Újabb
Régebbi
küldte: Norbert válaszolok 293.

 

Tisztelt Ferenc.

 

Nagyon szépen megköszönném, ha utána tudna nézni.

 

A manuális változat azért nem jó megoldás erre a problémára.

 

Lényeg az lenne, hogy adott egy pl vízvezeték nyomvonal, mely 3000 méter hosszú.

Ezt mi úgy szoktuk megrajzolni, hogy 1 egység = 1 métert jelent. Tehát van egy 3000 egység hosszú össze-visszamenő vonalláncom. Cél az lenne, hogy amikor elkészítem a hossz-szelvényt, akkor azokat a pontokra is vissza tudjam vezetni a vonalláncra ahol nem vízszintes törés van, hanem magassági is. Magyarul, ahol van egy magassági törés vonalláncon, oda is kerülne egy töréspont. Így pontosan tudnám, hogy hova kell elhelyezni a felirat zászló blokkot, és a pontos EOV koordinátákat le tudnám olvasni.  

 

Vagy egy másik példa. Hogy adott egy cikcak-os nyomvonal, amely 3000 egység hosszú. És én szeretnék ezen a nyomvonalon az 1722,55 szelvénybe létrehozni egy töréspontot. Valami ilyesmire gondoltam.

 

Köszönöm még egyszer a segítségét.

 

Üdvözlettel: Németh Norbert

e-mail küldése időpont: 2013-09-05 07:57:01
 
küldte: pf-prg válaszolok 292.
Válasz  Norbert  291.  sorszámú üzenetére:

Kedves Norbert!

 

sad

Mostanság rendesen le vagyok kötve. Talán a hét végén utánanézhetek a dolognak.

 

nagyapo

Manuálisan talán úgy lehetne megoldani a dolgot, hogy a Rajz -> Pont -> Beosztás menüponttal elindítható _beosztás (_measure) parancs használatával megjelöltetem a beszúrandó töréspontot, majd azt használom a töréspont beszúrása funkcióban.

 

prizmas2_ani

 

e-mail küldése időpont: 2013-09-04 17:37:38
 
küldte: Norbert válaszolok 291.

 

Tisztelt Ferenc!

 

Munkáim során rengeteg alkalommal használom az ön által fejlesztett programocskákat. Nagyon hasznos dolgok. Köszönöm, hogy ezt számunkra is elérhetővé teszi.

 

Ha szabad, szeretnék feltenni egy kérdést, vagy inkább segítséget kérni az egyik programmal kapcsolatban.

Pontosabban a „Töréspont beszúrása vonal, vonallánc rajzelembe”-ről lenne szó.

A kérdésem az lenne, hogy esetleg ezt, nem-e lehetne annyival bővíteni, hogy töréspontokat egy adott távolságra rakja be a vonal, vonallánc kezdőponttól számítva?

 

Pl: Adott egy 650 egység hosszú cik-cak-os vonallánc, és én, ha azt adnám meg. hogy 350 egységnyíre kérek egy töréspontot, akkor program elhelyezne oda egy töréspontot.

 

Még tudnám cifrázni is, hogy a távolságok beolvasása akár TXT állományból is történhetne.

 

Válaszát és segítségét előre is köszönöm.

Nagyon nagy segítség lenne, ha létezne egy ilyen, vagy ehhez hasonló lisp

 

Köszönöm.

 

Tisztelettel:

Németh Norbert

Pécs , 2013-09-03

e-mail küldése időpont: 2013-09-03 18:01:43
 
küldte: pf-prg válaszolok 290.
Válasz  dagonet  288.  sorszámú üzenetére:

Kedves Tamás!

 

writing2

A pontlista-hosszelv.VLX  -et lecseréltem egy újabb verzióra, amely figyelmeztető üzenetet jelenít meg, ha nem tudja létrehozni a 289. hozzászólásban említett ideiglenes fájlt. Ha az a probléma oka, akkor talán segít az elhárításában.

 

prizmas2_ani

e-mail küldése időpont: 2013-08-15 19:29:56
 
küldte: pf-prg válaszolok 289.
Válasz  dagonet  288.  sorszámú üzenetére:

Kedves Tamás!

 

sad

A pontlista-hosszelv.VLX  2013.01.11 -én közzétett verzióját használja? Ha nem, kérem töltse le, próbálja ki, és jelezze itt mit tapasztalt.

 

Ha az új verziót használva jelentkezik a hiba, küldje el a DWG és koordináta fájlt, hátha az segít.

 

Milyen operációs rendszere van? Windows 7 alatt találkoztam már olyan problémával, hogy a programnak (felhasználójának) nem volt írási jogosultsága arra a könyvtárra amelyben a futtatott program fájlt akart létrehozni, és írni.

A pontlista-hosszelv.VLX a C:\ könyvtárban hoz létre egy ideiglenes fájlt, majd felhasználása után törli azt.

A saját Windows 7 -es gépemen radikális módon mindenkinek mindenre jogot adtam.

 

 

prizmas2_ani

e-mail küldése időpont: 2013-08-15 18:50:36
 
küldte: dagonet válaszolok 288.

Tisztelt Ferenc!

 

    Hossz-szelvény szerkesztésre szoktam használni az Ön által írt koordkiiras és a plhsz lispeket. Most, valami miatt a plhsz hívása után, kiválsztom a koordináta listát és a következő hibaüzenet ugrik:

rossz argumentum típus: stringp nil

Mi lehet a hiba? Várom válaszát,

Köszönettel,

Tamás

e-mail küldése időpont: 2013-08-15 13:10:11
 
küldte: pf-prg válaszolok 287.
Válasz  Kóczán Gábor  286.  sorszámú üzenetére:

Kedves Gábor!

 

Milyen mértékűek a tapasztalt hibák?

 

nagyapo

A beillesztési paraméterek meghatározásakor az oldalamon működő program az oldal más lapjain is használt WGS84  <<>> EOV transzformációs eljárással dolgozik. Azt közzététele előtt több mint tizezer ponttal teszteltem, és a hivatalos (FÖMI) transzformációs eljárással számított koordinátákhoz képest a középhiba 0.05 m körül volt. A maximális hiba csak az ország egy viszonylag kis területén érte el vagy haladta meg a 0.2 métert.

 

A georeferált kép mentésének tesztelésekor ennél számottevően nagyobb illeszkedési hibákat is találtam, de ezen nem lepődtem meg, mert közismert, hogy a Google Térkép raszterképein akár több méteres torzulások is lehetnek. Tapasztalataim szerint főként dombos , hegyes területeken vannak nagyobb eltérések. Feltételezéseim szerint ennek egyrészt a felhasznált légifotók vegyes származása, és azok összeillesztésének módszere lehet az oka. A Google Térkép alapvetően térinformatikai célú és pontosságú.

És persze az EOV vetületű térképek sem mentesek a hibáktól. Azokban is előfordulhatnak akár méter rendű hibák is, főként, de nem kizárólag a régi (szereo, henger, stb) vetületekben készült és digitalizálással-transzformációval EOV-ba átdolgozott térképek esetén.

 

A georeferált raszterkép mentése funkciót használva én úgy szoktam eljárni, hogy az AutoCAD-be a letöltött paraméterekkel elhelyezett raszterkép illeszkedésén egy a vektoros térképen megbízhatónak vélt és a raszterképen is jól azonosíthatónak tűnő pont önmagával fedésbe hozásával próbálok javítani. Erre az AutoCAD mozgat (_move) parancsát szoktam használni. Így többnyire számottevően javul a raszterkép és vektoros térkép illeszkedése.

 

speculate

Azért persze utánanézek még ennek a dolognak, amint időm engedi.

 

prizmas2_ani

 

e-mail küldése időpont: 2013-08-14 10:13:47
 
küldte: Kóczán Gábor válaszolok 286.

Kedves Ferenc!

 

Több tervezési helyszínen is megpróbáltam az Ön oldaláról lementett Google képet és georeferenciát (jpgw) EOV-helyes dwg fájlba illeszteni (MAPIINSERT paranccsal) és az a tapasztalatom, hogy az EOV Y koordináta tökéletesen passzol, de az X mindig kicsit több, mint kéne így a kép északabbra kerül. A mérték változik és nem jöttem rá, hogy mitől függ.

Hátha Ön egyből tugja, hol lehet a hiba. 

 

Köszönöm szépen.

Üdv: Gábor

e-mail küldése időpont: 2013-08-13 15:37:06
 
küldte: pf-prg válaszolok 285.
Válasz  Jano76  284.  sorszámú üzenetére:

Kedves Jano76!

 

Sajnos nem vagyok jártas a térinformatikai szoftverek világában. Amennyire sejtem, azok a vektoros adataikat többnyire képesek lehetnek DXF esetleg DWG formátumba exportálni, és így azok már felhasználhatóak AutoCAD alatt is.

 

Megkérdeztem erről egy geoinformatikus kollégát, akinek lelkes magyarázatából szintén kb. ennyit tudtam leszűrni.

Ő ajánlotta az ingyenes Qantum GIS programot, mint olyat, amellyel valószínűleg valamilyen szinten megoldható ez a konverzió is.

 

Bizonyára az AutoCAD olyan specializált  verziói - Például az AutoDesk MAP - amelyek szintén térinformatikai jellegű feladatok megoldására szolgálnak, képesek más GIS programok állományainak értelmezésére, így talán erről az oldalról is megközelíthető a feladat.

 

 

prizmas2_ani

 

e-mail küldése időpont: 2013-08-01 20:05:25
 
küldte: Jano76 válaszolok 284.

Tisztelt Ferenc!

 

Nagyon jók ezek a kis programok, most akadtam rájuk a neten és azonnal megoldották egy halom eddigi problémáimat, amivel így nagyon sok időt tudok megspórolni.

 

Egy kérdésem lenne: ArcView programmal készülő rajzok állományait (.tfw, .xml, .ovr, stb.) át lehet-e valahogy ültetni egy AutoCAD rajzba?

 

Köszönettel.

 

e-mail küldése időpont: 2013-08-01 13:15:56
 
küldte: pf-prg válaszolok 283.

exclamationexclamationexclamation

 

 

writing2

A Blokkreferenciák koordinátajegyzéke letölthető AutoLisp program ujabb verziója kezeli a dinamikus blokkokat is!

 

 

 prizmas2_ani

e-mail küldése időpont: 2013-07-27 12:33:28
 
küldte: pf-prg válaszolok 282.

exclamationexclamationexclamation

 

A Digitális fotók megjelenítése AutoCAD alatt oldalról letölthető a bitmap_view.exe program új verziója, amely a forgatásokat számottevően gyorsabban végzi, és képes a JPEG formátumú (jpg bővítményű) bitképeket a bennük tárolt EXIF információk alapján automatikusan elforgatni.

 

prizmas2_ani

e-mail küldése időpont: 2013-07-25 08:17:47
 
küldte: pf-prg válaszolok 281.
Válasz  williamwall  280.  sorszámú üzenetére:

Kedves williamwall!

 

A dinamikus blokk egy igen különleges állatfajta! wacko 

Tulajdonképpen minden beillesztett példányához tartozik egy önálló blokkdefiníció. Emiatt másként kell programból elérni, és manipulálni az adatait, mint a "normális" blokkok esetében. Mivel én eddig csak kísérletezés szinten használtam dinamikus blokkot, általában meg is feledkezem erről.

 

Utána fogok nézni a dolognak, és valószínűleg meg is lehet oldani.  speculate Lekötelezne, ha küldene egy kísérletezésre alkalmas DWG állományt.

 

 

 

prizmas2_ani

 

e-mail küldése időpont: 2013-07-23 18:05:22
 
küldte: williamwall válaszolok 280.

Kedves Ferenc!

 

Lenne egy észrevételem a

Megadott nevű blokk referenciáinak koordinátajegyzéke 

Lisphez. Megpróbáltam dinamikus blokkokat kiolvasni vele és mindegy hogy jelölöm ki, kattintok a blokkra mindig azt írja ki hogy 0 találat.

Sima Blokkoknál kifogástalanul működik. Esetleg lenne rá mód hogy a dinamikus blokkot is ki lehessen vele gyűjteni?

 

Üdv.:

William

e-mail küldése időpont: 2013-07-22 11:30:11
 
küldte: williamwall válaszolok 279.
Válasz  pf-prg  278.  sorszámú üzenetére:

Kedves Ferenc!

 

Köszön szépen válaszát, így valóban megoldható a probléma. Köszönöm szépen a segítséget.

 

Üdv

William

e-mail küldése időpont: 2013-05-29 14:24:17
 
küldte: pf-prg válaszolok 278.
Válasz  williamwall  277.  sorszámú üzenetére:

Kedves Williamwall!

 

writing2

Tehát, ha jól értem, X,Y,Z koordinátáikkal megadott pontok, például: pont rajzelemek, vonalak végpontjai, vonalláncok töréspontjai egymás utáni megfelelő sorrendű kiválasztásával szeretné megadni a hossz szelvény pontjait a (pontlista-hosszelv) függvény számára.

 

Ezt jelenleg is megteheti, ha az Egérrel bemutatott pont­ok adatainak fájlba írása program használatával a térképi állományból fájlba írja a pontokat, majd az így kapott fájlt használja a (pontlista-hosszelv) -ben.

 

Megoldható lenne persze a feladat a (pontlista-hosszelv) kiokosításával is. Ahogy időm engedi, utánanézek a dolognak.

 

prizmas2_ani

 

e-mail küldése időpont: 2013-05-27 19:13:16
 
küldte: williamwall válaszolok 277.
Válasz  pf-prg  276.  sorszámú üzenetére:

Kedves Ferenc!

 

(pontlista-hosszelv) függvénnyel csak txt állományból tudok beolvasni pontokat. (az ény verziómba azóta lehet hogy van újjabb) Nem lehet azt a proramot úgy módosítani, hogy a felhasználó adja meg a pontokat egy ponthalmazból és a program ezeket a pontokat felhasználva generálja a hossz-szelvényt?


Üdv:

William

e-mail küldése időpont: 2013-05-27 16:00:41
 
küldte: pf-prg válaszolok 276.
Válasz  williamwall  275.  sorszámú üzenetére:

Kedves Williamwall!

 

writing2

A (pontlista-hosszelv) függvénnyel létrehozott objektumok (magassági-létra blokkok, sraffozási minták, stb.) felhasználásával létrehozhat egy hossz-szelvény alapot, amelyre azután kedve szerint rajzolhat hossz-szelvényt. Nyilván ebben az esetben a megjelenítendő adatokat (szelvényszámok, magasságok, mutatóvonalak, stb.) külön kell létrehozni. Ha az alapot megfelelően illeszti be a DWG koordinátarendszerébe, akkor ezek létrehozásában talán segítségére lehetne a Pontok koordinátáinak megírása menüpontnál letölthető programocska.

 

prizmas2_ani

 

e-mail küldése időpont: 2013-05-24 17:34:45
 
küldte: williamwall válaszolok 275.

Kedves Ferenc!

 

Nagyon szépen köszönöm a hasznos lispeket sokat segítenek a munkámban. thumbsup

 

Esetleg nincs egy olyan Lisp-je ami nem pontlistábol csinál kereszt-szelvényt hanem a képernyőn kattintva lehet megadni a kereszt-szelvény pontjait.

Hs esetleg lenne egy ilyemi annak nagy hasznát tudnám venni...

 

Üdv

William

e-mail küldése időpont: 2013-05-23 09:30:35
 
küldte: pf-prg válaszolok 274.
Válasz  Czimbalmos Ferenc  273.  sorszámú üzenetére:

Kedves Ferenc!

 

not-not1

Igen szerény, és régi tapasztalataim vannak a Garmin GPS -ek térképeinek kezelésével kapcsolatban. Ha jól emlékszem a Garmin Mapsource programot használtam egykor erre a célra.

 

A neten bizonyosan talál jó néhány, a témával kapcsolatos felhasználói fórumot. Hátha ott tud segítséget kérni.

 

prizmas2_ani

e-mail küldése időpont: 2013-04-26 19:00:00
 
küldte: Czimbalmos Ferenc válaszolok 273.

Tisztelt Papp úr!

 

Régebben a Garmin .img típusú térképeket a mapEdit-el nyitottam meg, a kívánt részletet kivágtam, konvertáltam .rus formátumuvá és WinCE5 alapú PDA-val elmentem az erdőbe mászkálni. Most van egy közel 1 GB-os .img fájlom, és ez minden módon kifog rajtam, nem létezik megnyitni, az új MapEdit csak felsorolja, mi minden van ebben, de egyet meg nem nyit, hogy aztán konvertáljam. Ha van ötlete, előre köszönöm!

e-mail küldése időpont: 2013-04-25 13:20:05
 
küldte: kelkaresz válaszolok 272.

Szia!

 

Kipróbáltam a

Raszterkép beillesztése két illesztőponttal lispet is, nagyon szépen és eygszerűen működik, hálás köszönet érte!!!

 

kelkaresz

e-mail küldése időpont: 2013-04-11 15:49:38
 
küldte: Csiki Tibor válaszolok 271.

Hasznos lisp ez az utobbi. Koszonet erte!

e-mail küldése időpont: 2013-04-08 22:10:52
 
küldte: pf-prg válaszolok 270.
Válasz  MFerenc  269.  sorszámú üzenetére:

Kedves MFerenc!

 

Köszönöm, az értesítést, és örülök, hogy hasznosnak bizonyult az ön számára a program.

 

prizmas2_ani

e-mail küldése időpont: 2013-02-25 16:43:53
 
küldte: MFerenc válaszolok 269.

Tisztelt Papp Úr!

 

Én geodéziai felvételekből készített autocad pontokat kötöttem össze 3D vonalláncal, ennek kiíratására, csatorna ksz.-ek gyártására használom a programot.

 

Ezúton is köszönöm a segítségét!

e-mail küldése időpont: 2013-02-24 22:30:01
Újabb
Régebbi

Fő oldal Bemutatkozás Pocket PC programok AutoCAD-AutoLisp Egyéb programok Online EOV <<>> WGS84 átszámítás Online EOV (EOTR) szelvény kereső OSM térkép megjelenítése Üzenő füzet Fénykép-tár Link-gyüjtemény A honlapról A honlap építésről Honlaptérkép
Papp Ferenc földmérő honlapja Papp Ferenc földmérő honlapja
Üzenő - füzet
Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS