Újabb
Régebbi
küldte: Kóczán Gábor válaszolok 243.
Válasz  pf-prg  242.  sorszámú üzenetére:

Kedves Ferenc! 

Köszönöm szépen! clap

Nagyon jól működik!

És nagyon köszönöm és értékelem a segítőkészségét!

 

Üdvözlettel: Kóczán Gábor

e-mail küldése időpont: 2012-09-28 09:22:30
 
küldte: pf-prg válaszolok 242.
Válasz  Kóczán Gábor  241.  sorszámú üzenetére:

Kedves Gábor!

 

Töltse le újra a lispet. Találtam benne egy hibát. cry

 

Erről a linkről letölthet egy teszt koordináta állományt. Nekem azzal jól működik.

 

 prizmas2_ani

e-mail küldése időpont: 2012-09-28 07:58:58
 
küldte: Kóczán Gábor válaszolok 241.
Válasz  pf-prg  240.  sorszámú üzenetére:

Kedves Ferenc!

 

Letöltöttem a lisp-et a 198. sorszámú üzenet alól.

A leírás alapján pont ez az, ami nekem kellene.

Próbáltam többféle mintaállományt megadni miután az .eov kiterjesztésű fájlon nem működött ("nil"), de sajnos akárhogy is szerkesztem a bemeneti fájlt "nil" üzenettel kilép a parancsból.

Lehet, hogy meghív egy olyan rutint, ami nálam nincs meg?

 

Üdvözlettel: Kóczán Gábor

e-mail küldése időpont: 2012-09-27 20:35:48
 
küldte: pf-prg válaszolok 240.
Válasz  Kóczán Gábor  239.  sorszámú üzenetére:

Kedves Gábor!

 

Próbálja ki az Üzenő füzet 198. számú bejegyzésénél letölthető lispet. Az valami ilyesmit csinál. Este majd ránézek,  hogy pontosan erre alkalmas-e.

 

prizmas2_ani

e-mail küldése időpont: 2012-09-27 08:09:39
 
küldte: Kóczán Gábor válaszolok 239.
Válasz  pf-prg  238.  sorszámú üzenetére:

Kedves Ferenc!

Köszönöm a gyors választ! Igen, a blokkok beillesztése működik, de még mindig gondban vagyok azzal, hogy vonalláncot rajzolnék megfelelő sorrendben a pontokra. 

A bejáráskor a kis kézi GPS-által rögzített track-ből szeretnék az alaptérképre feltenni útvonalat úgy, hogy követhető legyen a mozgás iránya akkor is, ha a vonal sokszor kis helyen keresztezi egymást. A vonallánc parancs jól működik, ha egyszerűen CTRL-V-vel bemásolom az y,x koordinátapárokat  soremeléssel eltörve. Szóval van egy csomó megszámozott, attribútumos blokkom, amiket most össze kéne kötni sorrendben...
Adna még egy ötletet? :)

Köszönöm! 

Üdvözlettel: Kóczán Gábor

e-mail küldése időpont: 2012-09-26 20:40:29
 
küldte: pf-prg válaszolok 238.
Válasz  Kóczán Gábor  237.  sorszámú üzenetére:

Kedves Gábor!

 

Próbálja ki a Blokk­referenciák beolvasás­a fájlból programot. Azt leginkább ilyen célokra szokás használni.

 

e-mail küldése időpont: 2012-09-26 17:14:27
 
küldte: Kóczán Gábor válaszolok 237.

Kedves Ferenc! 

 

Szuper dolgok vannak a honlapon, többször használtam már a koordináta-transzformációt. Nekem még nagy segítség lenne, ha a WGS84-EOV transzformáció során a kimenő eov-kiterjesztésű fájl olyan szerkezetű volna, hogy manipulálás nélkül (vagy csak kevés manipulálással) az AutoCad parancssorába bemásolható lenne, mint pontsorozat. Tehát a koordináták vesszővel volnának elválasztva és sehol nem lenne space, pontszám pedig nem lenne. Karaktercserélgetéssel próbálom átalakítani a hosszú sorozatokat, de sajnos a spacek száma sem egyezik minden sorban így nem tudtam rá okos makrót kitalálni Wordben. Hátha Önnek csak egy mozdulat a formátum módosítása... Vagy talán már megvan az okos makró, vagy lisp az átalakításhoz.

Köszönöm szépen! Üdvözlettel: Kóczán Gábor

e-mail küldése időpont: 2012-09-26 12:36:17
 
küldte: pf-prg válaszolok 236.
Válasz  Tamás  234.  sorszámú üzenetére:

Keves Tamás!

 

Örülök, hogy hasznára volt a program. Sok sikert kívánok a diplomamunkájához.

 

prizmas2_ani

 

 

e-mail küldése időpont: 2012-09-24 22:29:47
 
küldte: pf-prg válaszolok 235.
Válasz  williamwall  233.  sorszámú üzenetére:

Kedves williamwall !

 

speculate

Nem tudom előidézni a hibát.

 

Talán ha küldene egy teszt állományt, és részletesen leírná a tevékenységeket amelyek a hibához vezetnek, rábukkanhatnék.

 

prizmas2_ani

 

e-mail küldése időpont: 2012-09-24 22:19:00
 
küldte: Tamás válaszolok 234.

Tisztelt Papp Úr!

 

Diplomamunkámhoz használtam fel a (blokkref_beolvas) programot és nagyon megkönnyítette a dolgomat!

Ezer köszönet érte! :)

Ezen kívül is láttam még nagyon hasznos programokat. Biztosan fogok még használni közülük.

Kitartást a további fejlesztésekhez!

 

Üdvözlettel,

Tamás

e-mail küldése időpont: 2012-09-24 19:14:06
 
küldte: williamwall válaszolok 233.
Válasz  pf-prg  232.  sorszámú üzenetére:

Kedves Ferenc!

 

Kipróbáltam attribútumaikban sorszámozott blokkreferenciák lispet. Mnden tárgyraszterrel jól működik. Nagyon szépen köszönöm a gyors segítséget.

 

Azt vettem észre ha másik blokkot szeretnék beilleszteni akkor kiakad a lisp és ezt a hibaüzenetet kapom :

 

"rossz argumentum típus: fixnump: nil"

 

Lehet hogy valamit rosszul csináltam?

 

üdv William

e-mail küldése időpont: 2012-09-24 11:39:06
 
küldte: pf-prg válaszolok 232.
Válasz  williamwall  228.  sorszámú üzenetére:

Kedves williamwall !

 

writing2

 

A Letölthető AutoLisp Rutinok című oldalon elérhető az attribútumaikban sorszámozott blokkreferenciák létrehozására szolgáló AutoLisp parancs továbbfejlesztett változata.

 

exclamation

Kérem próbálja ki, és ha hibát talál benne, jelezze!

 

prizmas2_ani

 

e-mail küldése időpont: 2012-09-21 20:51:02
 
küldte: williamwall válaszolok 231.
Válasz  pf-prg  230.  sorszámú üzenetére:

Nagyon szépen köszönöm a fáradozásait.

 

 

üdv

William

e-mail küldése időpont: 2012-09-21 07:21:38
 
küldte: pf-prg válaszolok 230.
Válasz  williamwall  228.  sorszámú üzenetére:

Kedves williamwall !

 

Az a funkció a felhasználó igénye szerint készült így.

Majd átalakítom úgy, hogy ne legyen beállítva a végpont tárgyraszter, és hozzáférhetővé teszem a Letölthető Autolisp Rutinok című oldalon.

 

prizmas2_ani

e-mail küldése időpont: 2012-09-20 19:23:31
 
küldte: pf-prg válaszolok 229.

A Letölthető AutoLisp Rutinok oldalon új funkció érhető el, amely rajzelemek összesített hosszának lekérdezésére használható.

 

prizmas2_ani

e-mail küldése időpont: 2012-09-20 19:17:42
 
küldte: williamwall válaszolok 228.

Tisztelt Ferenc!

 

 Kipróbáltam az attribútumaikban sorszámozott blokkreferenciák beillesztésére szolgáló lispet. Nagyon jól működik. Nagyon szépen köszönöm a Lispet sokat segít.

 

Annyi észrevételem lenne hogy a lisp csak vonal végére rekja a blokkokat mindegy milyen tárgyrasztert használok (Felező, Szomszédos stb.) Ha lehetne használni a többi tárgyrasztert is akkor lenne tökéletes a Lisp.

 

Üdv: William

 

 

e-mail küldése időpont: 2012-09-20 15:36:18
 
küldte: pf-prg válaszolok 227.

Tesztelő üzenet

 

prizmas2_ani

e-mail küldése időpont: 2012-08-21 20:48:13
 
küldte: pf-prg válaszolok 226.

Újra fogad hozzászólást és e-mailt a honlap!

 

speculate

Már többször tapasztaltam, hogy a hozzászólások küldése az üzenő füzetbe, és az e-mail küldés a honlapra egy ideig nem működött, majd megjavult. A tapasztalatok szerint a spam elleni védekezés céljából beillesztett kódrészletek okozták a problémát. Mivel én azokat nem szoktam buherálgatni, talán a tárhelyszolgáltatóm a ludas a dologban valamilyen módon.

 

wacko

Most egy "kicsit" belenyúltam az érintett kódokba, és a tesztelések szerint jól működnek.

A jövőben e-mail küldéskor is a küldő neve után kell írni a "(látogató)" karaktersorozatot (szöveget).

 

exclamation

Arra kérném a látogatóimat, hogy ha hibát tapasztalnak akár az itteni üzenet hozzáadásban, akár az e-mail küldésben, értesitsenek erről az általuk használt levelezőszolgáltatáson keresztül.

 

prizmas2_ani

e-mail küldése időpont: 2012-08-20 16:14:30
 
küldte: pf-prg válaszolok 225.
Válasz  SGy  222.  sorszámú üzenetére:

Kedves SGy!


Az Ortogonális bemérés számítása program legújabb verziójában ki/be kapcsolható mind az abszcissza, mind az ordináta irányú torzítás.

 

prizmas2_ani

e-mail küldése időpont: 2012-08-20 08:52:59
 
küldte: pf-prg válaszolok 224.

writing2

 

Pontok távolságának megjelenítése oldalról letölthető a program legújabb verziója, amely williamwall 210. számú üzenetében felvetett módon, blokkreferenciák attribútumaiban is képes megjeleníteni a távolságokat.

 

wacko

Amennyire az időm és szuflám engedte teszteltem. Remélem nem hagytam hibákat benne?

 

prizmas2_ani

 

e-mail küldése időpont: 2012-08-17 17:06:24
 
küldte: pf-prg válaszolok 223.
Válasz  SGy  222.  sorszámú üzenetére:

Kedves SGy!

 

Egy nem szakmabélinek ez bizonyára különös, de a geodéziában alapértelmezetten ez az ortogonálisan bemért pontok koordinátaszámításakor használandó eljárás.

 

nagyapo

Ahogyan a program ismertetőjében az le is van írva, ilyenkor tulajdonképpen két derékszögű koordinátarendszer közötti koordináta átszámítás (transzformáció) történik. Egy ilyen transzformáció során pedig a geometriából ismert módon a koordináták eltolással, elforgatással és lépték váltással kerülnek át a cél koordinátarendszerbe.

A geodéziai síkkoordinátarendszerekkel szinte mindig egymástól különböző mértékben és módon torzítva ábrázoljuk a térképen megjelenített objektumokat, a vetítési kényszerek miatt. Ha gömbnek tekintjük a földfelszínt, a sík, vagy síkba kiteríthető (henger, kúp) térképfelületre történő vetítéskor a választott térképfelülettől és vetítési módszertől függő mértékben minden terepi alakzat térképi megfelelője torzulásokat fog tartalmazni. Ezeket a torzulásokat is kell modelleznie a két térképvetület közötti átszámításra szolgáló algoritmusoknak.

 

Az adott feladatnál elvileg a léptékbeli torzulásokat csak a lokális koordináta rendszer alapvonalának mért, és a célkoordinátarendszerben ismert koordinátáikból számított hosszainak arányából számíthatjuk. Nem ismerjük tehát az alapvonalra merőleges (ordináta irányú) irányú torzulást. A geodéziában az az alapszabály, hogy az alapvonal irányú torzulást ordináta irányban is érvényesnek tekintjük.

 

A feladat 219. számú hozzászólásomban említett komplttebb megoldásában ennek ellenére külön ki-be kapcsolhatóvá tettem mindkét irányú torzulás figyelembevételét, mert speciális esetekben erre valóban szükség lehet.

 

Ha a közzétett programot használva kellene kiejtenem alapvonalra merőleges irányban a torzulást, akkor talán úgy járnék el, hogy az alapvonal mért hosszát a számítottal azonosnak adnám meg, majd a keletkezett pont rajzelemeket egy alapvonal irányú nyújtással (AutoCAD _STRETCH parancs) illeszteném az alapvonalhoz.

De az abszcisszák előzetes torzitása is megoldás lehet, egy számológépet használva.

writing1

Persze bogarat ültetett a fülembe ezzel az észrevételével, mert magam lusta lennék ilyen félmegoldások használatához! Lehet, hogy a közzétett verzióba beépítem az ordináta irányú torzítások letiltásának lehetőségét.

 

prizmas2_ani

e-mail küldése időpont: 2012-08-17 16:36:59
 
küldte: SGy válaszolok 222.
Válasz  pf-prg  221.  sorszámú üzenetére:

Kedves Ferenc!

 

Tesztelem az ortogonális felrakót. úgy látom, hogy ha a mért távolság nem egyezik a számítottal akkor a program az ordináta értéket is módosítja, ebből elég érdekes ordináták adódnak.

 

Csak az abszcissza értékének kellene változnia, hiszen az eltérés csak arra az irányra vonatkozik, nem?

 

Üdv.

 

SGy 

e-mail küldése időpont: 2012-08-17 13:53:51
 
küldte: pf-prg válaszolok 221.
Válasz  SGy  220.  sorszámú üzenetére:

Kedves SGy!

 

A PDMODE rendszerváltozót mindenki könnyen saját ízlése szerint beállíthatja az AutoCAD felhasználói felületén, akár már az általa használt template állományban is.

Ha programkódban rögzítem a beállítást, akkor azt mindig vissza kell állítani a felhasználó által favorizáltra, a program használata után.

 

Inkább beírok egy figyelmeztetést a program kezelési útmutatójába, hogy a pontstílust a vizuálisan is érzékelhetőek egyikére be kell állítani.

 

Köszönöm hogy felvetette a problémát!

 

prizmas2_ani

 

e-mail küldése időpont: 2012-08-09 18:22:29
 
küldte: SGy válaszolok 220.
Válasz  pf-prg  219.  sorszámú üzenetére:

Kedves Ferenc!

 

Nagyon köszönöm a segítségét!

Jónak tűnik, egy apróságot tennék én bele.

A PDMODE-ot mondjuk 3-ra állítanám a program elején,

különben esetleg nem látszanak valakinél a pontok.

 

Én nálam beleraktam. És még 1x köszönöm!

  

 

e-mail küldése időpont: 2012-08-09 12:44:50
 
küldte: pf-prg válaszolok 219.
Válasz  SGy  218.  sorszámú üzenetére:

Kedves SGy!

 

Az ortogonális bemérés számítása nyilván az első megoldott feladatok között szerepelt valamikor réges-régen. Meglehetősen sokoldalú és komplett megoldást hoztam össze erre a célra. Szabad mérési vonallal is elboldogul, és képes a bemérési adatok megjelenítésére is a DWG állományban.

Abban a formában nem szeretném közzétenni, mert az mind önmagammal, mind a programot megvásárló kollégákkal szemben méltánytalan lenne.

De ma igen igen happy vagyok, mert a GPS-ünk nem szívatott úgy mint az előző napokon, gyorsan összedobtam hát a feladat egyszerűsített megoldását. Remélem ez is hasznosnak bizonyul. Nem teszteltem sokat (Arra azért kevés az idő, meg a lustaság sem egy múló szeszély nálam), ezért arra kérném, ha letölti tornáztassa meg alaposan, és ha hibát tapasztal jelezze itt.

 

GPS     prizmas2_ani

 

e-mail küldése időpont: 2012-08-08 20:37:10
Újabb
Régebbi

Fő oldal Bemutatkozás Pocket PC programok AutoCAD-AutoLisp Egyéb programok Online EOV <<>> WGS84 átszámítás Online EOV (EOTR) szelvény kereső OSM térkép megjelenítése Üzenő füzet Fénykép-tár Link-gyüjtemény A honlapról A honlap építésről Honlaptérkép
Papp Ferenc földmérő honlapja Papp Ferenc földmérő honlapja
Üzenő - füzet
Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS