok 162.
Válasz  Vámos Attila  160.  sorszámú üzenetére:
Kedves Vámos Úr

Ezek szerint már a 158. számú üzenetében jelzett probléma is megoldódott? Ha nem, akkor mindenképpen jelezze, hogy utána tudjak járni.

e-mail küldése időpont: 2011-12-10 15:10:41
 
küldte: pf-prg válaszolok 161.
Válasz  Czakó János  159.  sorszámú üzenetére:
Kedves Czakó Úr

Örülök, hogy hasznosnak bizonyultak a programok.
Ajánlom még figyelmébe a "Pontok beolvasása fájlból, és megjelölésük attribútumos blokkal" programot. Ezt a felhasználók többsége pont azonosítóval és jellegkóddal rendelkező pontjelek létrehozására használja.

e-mail küldése időpont: 2011-12-10 15:01:29
 
küldte: Vámos Attila válaszolok 160.
Tisztelt Papp Úr!

Telepítettem egy angol AutoCad 2008-at és tökéletesen működik az autocad_foto. Nagy szépen köszönöm, nagyon sokat segít a mostani munkámban.

Tisztelettel:
Vámos Attila
e-mail küldése időpont: 2011-12-10 08:19:06
 
küldte: Czakó János válaszolok 159.
Tisztelt Papp Úr!

Mind a "koordkiiras", mind a "pontok koordinátáinak megírása" programja tökéletesen működik Win7-64, 2011 AutoCad MAP alatt!
Köszönet érte! Nagy segítség a napi munkában!

Tisztelettel:
Czakó János
e-mail küldése időpont: 2011-12-09 14:26:35
 
küldte: Vámos Attila válaszolok 158.
Tisztelt Papp Úr!

A autocad_foto -t letöltöttem, és működik az AutoCad 2007 alatt. A program müködésével kapcsolatosan a következőt vettem észre. Minden egyes alkalommal mikor meghívom a "fotomutat" parancsot, az ablakot újra ki kell tölteni azaz paraméterezni. Sejtésem szerint valamiért nem menti az autocad a lisp alkalmazás beállításait.

Nagyon köszönöm, sokban segíti a munkámat.

Tisztelettel:
Vámos Attila
e-mail küldése időpont: 2011-12-09 11:09:27
 
küldte: pf-prg válaszolok 157.
Válasz  boecce  156.  sorszámú üzenetére:
Kedves boecce

A földmérésben sohasem hanyagolhatók el a koordináták előjelei. Ezért aztán a program is szigorúan eszerint jár el.

e-mail küldése időpont: 2011-10-07 09:55:52
 
küldte: boecce válaszolok 156.
"Pontok koordinátáinak megírása"
Mint ötlet is tetszik nekem, ráadásul "megfelezi" az egérkattintásokat a szokványos koordináta- méretezéstípushoz képest. Bár nem próbáltam ki, de sejtem, hogy negatív előjelű síknegyedekben nem teszi ki az előjelet. Ezt persze csak az teljesen egyértelműsítendő gépészeti rajzoknál lenne fontos, képzettebb "szakik" számára szükségtelen, hiszen alap hogy az origó az jelölve legyen a munkarajzon.
e-mail küldése időpont: 2011-10-05 20:18:58
 
küldte: Kostyó István válaszolok 155.
Kedves Ferenc!
Először is, nem tudom mikor ünnepli, de holnap is Ferenc névnap van, úgy hogy Boldog Névnapot Kívánok!
A program pedig természetesen tökéletes működik, nagyon köszönöm a segítségét és a munkáját! Ennyi variáció biztos mindenkinek elég lesz, én sem találkoztam még kacifántosabb koordinátajegyzékkel.
Mégegyszer jó egészséget és jó munkát (ha van egyáltalán olyan )
e-mail küldése időpont: 2011-10-03 21:46:55
 
küldte: pf-prg válaszolok 154.
Válasz  Kostyó István  153.  sorszámú üzenetére:
Kedves István

Nagy sokára elkészült a Pontok beolvasása és megjelölésük blokkreferenciákkal AutoLisp program legújabb verziója.
A módosítás eredményeképpen a program szóközt/tabulátort, vesszőt, pontosvesszőt képes mezőelválasztó karakterként értelmezni.
Nem rémlik, hogy az elmúlt 35 évben találkoztam volna egyéb karaktert mezőelválasztóként tartalmazó TEXT formátumú koordináta allománnyal, de ha csak a memóriám csal, akkor is most már könnyedén tudom újabb mezőelválasztó karakterekkel bővíteni a szerény repertoárt, ha valaki igényli.

Tesztelgettem, de nem volt sok időm rá. Kérem, jelezze, ha problémába ütközik.

e-mail küldése időpont: 2011-10-03 00:46:05
 
küldte: Kostyó István válaszolok 153.
Kedves Ferenc!
Nem gondoltam nagyon bonyolúlt dologra,
pl. ilyenre, hogy ","-vel vannak a dolgok elválasztva.
4002,805704.419,221029.499,86.178,arok
4003,805704.005,221027.630,86.123,arok
e-mail küldése időpont: 2011-09-21 19:53:06
 
küldte: pf-prg válaszolok 152.
Válasz  Kostyó István  151.  sorszámú üzenetére:
Kedves István

Biztosan megoldható. De azért nem ártana pontosan tisztázni mire gondol. Esetleg küldhetne minta álllományokat is.

e-mail küldése időpont: 2011-09-19 08:06:02
 
küldte: Kostyó István válaszolok 151.
Kedves Ferenc!

Már megint a "blokkref beolvasás" alkalmazással kapcsolatban szeretnék kérdezni.
Megoldható lenne az, hogy a felhasználó adja meg milyen elválasztó karakterek szerint legyen a koordináta file beolvasva?
e-mail küldése időpont: 2011-09-16 20:40:52
 
küldte: Lakatos Péter válaszolok 150.
Tisztelt Papp úr!
Nagyon jó az EOV-GPS átszámító alkalmazásában az, hogy táblázatban is be lehet tölteni a koordinátákat. Más ilyen alkalmazást nem is találtam. Gratulálok!
e-mail küldése időpont: 2011-09-10 14:49:26
 
küldte: pf-prg válaszolok 149.
A Vonal, vonallánc rajzelemek jelkulcsozása blokkreferenciákkal AutoLisp funkció új verziója fel van készítve attribútumokat tartalmazó, és dinamikus blokkok kezelésére is.

e-mail küldése időpont: 2011-07-25 22:11:06
 
küldte: Kostyó István válaszolok 148.
A kutyafáját, nagyon figyelmetlen és béna voltam, most próbáltam ki, minden a legnagyobb rendben, TÖK JÓL működik!
Elnézést mégegyszer az értetlenkedésért (de biztos a meleg ) és ÖRÖK HÁLÁM a munkájáért!
e-mail küldése időpont: 2011-07-13 22:46:01
 
küldte: Kostyó István válaszolok 147.
Köszönöm!
Kimerítő válasz és ki is merített, úgyhogy még vagy kétszer elolvasom (de már csak tiszta fejjel)
Elnézést ha értetlen volta, illetve figyelmetlen.
Mégegyszer köszönöm!
e-mail küldése időpont: 2011-07-13 22:32:25
 
küldte: pf-prg válaszolok 146.
Válasz  Kostyó István  145.  sorszámú üzenetére:
Kedves István


A "Beillesztett blokkreferenciák jellemzői" vezérlőcsoport "Z koordináta" címkéjű alcsoportjában található vezérlők szolgálnak arra a célra, hogy a blokkreferenciáknak a fájlból beolvasható magassági adattól függetlenül, az user által megadott Z koordinátája is lehessen. Ha ott a "Megadott=" címkéjű kapcsolót választja ki, akkor a kapcsoló mellett jobbra található szerkesztőmezőben megadható értékű lesz a blokkreferenciák Z koordinátája (Ha ott nulla értéket ad meg, akkor nulla lesz a blokkreferenciák Z koordinátája.). Az alcsoport "Attribútum:" címkéjű listája arra szolgál, hogy szükség esetén az így megadott konstans magasság is megjeleníthető legyen attribútumban.

A blokkreferenciák Z koordinátája csak akkor lesz azonos a fájlból beolvasott magasság adattal, ha a "Z koordináta" címkéjű alcsoportban a "Beolvasott" címkéjű kapcsolót választja ki, és a "Fájl adatmező sorszám - pont koordináta összerendelés" csoport "Z koord:" címkéjű listájában megadja a programnak, hogy a rekordok melyik adatmezőjét kell magasságként értelmeznie.

A blokkreferenciák atribútumaiban csak akkor jelennek meg a beolvasott pontadatok, ha a "Fájl adatmező sorszám - blokkreferencia attribútum összerendelés" címkéjű csoportban az egyes adatok rekordbéli pozíciójának megfelelő sorszámú listában megadja, hogy a blokkreferenciák melyik attribútumában kell azt letárolni. Az így letárolt magasság adat akkor lesz a "Koordináták tizedesjegyeinek száma" címkéjű listában megválasztható számú tizedesjegyre kerekítve, ha a "Fájl adatmező sorszám - pont koordináta összerendelés" csoport "Z koord:" címkéjű listájában megadja a programnak, hogy melyik adatmezőt kell magasságként értelmeznie, és kerekítenie.

Az alábbi, az AutoCAD programablakából kimásolt bitképen a programmal beolvasott, és blokkreferenciákkal megjelölt pontokat láthat. A kiválasztott állapotú blokkreferencia Z koordinátája a tulajdonságok eszköztárról leolvashatóan: 0.0000. Az attribútumában tárolt magasság 90.5 értékű, és láthatóan egy tizedesjegyre van kerekítve.




e-mail küldése időpont: 2011-07-13 21:59:50
 
küldte: Kostyó István válaszolok 145.
Kedves Ferenc!

Az alkamazás természetesen tök jó és érthető, valamint logikus. Csak talán ismételve magamat, a kedves kuncsaftok még nulla magasságba is szokták kérni a beszúrt blokk pozícióját, amellett hogy megadott tizedes érték szerint legyen a blokkban megírva a magasság. Lehetne e egy választó gombot beépíteni, hogy maga a blokk nulla magasságba kerüljön? (Igazán nem akarom terhelni a lustaságommal)
e-mail küldése időpont: 2011-07-13 18:34:53
 
küldte: pf-prg válaszolok 144.
Válasz  Kostyó István  143.  sorszámú üzenetére:
Kedves István

Feltöltöttem a blokkref beolvasás legújabb verzióját. Tesztelgettem, jónak tűnt.
Kérem töltse le, olvassa el a súgót, majd próbálja ki alaposan.

e-mail küldése időpont: 2011-07-13 09:29:02
Újabb
Régebbi

Fő oldal Bemutatkozás Pocket PC programok AutoCAD-AutoLisp Egyéb programok Online EOV <<>> WGS84 átszámítás Online EOV (EOTR) szelvény kereső OSM térkép megjelenítése Üzenő füzet Fénykép-tár Link-gyüjtemény A honlapról A honlap építésről Honlaptérkép
Papp Ferenc földmérő honlapja Papp Ferenc földmérő honlapja
Üzenő - füzet
Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS