Újabb
Régebbi
küldte: Bokodi Balázs válaszolok 370.
Válasz  pf-prg  366.  sorszámú üzenetére:

Kedves Ferenc!

Köszönöm a lisp-et, nagyon jól működik. clap

e-mail küldése időpont: 2015-06-02 14:37:36
 
küldte: pf-prg válaszolok 369.

Kedves Látogatók!

 

A Google honlapomra vonatkozó statisztikái szerint önök mostanában már havonta közel ötszáz látogatás során használnak okostelefont, tabletet, cirka ezerötszáz oldalt megtekintve. Ez már elég jelentős mennyiség ahhoz, hogy ezeknek az eszközöknek az igényeihez is alkalmazkodjon a honlapom, amennyire az lehetséges.

Ezért az elmúlt hetekben a honlap oldalait úgy alakítottam át, hogy azok mobiltelefonnal megtekintve, a kisebb kijelzőkhöz minnél jobban alkalmazkodjanak. Viszont a módosítások tesztelésére nincsenek igazán korrekt lehetőségeim.

Arra kérném hát önöket, hogy szánjanak egy kis időt arra, hogy a mobil eszközükkel (elsősorban okostelefonokkal) képernyőmentéseket készítsenek a honlapom oldalairól, és azokat az eszköz gyártójának és típusjelzésének mellékelésével e-mail mellékletként küldjék el nekem.

 

Segítségüket előre is köszönöm.

 

prizmas2_ani

 

e-mail küldése időpont: 2015-05-31 23:42:34
 
küldte: pf-prg válaszolok 368.

exclamationexclamationexclamation

 

 

writing2

TEXT, MTEXT rajzelemek zászlózása című oldalról letölthető AutoLisp paranccsal, már létező TEXT MTEXT rajzelemekhez rendelhetünk zászlót (mutatóvonalat).

 

 

prizmas2_ani

e-mail küldése időpont: 2015-05-31 22:22:18
 
küldte: pf-prg válaszolok 367.
Válasz  Cs.Péter  365.  sorszámú üzenetére:

Kedves Zoltán!

Kedves Péter!

 

Örülök, hogy hasznosnak találják ezeket a programocskákat. Ezekkel, és ezek mellett is sok sikert (és türelmet) kívánok AutoCAD-es tevékenységükhöz.

 

Kedves Péter!

Nem hiszem, hogy harmincnyolc év után, a Sugovicán kívül lehet még közös ismerősünk Baján. Köszöntse hát a nevemben jobb híján a vén pocsolyát.bye-bye

 

Kívánok önnek eredményes tanulást, majd utána sok-sok hasznos munkával töltött évet.

 

prizmas2_ani

e-mail küldése időpont: 2015-05-31 17:58:43
 
küldte: pf-prg válaszolok 366.
Válasz  Bokodi Balázs  362.  sorszámú üzenetére:

Kesves Balázs!

Kedves Látogatók!

 

exclamationexclamationexclamation

Pontok koordinátáinak megírása oldalról letölthető a program új verziója, amely már képes zászlózott feliratok létrehozására.

 

Tesztelgettem, nekem jól működött. Ha valaki mégis hibát talál benne, kérem értesítsen.

 

prizmas2_ani

e-mail küldése időpont: 2015-05-31 17:36:27
 
küldte: Cs.Péter válaszolok 365.

Kedves Ferenc!

Én is, ahogy egykor ön, a bajai főiskola hallgatója vagyok, és ezúton szeretném megköszönni az AutoLisp-eket,melyeket közzé tett, igazán hasznosak, arról nem is beszélve,hogy ezen az oldalon találkoztam először ezzel a fogalommal/ lehetőséggel.

e-mail küldése időpont: 2015-05-30 20:46:37
 
küldte: Répás Zoltán válaszolok 364.

Kedves Ferenc!

 

Mostanában egyre többet rajzolok AutoCAD-ben és nagyon hasznosak az oldalon közzétett beépülők és leírásaik.

 

Hálás köszönet!

e-mail küldése időpont: 2015-05-21 11:24:20
 
küldte: pf-prg válaszolok 363.
Válasz  Bokodi Balázs  362.  sorszámú üzenetére:

Kedves Balázs!

 

Úgy rémlik, már felmerült ilyen igény, de még nem valósítottam meg. Igyekszem napirenden tartani, de nem ígérhetek gyors megoldást, egyéb teendőim miatt.

 

prizmas2_ani

e-mail küldése időpont: 2015-05-13 18:32:10
 
küldte: Bokodi Balázs válaszolok 362.

Kedves Ferenc!

 

Nagyon szuper az oldal és köszönettel tartozunk jópáran hogy rendelkezésre bocsátja a lispeket. A koordinát megíró lisphez lehetne egy olyan dolgot társítani ami az itr-hez hasonlóan kizászlózza a koordináta feliratát?

 

Üdv!

Balázs

e-mail küldése időpont: 2015-05-12 14:54:35
 
küldte: pf-prg válaszolok 361.
Válasz  Gáll Gábor  360.  sorszámú üzenetére:

Kedves Gábor!

 

Használtunk már tabletet terepi adatrögzítésre, de azok a feladatok mindig olyan jellegűek voltak, hogy előre a tabletre feltöltött és a térképén megjeleníttett objektumokat kellett felkeresni, és azok terepen észlelt tulajdonságait a feladat szempontjai szerint kialakított adatlapokon rögzíteni. Tapasztalataim tehát csak ilyen jellegű feladatokra alkalmas szoftverekkel vannak. Emlékezetem szerint az Android-os Maverick és Locus Map programokon alapultak ezek a megoldások.

 

Ha terepen kellett rögzíteni az objektumok helyét is, azt mindig geodéziai GPS-el oldottuk meg. Azok vezérlőprogramjai manapság már szinte tetszőleges számú és jellegű adat rögzítésére alkalmasak.

 

Az Ön által linkelt programról nincsenek tapasztalataim. Az sem egyértelmű, hogy pontosan hogyan, mire használja azt.

 

prizmas2_ani

 

e-mail küldése időpont: 2015-04-20 09:53:20
 
küldte: Gáll Gábor válaszolok 360.

Tisztelt Ferenc! 

 

Én a koordiiras nevű programot kezdem el használni, tökéletesen működik.

Gyakran használom még a Online EOV >> WGS84  konvertálót is.

Nem ide vág a kérdés detalán tud tanácsot adni de segíteni:

 

Gyakran használom android rendszeren a következő programot: https://play.google.com/store/apps/details?id=gr.stasta.mobiletopographer&hl=pt_BR

a kérdésem az lenne högy Ön ismer e olyan app-ot amely többet nyújt ingyen, vagy megéri e megvásárolni eme program pro verzióját https://play.google.com/store/apps/details?id=gr.stgrdev.mobiletopographerpro&hl=hu .

 

Ezúton is köszönöm az itt közzétett programokat és anyagokat, illetve hogy használhatjuk ezeket.

 

Üdv.: Gáll Gábor

e-mail küldése időpont: 2015-04-18 12:42:42
 
küldte: pf-prg válaszolok 359.
Válasz  Németh Norbert  358.  sorszámú üzenetére:

Kedves Norbert!

 

Tudomásom szerint az AutoDesk -nek van erre megoldása az AutoDesk Raster Design -ban, de az egyéb AutoDesk termékek alapvetően nem ismerik.

 

Nem rémlik, hogy találkoztam volna más fejlesztő által, AutoCAD alatti futtatásra megírt megoldásával, de nem is nagyon kutakodtam ilyesmi után.

 

Úgy 10-15 éve Bentley MicroStation alatt használtunk ilyet arra, hogy beszkennelt ingatlannyilvántartási térképet illesszünk, tömbhatárok (háztömbök határai) méréssel meghatározott koordinátájú pontjaira.

 

Valamikor  gondolkodtam azon, hogy megpróbálom megvalósítani AutoCAD alatt, de nem igazán tűnt szükségesnek,  megoldása viszont igen bonyolultnak ígérkezett.

 

Mindig azt hiszem, hogy a raszter digitalizálás már lényegében szükségtelen technológia, mert már minden elképzelhető papíron őrzött térképet és egyéb ilyesmit bedigitalizáltak, ezért nem érdemes az ilyen célú programok fejlesztésén agyalni, de a valóság időről-időre rácáfol. A munkahelyemen éppen mostanában is, egy nagyszabású projekt részeként, nagy számú beszkennelt térkép jellegű rajz digitalizálását kell elvégeznünk. Szerencsére ehez megelégszenek a raszterkép beillesztés affin transzformáción alapuló, már régen megvalósított megoldásával, így nyugodtan pihenhetek a babérjaimon.

 

prizmas2_ani

 

 

e-mail küldése időpont: 2015-04-18 08:52:30
 
küldte: Németh Norbert válaszolok 358.

Tisztelt Papp Ferenc

 

Továbbra is köszönöm, hogy hazsnálhatjuk az Ön által készített programokat. Munkám során nagyon sok segítséget jelentenek.

 

Már a múltban írtam ide, de ismét felmerült egy probléma, és esetlegesen érdeklődnék, hogy az gumilepedő (rubber sheet) transzformációhoz sima autocadbe, nem e tud megoldást.

 

Ide teszek egy linket, mely pontosan leírja, hogy mi is ez. Lényege, hogy a léptéktelen térképeket, raszetereket lehet beigazíteni torzitással.

 

http://www.agt.bme.hu/szakm/software/raszter.html

 

Segítségét elöre is köszönöm.

 

Tisztelettel: Németh Norbert

e-mail küldése időpont: 2015-04-16 20:46:39
 
küldte: pf-prg válaszolok 357.
Válasz  Balázs Bence  356.  sorszámú üzenetére:

Kedves Bence!

 

Így első blikkre, háromféle talán háromféle megoldás is lehetséges lenne.

 

Az egyik a Visual-Lisp reaktorok használata lenne, amikor a rajzi objektum "észleli", ha elmozdítják, és olyankor végrehajtódik egy reaktorfüggvény amely aktualizálja a koordinátákat. Persze ehez az kell, hogy a reaktorfüggvény mindig be legyen töltve.

Ilyet még sohasem használtam.

 

Lehet, hogy dinamikus blokk használatával is meg lehet oldani a dolgot? Eddigi pályafutásom alatt egyetlen dinamikus blokkot használtam, annak csak a geometriája volt módosítható.

 

Az biztosan megoldható, hogy az ilyen objektumok elmozdítását egy külön erre a célra létrehozott funkcióval végezzük, amely az elmozdítás után aktuializálja a koordinátákat megjelenítő TEXT, MTEXT, vagy ATTRIB rajzelemeket. Természetesen a dolog csak akkor működik, ha a funkciót definiáló programfájl be van töltve, és a felhasználók mindig csak azt használják az ilyen objektumok elmozdítására.

 

Azt nem tudom ígérni, hogy záros határidőn belül foglalkozni tudok a dologgal, mert most nagy hajtásban vagyok a munkahelyemen, részben éppen AutoLisp programozásban.

 

e-mail küldése időpont: 2015-02-26 08:50:34
 
küldte: Balázs Bence válaszolok 356.

Kedves Ferenc!

 

Először is gratulálok a honlapodhoz! Fantasztikusan jól használható dolgokat osztasz meg velünk.

 

Jómagam az Uvaterv statikusaként éppen a pontok koordinátáonak megírása autolisp programod használom, és ezzel kapcsolatban írok.

Megvalósítható lenne a továbbfejlesztése a programnak, hogy a kiírt koordinátát elmozgatva az dinamikusan változzon?

Tehát lenne egy mutató, ami az adott pontra mutat és azon az x-y-(z) koordináta felirat, és ha ezt a "blokkot" elmozgatom, akkor változzon a koordináta felirat.

 

Pl. a Vb expressz programban a szintkótázás így működik.

 

Üdv.

Balázs Bence

e-mail küldése időpont: 2015-02-25 14:52:55
 
küldte: pf-prg válaszolok 355.
Válasz  Tóth Tibor  354.  sorszámú üzenetére:

Kedves Tibor!

 

Körülbelül ez volt a fő célom az oldal elkészítésével. Nagyon örülök hát, hogy hasznosnak, érdekesnek talátad.

 

prizmas2_ani

 

e-mail küldése időpont: 2015-01-18 19:32:10
 
küldte: Tóth Tibor válaszolok 354.

Kedves Ferenc!

 

Véletlenül találtam az oldaladra, ami lenyűgözött!!!

Annó tanulmányaim befejezése után jómagam is geodétaként kezdtem dolgozni, így érdeklődéssel böngésztem a honlapodon.

Mivel most is használok CAD-et így néhány lispedet letöltöttem és teszteltem, melyek makulátlanul működnek!

Csak gratulálni tudok amit itt összeállítottál! Fantasztikusan jól össze van állítva, föl van építve, és kiválóan használható!!!

 

Minden elismerésem ezért a sok munkáért és a szellemi tőkéért amit bele fektettél...    clap

 

Nézegettem a képeidet is, melyek eszembe juttatták a régi szép emlékeket!

Köszönöm szépen a nosztalgiázást és a lispeket amit talán egyszer még használni is fogok! nagyapo

 

További jó egészséget kívánok!

e-mail küldése időpont: 2015-01-17 20:41:06
 
küldte: pf-prg válaszolok 353.
Válasz  pancsus  352.  sorszámú üzenetére:

Kedves pancsus!

 

Nem értem pontosan a célt. Leírom, mi jut erről az eszembe:

 

Rajzelemek allományok közötti másolásához alapértelmezetten a forrás állományban a Szerkeszt (Edit) menü Másolás (Copy) parancsát, majd a cél állományban a Szerkeszt (Edit) menü Beillesztés (Paste), vagy Beillesztés az eredeti koordinátákkal (Paste to Original Coordinates) funkciókat használjuk.

 

Ezek a funkciók alkalmasak arra is, hogy a másolat rajzelemek az eredeti koordinátikkal kerüljenek a cél állományba, és arra is, hogy tetszőleges eltolást alkalmazzunk.

 

Tehát például ha az a cél, hogy dX=100 és dY=200 eltolással másoljunk, akkor a forrás állományban a Másolás Bázisponttal funkciót (Copy with Base Point) használjuk, és a bázispontot bekérő promptra 0,0,0 választ adunk, majd a cél állományban a Beillesztés (Paste) funkciót használjuk, és a bázispontot bekérő promptra 100,200,0 választ adunk.

 

Természetesen egérrel bemutatott, vagy parancssorban megadott egyéb pontokkal is használhatjuk az előbbi eljárást.

 

Ha szétszórt, egyenként kiválasztaható objektumokat kell átmásolni, hasznos lehet a Rajzelemek átvétele XREF állományból nevű AutoLisp funkció használata is. Annak használata esetén viszont eltolást csak utólag, a Mozgatás (Move) paranccsal lehet alkalmazni.

 

prizmas2_ani

 

e-mail küldése időpont: 2015-01-16 14:42:27
 
küldte: pancsus válaszolok 352.

Tisztelt Ferenc!

Olyan AutoLisp-et keresnék, amivel a következő művelet elvégezhető: ha két dwg fájl meg van nyitva akkor az egyikből a másikba úgy tudjak pl. egy vonalat átmásolni, hogy az egyik állományban megadott bázispont a másik állomány beillesztési pontjának koordinátái megegyezzenek. A koordinátákat vigye magával, automatikusan oda akarja beillezteni, ahol a másik fájlban is volt.

Remélem sikerült érthetően leírnom.

Előre is köszönöm válaszát!

e-mail küldése időpont: 2015-01-14 23:07:33
 
küldte: pf-prg válaszolok 351.

Boldog ünnepet, és sikeres új évet kívánok minden látogatómnak.

 

BUÉK

 

e-mail küldése időpont: 2014-12-23 13:39:39
 
küldte: pf-prg válaszolok 350.
Válasz  Steiner Gábor  349.  sorszámú üzenetére:

Kedves Gábor!

 

Mindenekelőtt azt kellene tisztázni, hogy milyen program, melyik funkciójára vonatkozik a kérdés.

 

prizmas2_ani

e-mail küldése időpont: 2014-12-19 09:06:34
 
küldte: Steiner Gábor válaszolok 349.

Kedves Ferenc!

 

Ami kijött eredmény az méterben értendő?

Különböző módon beírt pl. P1(fok), és P2 (decimális) koordináták között is jól számol?

 

Válaszod várva,

 

Üdvözlettel: Steiner Gábor

e-mail küldése időpont: 2014-12-17 22:01:04
 
küldte: ifj. Germán Tibor válaszolok 348.

Kedves Ferenc!

 

Az

Őrkereszt hálózat beillesztése kiválóan működik.

10000000000000 köszönet érte.

 

Germán Tibor

e-mail küldése időpont: 2014-11-19 11:57:57
 
küldte: U.K. Gábor válaszolok 347.

Kedves Ferenc!

 

Teszteltem a program legújabb verzióját. Tökéletesen mûködik az MJK I-II közepelés funkció!

A beillesztett sokszögvonalamat is jól számolta! clap

 

Jó kis progi lett!

 

Köszönöm szépen és ajánlom mindenkinek! nagyapo

e-mail küldése időpont: 2014-11-15 13:28:22
 
küldte: pf-prg válaszolok 346.
Válasz  Sz. Loránd  345.  sorszámú üzenetére:

Kedves Loránd!

 

Ha külön fájlokból betölteve rendesen működnek egymás mellett, akkor nincs elvi akadálya, hogy egy állományba másolja azokat.

 

prizmas2_ani

 

e-mail küldése időpont: 2014-10-06 23:39:58
Újabb
Régebbi

Fő oldal Bemutatkozás Pocket PC programok AutoCAD-AutoLisp Egyéb programok Online EOV <<>> WGS84 átszámítás Online EOV (EOTR) szelvény kereső OSM térkép megjelenítése Üzenő füzet Fénykép-tár Link-gyüjtemény A honlapról A honlap építésről Honlaptérkép
Papp Ferenc földmérő honlapja Papp Ferenc földmérő honlapja
Üzenő - füzet
Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS