Újabb
Régebbi
küldte: SGy válaszolok 218.
Válasz  pf-prg  217.  sorszámú üzenetére:

Kedves Ferenc!

 

Köszönöm a javítást, most tökéletesen fut!!

 

Esetleg ortogonális méret felrakó lispet nem készített autocad alá? Annak is nagy hasznát vennénk!

 

Üdv.

  

e-mail küldése időpont: 2012-08-08 10:28:43
 
küldte: pf-prg válaszolok 217.
Válasz  SGy  214.  sorszámú üzenetére:

Kedves SGy!

 

Ez hamar összejött! cry

 

A programból hiányzott a (vl-load-com) függvényhívás, amely az AutoLisp Visual Lisp kiterjesztéseinek betöltésére szolgál.

Sajnos már több közzétett programban elkövettem ezt a hibát, mert az általam használt AutoCAD-ben ezek alapértelmezetten betöltődnek, és emiatt megfeledkezem róluk.

 

Köszönöm a figyelmeztetést. yes-yes

A programot javítottam, és feltettem az új verziót. Kérem, próbálja ki, és írja meg, mit tapasztal!

 

prizmas2_ani

 

e-mail küldése időpont: 2012-08-07 19:48:11
 
küldte: pf-prg válaszolok 216.
Válasz  SGy  213.  sorszámú üzenetére:

Kedves SGy!

 

Örülök, hogy hasznosnak bizonyulnak a programok.

 

Ha hibával találkozik mindenképpen írja meg!

 

prizmas2_ani

e-mail küldése időpont: 2012-08-07 19:38:40
 
küldte: pf-prg válaszolok 215.
Válasz  williamwall  212.  sorszámú üzenetére:

Kedves Williamwall!

 

Küldelne nekem egy DWG állományt, amelyben blokkokkal vannak megírva a távolságok?

 

prizmas2_ani

e-mail küldése időpont: 2012-08-07 19:35:02
 
küldte: SGy válaszolok 214.

Kedves Ferenc!

 

A layer_info lisp egy állományban nálam mindig leakad.

 

"LWPOLYLINE

;error: no finction definition: VLAX-ENAME->VLA-OBJECT"

 

Az állományban csak LWPOLYLINE elemek vannak, ha felrobbantom őket akkor LINE esetében a program tökéletesen lefut. 

 

Mi az oka a problémának?

 

Köszönöm.

 

SGy 

 

 

e-mail küldése időpont: 2012-08-07 15:33:32
 
küldte: SGy válaszolok 213.
Kedves Ferenc!

Nemrég bukkantam rá az oldalára. Az eddig kipróbált néhány lisp nagyon sokat segített és remekül müködött.

Igyekszem minnél többet letesztelni.

Köszönöm.

SGy
e-mail küldése időpont: 2012-08-07 15:12:49
 
küldte: williamwall válaszolok 212.
Válasz  pf-prg  211.  sorszámú üzenetére:

Kedves Ferenc!

 

Az esetek 100%-ban a megbízóm akinek dolgozni szoktam egy bizonyos blokk-kal kéri a távolság megírásokat (oszlopközökről lenne szó). Ebből kifolyólag nagy segítség lenne ha nem kellene egyszer lemérnem és aztán beilleszteni a blokkot és beírni az atributumába a mért távolságot. több kilométeres szakasz esetén elég "nyűgös" tud lenni a dolog :-)

 

üdv: William

e-mail küldése időpont: 2012-08-07 11:07:15
 
küldte: pf-prg válaszolok 211.
Válasz  williamwall  210.  sorszámú üzenetére:

Kedves williamwall!

 

Érdekelne, hogy milyen előnnyel járna, vagy milyen egyéb igényeket elégítene ki az, ha blokkreferencia attribútumában jelenne meg a távolság.


prizmas2_ani

e-mail küldése időpont: 2012-08-03 08:24:57
 
küldte: williamwall válaszolok 210.
Válasz  pf-prg  208.  sorszámú üzenetére:

Kedves Ferenc!

 

Úgy gondoltam a blokkos távolság megírást, hogy a kiválasztott blokk kiválasztott atributumába írja be a két pont távolságát és aztán illeszti be a két pont közé.

 

Köszönöm szépen a gyors választ ez a lisp is sokat segít. Köszönöm szépen.

 

Üdv: William

e-mail küldése időpont: 2012-08-03 07:26:56
 
küldte: pf-prg válaszolok 209.

A Letölthető AutoLisp rutinok lapon új funkció érhető el, amellyel megadott pontok közötti távolság jeleníthető meg felirat (TEXT) rajzelemmel.

 

prizmas2_ani

e-mail küldése időpont: 2012-08-02 08:26:51
 
küldte: pf-prg válaszolok 208.
Válasz  williamwall  207.  sorszámú üzenetére:

Kedves williamwall !

 

Az általam használt programban létezik olyan funkció, amely felirat (TEXT) rajzelemekkel (Hogyan kellene blokkal távolságot megírni?) megjeleníti megadott pontok távolságát. Valamikor fel is merült, hogy közzétegyem, de annyira támaszkodik más programfunkciók támogatására, hogy nem volt kedvem önállóan futtathatóvá tenni.

Utánanézek, hogy egy egyszerűsített megoldás létrehozása mennyi nyűggel járna.

 

prizmas2_ani

e-mail küldése időpont: 2012-08-01 07:07:48
 
küldte: williamwall válaszolok 207.

Kedves Ferenc!

 

Azt szeretném kérdezni hogy nincs e a "Lisp adatbázisában" egy olyan lisp ami megírja kétpont közötti távolságot egy kiválasztott blokk-kal. PL Oszlopköz megírás.

Nagyon segítené a munkámat ha esetleg lenne egy ilyesmi :-)

 

Fáradozását előre is köszööm!

 

Üdv: William

 

e-mail küldése időpont: 2012-07-31 15:24:50
 
küldte: pf-prg válaszolok 206.
Válasz  williamwall  205.  sorszámú üzenetére:

Kedves williamwall !

 

Ami az új blokkok fóliáját illeti, abban megint én vagyok a hunyó. wacko Javítottam.

 

Az attrribútum tartalma szerinti blokkellhelyezés 'Mentés' billentyűje viszont úgy tűnik rendesen működik. Vagy legalábbis úgy, ahogyan az szándékomban állt.

nagyapo

Talán ott rontja el. hogy a 'Beolvasás' címkéjű billentyű használata előtt nem válsztja ki az 'Attribútum címke' legördülő lista megfelelelő elemét.

A mentés ugyanis csak az 'Attribútum érték - blokk név összerendelések:' címkéjű lista szorosan vett tartalmára vonatkozik. Nem kötődik attribútum címkéhez, és mindig az 'attrert_blokk.lst' fájlba kerül annak addigi tartalmát felülírva.

Beolvasáskor csak a lista azon sorai lesznek feltöltve az elmenttett blokknevekkel, amelyek az 'Attribútum címke' legördülő lista megfelelő elemének kiválasztása után a listában éppen láthatóak, és a lista első oszlopában szereplő attribútumértékük megtalálható a metett adatokban.

Betöltéskor az aktuális listában nem szereplő, de a mentésben előforduló attribútumértékek sorai sem adódnak hozzá a listához, hiszen az állományban aktuálisan nem fordulnak elő ezek az attribútumértékek a kiválasztott attribútum példányaiban.

 

prizmas2_ani

 

 

e-mail küldése időpont: 2012-06-27 14:19:47
 
küldte: williamwall válaszolok 205.

Kedves Ferenc!

 

Még nem igazán sikerült rájönni a 204-es üzenetben foglalt probléma okára. Majd idővel biztos rájövök :-)

 

Egy észrevételem lenne a Blokkra-blokk elhelyezés LISP-el kapcsolatban. A kiválasztott blokkokat nem rakja rá arra a fóliára amit a Lispben megadok, valamint a mentés gombra sem reagál semmit a program. Lehet hogy én csinálok valamit rosszul :-)

 

Üdv.: William

e-mail küldése időpont: 2012-06-27 08:34:56
 
küldte: pf-prg válaszolok 204.
Válasz  williamwall  203.  sorszámú üzenetére:

Kedves williamwall !

 

Nem találkoztam még ilyen esettel.

 

Próbálkozzon a következőkkel:

 

Vizsgálja meg, hogy a feladatban érintett állományokhoz nincs-e további XREF rendelve.

 

Futtassa le az _audit parancsot az érintett állományokon, a hibajavítás engedélyezésével.

 

Mentse ASCII DXF formátumban az érintett állományokat, és azok megnyitásával hozza újra létre a DWG állományokat.

 

Ha rábukkan a hiba okára, feltétlenül írja le itt!

Ha nem, akkor esetleg küldje el e-mail mellékletként nekem. Érdekelne a dolog, bár mostanában kevés időm jut ilyesmire.

 

prizmas2_ani

 

 

e-mail küldése időpont: 2012-06-20 07:57:10
 
küldte: williamwall válaszolok 203.

Kedves Ferenc!

 

Lenne egy kérdésem az AUTOCAD programmal kapcsolatban.

 

Szerkesztek egy állományt (vezeték nyomvonal kb10 KM) egy vonal és egy pár felirat van benne. Elmentem egy könyvtárba.

A  problémám a következő ha ezt a rajzot Xref-ben alá akarom hivni egy másik rajz alá akkor megáll az AUTOCAD, kifehéredik a képernyő és semmit nem csinál néha 10-15 perc után megcsinálja a dolgot de nem minden esetben.

 

Esetleg tud rá valami magyarázatot hogy mért van ez?

 

Válaszát előre is köszönöm

 

Üdv.: William

e-mail küldése időpont: 2012-06-18 09:26:37
 
küldte: Sipos Gábor válaszolok 202.
Válasz  pf-prg  201.  sorszámú üzenetére:

Kedves Ferenc!

Köszönöm, most már sikerült betölteni a lispet, és jól működik!

Üdvözlettel,

Sipos Gábor

e-mail küldése időpont: 2012-05-10 20:13:23
 
küldte: pf-prg válaszolok 201.
Válasz  Sipos Gábor  200.  sorszámú üzenetére:

Kedves Gábor!

 

Valóban sérült volt a letölthető fájl! cry A hibáért elnézést kérek.

Újrafordítottam és tömörítettem a programot. Az eredményt feltettem a szerverre. Letöltés után nekem jól működött.

 

Kérem, töltse le, és próbálja ki az újonnan feltöltött verziót, és jelezze, hogy működik-e.

 

prizmas2_ani

 

 

e-mail küldése időpont: 2012-05-09 19:28:45
 
küldte: Sipos Gábor válaszolok 200.

Tisztelt Papp Ferenc,

 

Az Ön által megírt Autocad lisp rutinok már több alkalommal nagy segítséget jelentettek számomra az autocad rajzolásban. 

Most szerettem volna egy  számomra eddig új lispet kipróbálni, azonban a letöltött fájlt hibásnak véli a számítógép, így nem lehet kicsomagolni.

A következőről lenne szó:

vonal_jelkulcs

Megtenné, hogy megnézi ezt a fájlt, hogy tényleg hibás-e?

 

Köszönettel,

Sipos Gábor

e-mail küldése időpont: 2012-05-08 20:19:10
 
küldte: Norbert válaszolok 199.

 

Tisztelt Papp Ferenc!

 

 

 

Nagyon nagyon szépen köszönöm a sok segítséget. Nem tudom, hogy tudnám én ezt önnek meghálálni.

 

Hát igen, az észrevétel jogos, mivel éles helyzetbe nem tudtam még alkalmazni, ezért teljes mértékbe nem tudtam végig gondolni.

 

Egyébként a szóban forgó dwg állományt, nem tudom, hogy miből késztítették. Lényeg röviden annyi, hogy kaptunk egy közműgenplan nevezetű dwg állományt, melybe a különböző közművek nem egy előre megírt vonaltípussal vannak létrehozva, és vonallánccá megrajzolva, hanem úgy vannak megoldva, hogy kis vonalszakaszok sorozata követí egymást, és közte a közműnek megfelelő betűkkel vannak elátva. Például 5 egység vonal egy kb 2 egység szünet melynek a közepén egy V betű, és ismételten 5 egység vonal. Ezt szeretettem volna egy vonalláncá generálni, és megfelelő vonaltípussal ellátni. Hogy az éppen aktuális léptékhez illően tudjam megválasztani a közmű vonalvezetés vonaltípus léptékét. Ráadásul, mivel ilyen kis vonalszakaszokból áll, nehezen érzékelhető, hogy hol lehet egy közel egyenes szakaszon töréspont.

 

Köszönöm még egyszer a segítségét. Egyébként már gondolkodtam azon, hogy szívesen megtanulnám a lisp programozási nyelvet, de sajnos nem sok programozási nyelv alapismerettel rendelkezem, így nekem nem tűnik nagyon egyszerűnek. Régebben még a pascalba próbálgattam a szárnyaim, de az már nagyon rég volt.

 

 

 

Köszönöm még egyszer a segítséget.

 

 

 

Tisztelettel: Németh Norbert  

 

e-mail küldése időpont: 2012-04-23 11:37:18
 
küldte: pf-prg válaszolok 198.
Válasz  Norbert  196.  sorszámú üzenetére:

Kedves Norbert!

 

writing2

Összehoztam a vonal beolvasó rutint, úgy ahogyan az eddigi információk alapján logikusnak tűnik. Erről a linkről letöltheti.

A beolvasó parancs pyx-file, ha a fájlban a pontoknak nincs magassága (Z koordináta) és pyxz-file, ha van magasság.

A vonalak az AutoCAD aktuális beállításai szerinti tulajdonságokkal (fólia, szín, vonaltípus, stb.) jönnek létre.

 

writing2

Valamikor egy kolléga kérésére készítettem egy attribútumaikban sorszámozott blokkreferenciák beillesztésére szolgáló lispet. Lehet, hogy használni tudná az aktuális feladatában. Erről a linkről letöltheti.

Használható minden olyan blokkal, amelynek van SORSZAM címkéjű attribútuma.

 

Elindításához a blsorsz parancsot kell használni.

A program a DDINSERT parancs dialógusablakát jeleníti meg a használandó blokk kiválasztásához. Ha abból az OK billentyűvel lépünk ki, akkor bekéri a sorszámozás kezdő értékét, majd beillesztési pontokat kér és elhelyezi rajtuk a blokk egy-egy példányát úgy, hogy a SORSZAM címkéjű attribútumukban egyesével növekvő számok jelennek meg.

 

 

prizmas2_ani

 

e-mail küldése időpont: 2012-04-21 11:22:25
 
küldte: pf-prg válaszolok 197.
Válasz  Norbert  195.  sorszámú üzenetére:

Kedves Norbert!

 

Lehet, hogy nem látom át eléggé a feladatot, de nekem úgy tűnik, hogy ha úgyis minden vonalvégponthoz manuálisan hozzá kell férni az attribútum értékének beállításakor, és a cél az, hogy vonallánccal/vonalláncokkal helyettesítse a szaggatott vonalmintát leképező vonalszakaszokat, akkor nem lenne egyszerűbb eleve a vonallánc/vonalláncok mauális létrehozása során megtenni ezt?

 

Az üzenetéből nem derül ki, de úgy tűnik, mintha például raszterképek automatikus vektorizálása során, a raszteképeken szaggatott vonaltípussal megjelenített és a vektorizálás során elemeikre széteső vonalainak újra egyesítése lenne a cél.

Ha ez így van, akkor bizonyára nem kell minden vonalminta elemet reprezentáló vonalszakasz végpontjával foglalkozni, hanem csak a raszterképen szaggatott vonaltípussal megjelenített vonalak végpontjaival (töréspontok).

 

Jól gondolom a fentebb leírtakat?

 

 

prizmas2_ani

 

e-mail küldése időpont: 2012-04-20 18:40:20
 
küldte: Norbert válaszolok 196.

 

Tisztelt Papp Ferenc!

 

 

 

Még egy kis kiegészítés:

 

 

 

Vonal kezdő és végpontok külön sorban pont azonosítóval:

 

1234  853216.35  245361.12
1235  853219.44  245378.12
1236  853235.42  245369.32
1237  853242.36  245387.25

 

 

 

megoldás lenne a legjobb számomra.

 

 

 

Üdvözlettel: Németh Norbert, Pécs

 

e-mail küldése időpont: 2012-04-16 22:54:15
 
küldte: Norbert válaszolok 195.

 

Tisztelt Papp Ferenc!

 

 

 

Ötlet a következő lenne:

 

 

 

Ami adott:

 

  • Adott egy fólia, mely vonalakat tartalmazz a következő képen. Pl: 5 egység önálló vonal 2 egység szünet, ismét 5 egység vonal, ismét 2 egység szünet, és további sok sok ilyen ismétlődés

 

 

 

Ötlet a következő lenne:

 

    1. lépésként az ön által kifejlesztett Vonal, vonallánc rajzelemek jelkulcsozása lispel az adott fólia adott vonalainak végpontjaira egy egyszerű blokkot elhelyeznék, mely egy attribútumot tartalmazna (blokk sorszáma). Itt van egy kis buktató. Ugyanis ha sok blokk van, akkor elég hosszas besorszámozni őket. Erre még nem találtam megoldást.  
    2. lépésként a Megadott nevű blokk referenciáinak koordinátajegyzékbe gyűjtésével kigyűjteném a blokkok koordinátáját. Az előző problémámat itt tudom oly módon kikerülni, hogy ha egyesével kattintok a blokkokra, akkor abba a sorrendbe gyűjti ki a blokk adatokat, de ha nem akkor egyszerűen utólag a sorszám attribútum alapján rendezném Excelbe emelkedő sorrendbe.
    3. lépésként pedig az előző lisp alapján készült koordináta jegyzékből előállítanám a vonalakat a kifejlesztendő lisp-el.
    4. lépésként vonalakat vedit paranccsal vonallánccá tenném

 

 

 

Egy ilyen megoldás ötletteltem ki.

 

 

 

Lehet van egyszerűbb és gyorsabb megoldás is.

 

 

 

Üdvözlettel: Németh Norbert, Pécs

 

e-mail küldése időpont: 2012-04-16 22:51:32
 
küldte: pf-prg válaszolok 194.
Válasz  Norbert  193.  sorszámú üzenetére:

Kedves Norbert!

 

Viszonylag egyszerűen megvalósíthatónak tűnik a javasolt módosítás. Amint időm lesz rá megpróbálom megoldani.

 

Érdekelne, hogyan keletkezik a beolvasandó fájl. Hátha hasznosítható lenne az ötlet számomra is.

 

És persze lényeges lenne a fájl szerkezete is. Soronként tartalmazza a vonalankénti két végpont koordinátáit, vagy minden pont külön sorban van? Vannak-e benne pont azonosítók (pontszám/pontnév)? 

 

Példák:

 

Vonal kezdő és végpontok egy sorban pont azonosító nélkül:

 

853216.35  245361.12  853219.44  245378.12
853235.42  245369.32  853242.36  245387.25

.

.

.

 

 

Vonal kezdő és végpontok egy sorban pont azonosítóval:

 

1234  853216.35  245361.12  1235 853219.44  245378.12
1236  853235.42  245369.32  1237  853242.36 245387.25

.

.

.

 

Vonal kezdő és végpontok külön sorban pont azonosító nélkül:

 

853216.35  245361.12
853219.44  245378.12
853235.42  245369.32
853242.36  245387.25

.

.

.

 

Vonal kezdő és végpontok külön sorban pont azonosítóval:

 

1234  853216.35  245361.12
1235  853219.44  245378.12
1236  853235.42  245369.32
1237  853242.36  245387.25

.

.

.

 

Ha minden pont külön sorban van, akkor vonalak összefüggő láncolatát adják meg, vagy mindig csak két egymást követő sorban megadott pontra kell vonalat illeszteni?

 

prizmas2_ani

 

e-mail küldése időpont: 2012-04-12 11:16:53
Újabb
Régebbi

Fő oldal Bemutatkozás Pocket PC programok AutoCAD-AutoLisp Egyéb programok Online EOV <<>> WGS84 átszámítás Online EOV (EOTR) szelvény kereső OSM térkép megjelenítése Üzenő füzet Fénykép-tár Link-gyüjtemény A honlapról A honlap építésről Honlaptérkép
Papp Ferenc földmérő honlapja Papp Ferenc földmérő honlapja
Üzenő - füzet
Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS