Válasz Kostyó István 90. sorszámú üzenetére:
Akkor talán rosszul paraméterezi a programot, mert nekem akárhogy tesztelem mindig a megjavított értéket tartalmazza az attribútumban letárolt magasság is.
Bár nem tudom elgondolni, hogyan állhat elő az hogy a Z koordináta jó, az attribútum viszont nem.
Megkaphatnám a beolvasandó állományt, és egy képernyőmentést a program dialógusablakáról az összes paraméter beállítása után?
Válasz pf-prg 88. sorszámú üzenetére:
Ez melyik program mert én is kiprobálnám :-)
Kedves Ferenc!
Kipróbáltam a módosított verziót.
Tökéletesen működik, csak úgy vettem észre, hogy grafikusan elmozdítja a pontot, de az attributumban lévő érték a régi marad.
Nem tudom, hogy ezt is át lehetne e íratni vele?
Üdvözlettel:
Kostyó I.
Kedves Ferenc!
Nagyon köszönöm a munkáját!
Üdvözlettel:
Kostyó István
Válasz William 83. sorszámú üzenetére:
Közben a program egy másik felhasználója felvetette, hogy jó lenne ha a beolvasáskor a pontok magasságait módosítani lehetne egy megadott értékkel. Ez mindig felmerül például GPS-el mért pontok esetén, amikor a pontok magasságait javítani kell a magassági referencia pontokon tapasztalt ellentmondásokkal.
Beépítettem a programba a javítás lehetőségét, a súgófájlban leírtam a használat módját, és feltöltöttem az új programverziót.
Válasz William 86. sorszámú üzenetére:
Érdekes, bennem is éppen ma ötlött fel, hogy az attribútumokat is ki kellene írni ebben a funkcióban.
Meg is oldottam. Nem olyan egyértelműen beállítható ugyan mint a beolvasásnál, de használhatónak tűnik.
Kérem töltse le, próbálja ki, és írja meg a véleményét róla.
Köszönöm a segítséget működik a progi
Még egy kérésem lenne ami sokat segítene, a "Megadott nevű blokk referenciáinak koordinátajegyzéke" programban meglehetne azt oldani hogy kiírja a Blokk attribútumaiban szereplő értékeket.
Segítségét előre is köszönöm
Üdv: Wiliam
Válasz William 83. sorszámú üzenetére:
Megoldottam, hogy az attribútumok címkéit tartalmazó legördülő listák már a program első meghívásakor is tartalmazzák a blokkok listájában elsőként szereplő blokk attribútumainak címkéit anélkül, hogy a blokkot ki kelljen választani.
A "blokk_beolvasas.VLX" fájlt az AutoCAD telepítési könyvtárának "/pf-prg/geo/" alkönyvtárában szoktam elhelyezni.
Teszteltem a programot AutoCAD 2000, 2004, 2006, 2009 verziók alatt úgy, hogy az "Eszközök->Alkalmazás betötése" menüponttal elérhető dialógusablak "Indítópult" funkciójában automatikus betöltésre állítottam be.
Mind a négy AutoCAD verzióban tökéletesen működött az öntől kapott DWG állománnyal is.
Az új programverziót feltettem a honlapomra.
Ha önnek továbbra sem működik megfelelően az automatikus betöltés, akkor törölje az automatikusan betöltendő fájlok közül, és az aktuális AutoCAD menüfájlhoz tartozó MNL fájlból (alapértelmezetten: acad.mnl) próbálja betölteni, az abban elhelyezett "(load útvonal/blokk_beolvasas.VLX)" utasítással.
Ha így sem megfelelő a működés, akkor talán az oprendszer, vagy az AutoCAD beállításaiban kell keresni az okot. Nálam AutoCAD 2006 alatt a LISP-el kapcsolatba hozható rendszerváltozók a következő beállításúak:
ACADLSPASDOC 0
LISPINIT 1
Válasz William 83. sorszámú üzenetére:
Az első problémát még körül kell szaglásznom. Automatikus betöltést így még sohasem használtam. Erre a célra mindig az aktuális menüfájlhoz tartozó MNL fájlt alkalmaztam, ahogyan az a weboldalon is le van írva.
A második probléma azért áll elő, mert az attribútumok címkéit tartalmazó listák akkor töltődnek fel a címkékkel, amikor blokk kiválasztás történik. Tehát akkor is ki kell választani a blokkot, ha csak az az egy létezik az állományban. Valószínűleg az lenne a legjobb megoldás, hogy a funkció meghívásakor a blokk lista első blokkjának attribútumcímkéi eleve bele kerülnek a címkéket tartalmazó listákba.
Válasz pf-prg 82. sorszámú üzenetére:
Azt vettem észre hogy akkor jelentkezik ez a probléma ha az alkalmazás betöltése indítópultjába raktam be a progit. Ha betöltöm a progit mindig mikor elindítom az AutoCad-ot akkor nem jelentkezik ez a probléma. Viszont ha csak egy blokk van a rajzban akkor nem tudom kiválasztani a "Fájl adatmező sorszám" mezőben hogy melyik fólia melyik mezőnek feleljen meg mert nem jelennek meg a fóliák. Ez a probléma viszont nem jelentkezik ha egynél több blokk van a rajzban. Nem tudom mitől lehet...
A dwg állományt küldöm emailben.
Segítségét előre is köszönöm.
Üdv: William
Válasz William 81. sorszámú üzenetére:
Tanácsalan vagyok.
A hibaüzenet arra utal, hogy a paraméterek megadására szolgáló dialógusablakot nem tudja megjeleníteni a program. A program betöltésekor a dialógus definíció betöltése az első utasítás, és az lefut, mert különben egy más tartalmú hibaüzenet jelenne meg.
Kérem, küldje el e-mail mellékletként a programfájlt, a használt DWG állományt, a beolvasandó adatokat tartalmazó fájlt, és írja le, hogy milyen kornyezetben használja a programot: AutoCAD verziója, a könyvtár helye, ahonnét betölti a programot.
Pontok beolvasása fájlból és megjelölésük attribútumos blokkreferenciákkal programban vettem észre még valamit ha létrehozok egy lokkot öt különböző atributummal akkor azt írja ki, hogy "A(z) blokkref_beolvas párbeszédpanel leírása nem található" ezután lefagy a CAD. Lehet hogy én csináltam valamit rosszat? Még egy olyan is előfordult, hogy ha csak ez az egy blokk van a rajzban akkor is lefagy a CAD.
Üdv.: William
Válasz pf-prg 79. sorszámú üzenetére:
Működik a program köszönöm szépen
Üdv William
Válasz William 78. sorszámú üzenetére:
Köszönöm a figyelmeztetést.
A hibát javítottam.
Kérem töltse le és próbálja ki a javított verziót.
Pontok beolvasása fájlból és megjelölésük attribútumos blokkreferenciákkal programban vettem észre egy olyan dolgot, hogyha a .DWG állományban nincsen blokk, akkor kiírja ugyan, hogy nincsen benne blokk, de az OK gombra kattintva nem történik semmi és lefagy a CAD.
Üdv: William
Nagyon jók a programok eszméletlenül megkönnyítik az autocad-os szerkesztést. Minden elismerésem az Öné.
Üdv: William
Válasz Kovács Ervin 75. sorszámú üzenetére:
Tisztelt Ferenc!
Már tárgytalan a dolog, megoldottam!
Köszönöm a segítségét!
Válasz pf-prg 74. sorszámú üzenetére:
Tisztelt Ferenc!
Az Index Autocad fórumán próbáltam segítséget kérni nyomtatásban. Az itteni felhasználói neve alapján ön segített ott nekem, ezért szeretnék itt segítséget kérni. A következő üzenetet küldtem ott:
"Sziasztok!
Autocad nyomtatásban szeretnék segítséget kérni, a 2007-es verziót használom. Szóval vannak nekem különböző rajzfájlaim, amiket plotteren szeretnék kinyomtatni, mivel elég hosszúak (több méter is lehet). Azonban először pdf-be szeretném, mivel ott egyből látom, ha valami rossz (vonalvastagság stb)+jobb ha előre megvan amikor viszem nyomtatni. Szóval próbáltam 1:1-ben nyomtatni, mivel méretarány szerint ok már, de nem tudok olyan nagy papírméretet létrehozni pdf nyomtatóval (bullzippdf, sonic pdf, adobe pro). Egyedül az adobe pro engedte létrehozni a nagy paírméretet, viszont amikor kiválasztom, akkor nem vált át arra méretre a nyomtatáshoz. Szóval hogyan lehetne megoldani azt, hogy előállítsam a pdf fájlokat??"
Szóval azóta próbálkoztam ,de nem sok sikerrel. Leírása szerint a nyomtatásra kerülő területet kell rácspontokkal megjelölnöm. Akkor gondolom négy sarokpont elég, ezt a négy sarokpontot meg is szerkesztettem és összekötöttem vonalakkal, majd kimentettem dwg formátumba. Próbáltam importálni a programba, de nem nagyon jött össze (oldalbeállításoknál). Le tudná írni részletesebben, hogy ez hogyan is működik, mik a lépések?
Köszönöm a válaszát!
Üdvözlettel: Kovács Ervin
Válasz Benedek Sándor 73. sorszámú üzenetére:
Kedves Sándor
A program aktuális verziójával csak úgy lehetne ezt megoldani, hogy a használandó blokkok megkonstruálásakor a beillesztési pontot úgy adjuk meg, hogy az a vonalhoz illesztéskor a megfelelő megjelenést eredményezze.
Amint lesz rá időm, átalakítom a programot úgy, hogy a paraméterek között egy előjeles eltolási értéket is meg lehessen adni.
Üdvözlettel: Papp Ferenc
Tisztelt Papp Ferenc !
Köszönöm a lehetőséget. Letöltöttem a vonalkódolást (blokkokkal). Működik.A kérdésem, hogy lehet-e a blokkokat a vonalra (nem a tengelyébe), vagy a vonal fölé helyezni?
köszönöm, Benedek Sándor
Tisztelt Papp úr!
Köszönöm vegpont_csere programját.
A használatát most kezdtem, nagyon jó kiegészítőnek találom.
Üdvözlettel: Dubniczki Kitti
Válasz Farkas Róbert 70. sorszámú üzenetére:
Tisztelt Farkas Úr
A program a LUPREC (Linear Units Precision) rendszerváltozóban tárolt pontossággal írja ki a pontokat.
A rendszerváltozót beállíthatja a parancssorban kiadott LUPREC utasítással, vagy a Formátum menü Mértékegység.. mnüpontjával megjeleníthető dialógusablak Hosszúság mezőcsoportjának Pontosság címkéjű legördülő listájával.
Üdvözlettel: Papp Ferenc
Tisztelt Uram!
Tökéletes a progi (pontkiirás fájlba) azonban egy észrevételem lenne és ha ezt javítaná akkor egy tökéj lenne a program.
Van-e arra lehetőség, hogy megadjuk, hogy hány tizedes élességgel szedje fel a pontok koordinátáit listába??? Nem mindig kell a tized milliméter
sőt soha nem is tűzünk milliméter élességnél jobban.
Köszönöm a válaszát és az esetleges javítást
Tisztelt Papp Úr!
Köszönöm a segítségét. A feltöltendő állomány Ön által megadott átalakítása után tökéletesen működik a konvertálás!
Válasz Horváth Károly 67. sorszámú üzenetére:
Tisztelt Horváth Úr
A honlapon ugyan nincs erre utaló figyelmeztetés, de a pontokat tartalmazó fájlnak normál (DOS, Windows) szövegfájlnak kell lennie. Földmérőként ez evidensnek tűnt számomra, ezért nem jutott eszembe erre figyelmeztetni a felhasználókat. Gondolnom kellett volna arra, hogy más szakmákban esetleg más evidenciák érvényesek. Azonnal pótolom is a figyelmeztetést.
Ha az ön által küldött fájlt a Total Commander Nézőke funkciójával nyitom meg, az bináris fájlnak véli.
Ha Notepad++ editorral nyitom meg, az UCS-2 Little Endian kódolású szövegfájlnak ismeri fel.
Ha egy hexa editorral nézek bele, akkor látni, hogy minden megjeleníthető karakter után van benne egy 00 kódú karakter.
Miután a Notepad++ -al átalakítottam ANSI kódolásúra, a transzformálás megfelelő tartalmú eredményfájlt produkált.