Tisztelt Ferenc!
Rendben, amint olyan gépre kerülök amin az újabb CAD fut, csinálok képernyőmentést!
Jelenleg a 2013-at használom, ezen minden ok...
Köszönettel!
L.
Tisztelt Loránd!
Nem tudok rábukkanni a probléma okára. Arra kérném, hogy küldjön egy részletes dokumentációt a végrehajtás menetéről. A legjobb az lenne, ha képernyő mentés lenne, amin látszanak a bevitt adatok és az eredmény is.
Tisztelt Loránd!
Még csak futólag volt módom AutoCAD 2014 alatt kipróbáni a lispet. Nekem rendesen működött.
Amint lehet, átnézem a kódját, hogy nem okozhat-e valamilyen rendszerkörnyezet beli eltérés rendellenes működést.
A másolás bázispontjának megadását majd beépítem a lispbe.
Tisztelt Ferenc
Nagy megelégedéssel használtam az én kérésemre készült \"Numerikus feliratok létrehozása növekménnyel(2014.09.20.)\" lisp-et.
ACAD 2013-ig tökéletesen működött, de most frissítés miatt a 2016-os verziót használom. Nagy sajnálatomra ebben már nem működik. (2014, 2015
és 2017-ben sem)
Engedi betölteni, de futtatáskor (bár nem ír hibát, errort, stb.) hülyeséget csinál.
Ebben kérnék segítséget, illetve ha lehetne egy módosítást kérni, annak nagyon örülnék :)
Annyi lenne a kérés, hogy a (copy-txt) parancs futtatásakor, én adhassam meg a másolás kiinduló/bázis pontját! (jelenleg a másolandó karakter beillesztési pontját veszi bázisnak) Remélem érthető, hogy mit is akarok. Egyébként a sima Copy parancs is így működik...
Köszönöm szépen előre is!
Üdvözlettel, Szabó Loránd
Tisztelt Papp Ferenc!
Köszönöm a tanácsot. Pont az a fő probléma, hogy hogy szedjem ki a pdf fájból a parcellák koordinátáit. Ha ez meglenne, már jó úton járnék.
Köszönöm.
Üdvözlettel:
Siteri Sándor
Tisztelt Siteri Úr!
Az ön által említett szolgáltatást nem ismerem, de bizonyára egy interneten elérhető szolgáltatásról lehet szó, amely feltöltött PDF fájlokból, szerver oldalon használatos programozási nyelv/ek alkalmazásával oldja meg a PDF - SHP, vagy PDF - KML konverziót.
Ha ön is így szeretné megoldani a feladatot, akkor ahhoz megfelelő webtárhely bérlésére, vagy a saját gépére telepített webszerverre és tartozékaira, valamint szerveroldalon használható programozási nyelv (Leginkább PHP) ismeretére van szükség.
Megoldható a feladat webes környezet nélkül is, de ha sok ilyen konverziót kell elvégezni, akkor ennek megvalósításához is kellenének programozási ismeretek.
Az Acrobat Reader program ugyan képes normál text formátumba menteni a PDF fájlok tartalmát, de az eredmény tartalmának értelmezése, és a SHP/KML kimenet előállítása csak erre a célra szolgáló programmal lehetséges.
A KML fájlok ugyan előállíthatók programozási ismeretek nélkül, egy tetszőleges text editorral is (Notepad, Context, stb.) de ez igen sziszifuszi munka lenne.
Az SHP fájlok (fájl kollekciók) viszont bináris formátumúak, és emiatt nem lehet csak úgy billentyűzetről bepötyögni azokat egy (több) fájlba.
Ha ki tudja nyerni a parcellák koordinátáit a PDF -ből, akkor programozási ismeretek nélkül is használhatja SHP-ba alakításukra az ingyenes QGIS (Quantum GIS) programot, de az nem csak néhány egérkattintás lesz.
Ha valóban érdekli a térinformatika, akkor imereteim szerint a QGIS az egyik legalkalmasabb program annak megtanulására.
Tisztelt Papp Ferenc!
Nagyon tetszik az oldal, sok hasznos információ akad minden "műkedvelőnek".
Remélem tud nekem segíteni. Tudomásom van olyan szolgáltatásról, ami az egységes területalapú támogatási kérelem .pdf fájljából ki tudja halászni a mezőgazdasági parcellák GPS koordinátáit, amit .shp, vagy akár .kml fájlba is be tud illeszteni. Ezt magam is meg szeretném tanulni. Nagyon érdeklődöm a térinformatikai szoftverek iránt, de eddig nem sikerült rátalálnom a megoldásra. Van -e ötlete, hogy lehet ezt kivitelezni?
Köszönettel:
Siteri Sándor
Köszönöm szépen! Ez tökéletes!
Üdvözlettel: Tuba Csaba
Tisztelt Tuba Úr!
A https://www.mepar.hu/mepar/ oldalon megye, község, helyrajzi szám megadásával kereshet meg helyeket.
Bár az oldal által megjelenített térképen nem jelennek meg a földrészletek határai és helyrajzi számai, tapasztalataim szerint a találatot jelző kereszt ikon, és a földrészlet kiterjedését szemléltető kör jól egyezik a földrészlet helyével és kiterjedésével.
Ha van találat a megadott adatokra, akkor az egérkurzort illessze a kereszt ikonra, és térkép jobb alsó sarkában olvassa le a kurzor aktuális EOV koordinátáit.
Ennél részletesebb, pontosabb adatokat csak az adott terülten illetékes földhivataltól szerezhet be.
Tisztelt Papp Ferenc!
Hobbi célú fémkeresőzéshez készülök engedélykérelmet beadni az Örökségvédelmi Hivatalhoz. A jogszabály azt írja elő hogy EOV rendszerben azonosítható módon kell a az adott helyszín adatait velük közölnöm. Nekem helyrajzi számok állnak a rendelkezésemre, mezőgazasági területekről van szó. Milyen úton tudom a helyrajzi számokat "árfordítani" - elézést a kifejezésért - EOV rendszerű adatokká?
Üdvözlettel: Tuba Csaba
Tisztelt Papp úr!
Koszonom, h foglalkozott a kérdéssel. Ugy latszik, sajna igy nemigen tudom ezt megoldani! Nem tudom van e pontosabban merő spec eszköz?
Mindenesetre halas vok a válaszért! Jo munkat, jo egeszseget kivanok!
Ha vmit megis kitalálnak vmi egyxubb dolgot, kerem ertesitsen! Az e-mail címem ugyis meg van!
Tisztelt Kertész Úr!
Mobil eszközökre a rajtuk futó operációs rendszertől függő helyről letölthetőek az eszköz GPS szenzorát használó programok, amelyek egy része alkalmas az aktuális pozíció letárolására is. Például:
Android: https://play.google.com/store/apps
Windows: https://www.microsoft.com/hu-hu/store/apps/windows-phone
IOS: https://itunes.apple.com/hu/genre/ios-navigation/id6010?mt=8
Olyan mobil applikációról nem tudok, amely az így letárolt pontok által határolt területet is tudja számítani (Ettől még lehet ilyen), de ha azokat fájlba menti, akkor például a http://pf-prg.hu/trafo/teruletszamitas-0.php oldalon ez is megoldható.
Jómagam a saját munkám megkönnyítése érdekében nemrégiben készítettem egy online (veb-böngészőben) futtatható programot, amely alkalmas az aktuális pozíciók elmentésére és fájlba írására is. Jelenleg teszt verzióban a https://pf-prg.hu/gps/gps-wgs84-eov.php címen érhető el.
Területet jelenleg nem számít, de az ön üzenete kapcsán felmerült bennem, hogy ezt is megoldom.
Tehát mobil telefonnal, tablettel megoldható tetszőleges terület határpontjainak meghatározása és azokból lehet területet számítani, de az ilyen eszközök átlagos helymeghatározási pontossága tudomásom szerint optimális esetben sem lehet kisebb 3-5 méternél, ami szerintem már nem megfelelő az önáltal felvetett feladat megoldásához.
T. Uram!
Kisgazdasagomban nagy szükség lenne a terulet gyors meghatározására! Nincs traktorom, ezert sokx bérbe dolgoztatok, es sokx vitás a terulet nagysága, de nem hivhatok minden egyes munkához foldmerot idoben, mert lehetetlenül lassú lenne, meg anyagilag sem érne meg mindig mindent, pl kaszalast,vetést stb bemeretni!
Regen az Mvh- sok kijöttek, es vegigmentek a fold határain, minden torsponton fixáltak a sztem GPS koordinátákat, es a vegen azonnal kijött a kerület, terulet!
Azt szeretnem kerdezni, tudna-e segíteni abban, h egy okos telefonról, vagy Ipad-rol hasznalni tudjak en is ilyet?
Sajna meg a sajat helyzetem pontos koordinatait sem tudom meghatarozni!
Kerem ha tud segítsen!
Kertesz Attila
Kedves Urbán Úr!
Örömömre szolgál, hogy hasznosnak találta az oldalt. Jó munkát, hozzá jó egészséget kívánok Önnek is.
Tisztelt Papp Ferenc Úr!
Hálás köszönet minden AutoCadben történő munkavégzés megkönnyítéséhez! Nagyon hasznos programokat lehet letölteni az oldaláról. További jó egészséget és sok sikert a mindennapokhoz!
Kedves Balázs!
Az ívek tárolása AutoCAD -ben a középpontjukkal, sugarukkal, kezdő és záró irányukkal történik. Ha a kezdő és záró irányt megfordítjuk, akkor az eredeti ívet 360 fokra kiegészítő ívet jeleníti meg az AutoCAD. Tehát egy ív kirajzolásának iránya tudomásom szerint nem fordítható meg. Az Ön által említett program emiatt nem kezel íveket.
Esetleg segítséget jelenthet a Letölthető Autolisp programok oldal második vagy harmadik programja, amelyekkel az íveket vonalakkal közelítheti.
Tisztelt Ferenc!
Nemrég találtam rá a honlapján egy számomra hasznos lisp-re. A rajzelemek végpont felcserélése program. Használata vonalak illetve vonalláncok esetén kitűnöen működik, de sajnos az ív objektumok esetén nem használható közvetlenül. Jómagam az ívek esetén az ívből vonalláncot szerkesztve és a VTípust módosítva "be" értékre után működik. Esetleg ha lehetséges ezen objektumok közvetlen módosítására lenne lehetőség az kánaán lenne.
Munkájához erőt egészséget
Tisztelettel: Balázs
Tisztelt Látogatóim!
Honlapom új online (böngészőből), GPS vevővel rendelkező mobil eszkozökön használható programmal gyarapodott.
A GPS pontkeresés gyűjtés című oldalon EOV vagy WGS84 koordinátákkal megadott helyű objektumok felkeresésére, vagy terepi objektumok EOV és WGS84 koordinátáinak elmentésére alkalmas funkciók érhetők el.
Kérem, próbájlák ki azokat, és írják meg az észrevételeiket.
Különösen érdekelne, hogy a különböző gyártmányú/típusú mobiltelefonokon, és tableteken mennyire korrekt a megjelenésük és működésük.
Tisztelt Ferenc !
Időközben a beszúrás kis segítséggel a beszúrás----->mező parncs-al megoldódott a probléma, re parnacs-al pedig frissíti is a feliratot. Egyenlőre ezzel a megoldással dolgozom.
Kedves Kiss Úr!
Most nincs módom érdemben válaszolni. A hét végén kerülök csak gépközelbe.
Tisztelt Ferenc!
Először is szeretném megköszönni a hasznos programokat.
Továbbá szeretném feltenni kérdésem.
Felfedeztem a zárt vonallánc területének számítása programot ami működik is, főleg a terület feliratozása miatt használom. Viszont most arra lenne szükségem, hogy zárt vonallánc területét tudjam feliratként megjeleníteni. Az utópia pedig az lenne ha a zárt vonalláncot szerkesztve dinamikusan változna a felirat, mindíg a helyes területet mutatva. Erre azért lenne szükségem hogy papír alapon is szépen látszódjanak a különböző felületek területei, ezáltal könnyebbé téve kivitelezés ütemezését.
Nemtudom auto-cad berkein belül vagy önnek erre milyen megoldása van.
Segítségét előre is köszönöm.
ÜDVÖZLETTEL : Gábor.
Köszöm Papp Úr, legközelebb jobban figyelek
Tisztelt Kecskés Gábor!
Szoboszlai Bélával, a kísérlet ötletgazdájával és gyakorlati működtetőjével együtt nagyon örülnénk, ha sokak számára hasznosnak bizonyulna a Térképes Geotechnikai Dokumentum Kereső Szolgáltatás. Kérem Önt, és más látogatóimat is, hogy hívják fel rá az önök által ismert potenciális adatszolgáltatók, és lehetséges felhasználók figyelmét.
Tisztelt Czeglédi Úr!
A probléma valószínűleg az, hogy a funkció hívását parancsként - Zárójelek nélkül - próbálja végrehajtani.
Amint az a letöltés oldalán, a funkció leírás után található általános ismertetésben is szerepel, a funkciók hívása mindig pontosan a leírásukban megadott formában lehetséges. Az adott esetben tehát (blokkref_beolvas) a parancssorba írandó utasítás.