Újabb
Régebbi
küldte: Sz. Loránd válaszolok 345.
Válasz  pf-prg  344.  sorszámú üzenetére:



Nagyon köszönöm!! Ez nekem óriási segítséget jelentett, és remélem mások is hasznosnak találják!

Tökéletesen működik, hálám üldözni fogja! :)


Lenne még egy másik kérdés.
Van 4-5 *.lsp-m amit gyakran használok. Azt meg tudom ÉN(!) csinálni, hogy ez a négy külön álló lisp egy fájl legyen?
Pl. ha egy fájlba másolnám működne?
Csak annyi lenne a haszna, hogy egyszerre be tudjam tölteni a programokat. Semmi mást nem akarok változtatni, minden úgy jó ahogy van.

Köszönöm!!

L.

e-mail küldése időpont: 2014-10-06 11:05:09
 
küldte: pf-prg válaszolok 344.
Válasz  Sz. Loránd  343.  sorszámú üzenetére:

exclamationexclamationexclamation

 

writing2

 

Numerikus feliratok létrehozása növekménnyel című oldalról letölthető a program új verziója.

 

prizmas2_ani

e-mail küldése időpont: 2014-10-06 07:48:17
 
küldte: Sz. Loránd válaszolok 343.
Válasz  Sz. Loránd  342.  sorszámú üzenetére:

Kedves Ferenc

Ne vegy sürgetésnek vagy türelmetlenségnek, de érdeklődnék, hogy sikerült e foglalkozni a lentebbi kiegészítésekkel?
Holnaptól lenne rá nagy szükségem, ezért kérdezem.

Köszönöm szépen!

L.

e-mail küldése időpont: 2014-10-05 10:52:05
 
küldte: Sz. Loránd válaszolok 342.
Válasz  pf-prg  341.  sorszámú üzenetére:

Köszönöm,

Várok türelmesen!

L.

e-mail küldése időpont: 2014-09-22 20:09:38
 
küldte: pf-prg válaszolok 341.
Válasz  Sz. Loránd  340.  sorszámú üzenetére:

Kedves Loránd!

 

Ahogyan időm engedi utánanézek. Mostanában eléggé el vagyok foglalva (Éppen AutoLisp programozással). Ígéretet meg már többet is tettem.

 

prizmas2_ani

 

e-mail küldése időpont: 2014-09-22 19:10:10
 
küldte: Sz. Loránd válaszolok 340.
Válasz  pf-prg  338.  sorszámú üzenetére:

Kedves Ferenc!


FANTASZTIKUS!!

...Mióta szeretnék egy ilyen progit... :))
Szuperül működik!! :)


Ha esetleg annyival ki lehetne egészíteni, hogy: 
-ha a szám után "." (pont) van, és
-ha a szám előtt 0; 00; 000 (pl. 01; 001) előtag van, akkor is működjön, akkor az maga lenne a menyország :)


vagy esetleg ha xyz-01 a kiindulás, akkor abban is változzon a numerikus érték.

Ez utóbbi csak akkor érdekes, ha egyszerűn megoldható, amúgy nem fontos... :)

Nagyon szépen köszönöm!!

Üdv,
L.

e-mail küldése időpont: 2014-09-21 22:58:05
 
küldte: Sz. Loránd válaszolok 339.
Válasz  pf-prg  338.  sorszámú üzenetére:

Köszönöm fáradozását!!
Kipróbálom, és vissza jelzek!

Üdv,
L.

e-mail küldése időpont: 2014-09-21 22:28:59
 
küldte: pf-prg válaszolok 338.
Válasz  Sz. Loránd  337.  sorszámú üzenetére:

exclamationexclamationexclamation

 

writing2

 

Numerikus feliratok létrehozása növekménnyel című oldalról letölthető AutoLisp programmal, megadott növekményű számokat tartalmazó szöveg rajzelemeket hozhatunk létre beillesztéssel, vagy másolással.

 

Remélem ilyesmire gondolt kedves Loránd.

 

prizmas2_ani

e-mail küldése időpont: 2014-09-21 14:28:16
 
küldte: Sz. Loránd válaszolok 337.
Válasz  pf-prg  336.  sorszámú üzenetére:

Köszönöm szépen, várom!

Üdv,

L.

e-mail küldése időpont: 2014-09-18 10:24:15
 
küldte: pf-prg válaszolok 336.
Válasz  Sz. Loránd  335.  sorszámú üzenetére:

Kedves Loránd!

 

Valami hasonló már létezik. Azt ingatlannyilvántartási térképek helyrajzi számainak hatékony beillesztéséhez készítettem.

Úgy emlékszem egyszerű kis szerkentyű. Amint időm lesz rá önállóan használhatóvá teszem.

 

prizmas2_ani

e-mail küldése időpont: 2014-09-18 08:00:24
 
küldte: Sz. Loránd válaszolok 335.

Kedves Ferenc!

Én arra keresek megoldást, hogy adott egy szám, (pl. 123.) és ennek másolásakor egy általam megadott értékkel ez csökkenjen vagy növekdjen.

pl. copy 123. (megadom, hogy +2-vel növekedjen) kattintáskor 125.-öt ír. következő kattintás: 129, majd 131 és így tovább...

Elnézést a laikus fogalmazástól, remélem érthető, hogy mit szeretnék. :)

Köszönöm segítségét!

Üdv, Loránd

e-mail küldése időpont: 2014-09-17 17:28:32
 
küldte: U.K. Gábor válaszolok 334.
Válasz  pf-prg  333.  sorszámú üzenetére:

Kedves Ferenc!

 

Letöltöttem és teszteltem, jól működik!

Írtam e-mailt is Önnek a két távcsőálláshoz, amiben elfelejtettem említeni, hogy sokszögelés közben poláris részletmérés is végeztünk a 180-as számú ponton a 3-as számú pontra.

 

Köszönöm a segítségét! rolleyes

 

Üdv.: S. Gábor

e-mail küldése időpont: 2014-08-21 22:36:49
 
küldte: pf-prg válaszolok 333.
Válasz  U.K. Gabor  327.  sorszámú üzenetére:

Kedves Gábor!

 

writing2

Utánanéztem a DXF kiírás problémájának.

 

A hibát az okozta, hogy néhány hónappal ezelőtt kiegészítettem a programot azzal a lehetőséggel, hogy a pont és vonal rajzelemek megjelenítési tulajdonságaikat a rétegüktől is örökölhessék, amint az például az AutoCAD-ban lehetséges.

Sajnos a DXF kiírás kimaradt a változtatás utáni tesztelésből, és a fólia szerinti tulajdonságú rajzelemeknél nem létező tulajdonságérték miatt kiakadt.

A változtatás összes következményét nem vezettem át a DXF kíráson, így a fóliák továbbra is rögzített színnel és vonaltípussal kerülnek a DXF-be. Amint időt tudok szakítani rá, ezt is megoldom.

A DXF megnyitása után végre kell hajtani a ZOOM _e parancsot, hogy a rajzi tartalom a képernyő közepére kerüljön.

 

Töltse le az új verziót, és próbálja ki.

A PF-APT.exe régi verzióját mentse el, mert nem volt sok időm a tesztelésre.

 

prizmas2_ani

e-mail küldése időpont: 2014-08-20 11:06:46
 
küldte: pf-prg válaszolok 332.
Válasz  U.K. Gabor  331.  sorszámú üzenetére:

Kedves Gábor!

 

Kérem küldjön egy (Több)  a PF-APT.exe MJK adatszerkezetének megfelelő formátumú, két távcsőállásban mért adatokat tartalmazó mérési jegyzőkönyv állományt.

 

Nem tudom, hogy a rekord típust kódoló első két karakterre van-e már valamilyen szisztémája a két távcsőállás megkülönböztetésére, de ha nincs, legyenek például értelemszerűen T1 és T2 tartalmúak.

 

prizmas2_ani

e-mail küldése időpont: 2014-08-19 20:28:25
 
küldte: U.K. Gabor válaszolok 331.
Válasz  pf-prg  330.  sorszámú üzenetére:

Kedves Ferenc!

 

Az alappontsűrités számomra "egy irányzással pontosan nem mérhető" kategória. A két távcsőállásban mérés egyfajta hibaszűrésre is szolgál, hiszen ha a két távcsőállás azonos értéket mutat (10" alatti eltéréssel), akkor valószinű nem lőttem mellé.

A munkám során mindennapos gyakorlat a sokszögelés, amit GPS pontok között szoktunk vezetni. Magaspont levezetést a főiskola óta én sem végeztem, de a sokszögelést nem lehet megúszni, ha nagy pontosságú alappontok létesitése a feladat pl. vonalas létesitmény mentén. Lekötelezne, ha érdemben tudná orvosolni egyedi igényemet, minden reményem az Ön kezében (fejében) van!

 

Köszönettel: Stötzer Gábor

e-mail küldése időpont: 2014-08-18 22:18:01
 
küldte: pf-prg válaszolok 330.
Válasz  UK Gabor  328.  sorszámú üzenetére:

Kedves Gábor!

 

speculate

Az irány közepelés funkciót tulajdonképpen csak egy irányzással pontosan nem mérhető pontjelek (például közeli kémény) jobb és bal oldalára menő irányok közepelésére szántam. Arra hogy használtam-e a gyakorlatban nem emlékszem. A GPS-ek elterjedése óta nem jellemző, hogy ilyen magaspontokat irányoznánk.

 

A két távcsőállásban mért adatok közepelésére szolgáló funkció megírása már felmerült bennem, de mivel gyakorlati igény egyáltalán nem volt rá, nem foglalkoztam vele.

Mostanában rendesen meg vagyok hajtva, mind terepi munka, mind programozás (AutoLisp) terén. Legközelebb talán a hét végén tudnék foglalkozni ezzel, ha a sors és a főnökeim is úgy akarják.

 

prizmas2_ani

 

e-mail küldése időpont: 2014-08-18 20:05:42
 
küldte: pf-prg válaszolok 329.
Válasz  U.K. Gabor  327.  sorszámú üzenetére:

Kedves Gábor!

 

speculate

Nem találkoztam még ezzel a hibával. Ahoz hogy az okát kipuhatoljam, szükségem lenne a *pfg állományra. Kérem, küldje el e-mail mellékletként.

 

prizmas2_ani

e-mail küldése időpont: 2014-08-18 19:53:42
 
küldte: UK Gabor válaszolok 328.

Kedves Ferenc!

 

Bevallom időhiány miatt még nem olvastam részletesen végig a Súgót - csak felületesen, ezért most itt próbálkozom kérdéseimre választ találnom.

 

A sokszögelést mindig két távcsőállásban végzem, ezért szükségem lenne az I.-II. távcsőállás adatainak közepelésére a sokszögvonal számítása előtt. Automatikus közepelést nem találtam a leírásban. Végez-e közepelést a program, ha egy adott állásból ugyanarra a pontra mindkét távcsőállásban történt mérés?

 

Próbáltam manuálisan is a két távcsőállás méréseit kiközepeltetni vele, de a horizontális szög fok értékét hibásan képzi.

 

Pl.1.:

I.            Hz:   93.28210         V:   89.44250

II.           Hz: 273.28240         V: 270.15450

Közepelt Hz: 363.2822,5        V:   89.44200

 

Pl.2.:

I.            Hz: 322.33480         V:   89.45410

II.           Hz: 142.33440         V: 270.14190

Közepelt Hz: 412.33460         V:   89.45410

 

Kérem, ha ideje engedi, vessen egy pillantást a programra, hol lehetne fülöncsípni a hibát!

 

Köszönettel: Stötzer Gábor

 

 

 

e-mail küldése időpont: 2014-08-17 16:22:41
 
küldte: U.K. Gabor válaszolok 327.

Kedves Ferenc!

 

Kis méretű (6 pontból álló sokszögvonal) teszt állományom eredményeként létrejött helyszínrajzot szerettem volna exportálni AutoCAD R12 DXF-be, de mindig hibaüzenetet kapok!

 

A PF_APT hibaüzenete: "Range check error."

 

Létrejön a DXF fájl, de sérült vagy hiányos az AutoCAD 2002 (EN) szerint, így nem nyitja meg.

 

Az AutoCAD hibaüzenete:

"Syntax error or premature end of file on line 1282.

Invalid or incomplete DXF input -- drawing discarded."

 

Az exportálást megpróbáltam a PfGeo_Demo állománnyal is de ugyanazt a hibaüzenetet kaptam vissza.

 

Windows 7 Professional 64bit (EN) környezetben futtatom a programot a C:\PF_APT\PF_APT.exe-t.

 

Mi lehet a probléma?

 

Köszönettel: Stötzer G.

e-mail küldése időpont: 2014-08-17 15:48:39
 
küldte: pf-prg válaszolok 326.
Válasz  williamwall  325.  sorszámú üzenetére:

Kedves William!

speculate

A kiírás során könnyen megoldható lenne, hogy a fájlban megjelenjen az elforgatás is.

Pontok beolvasás­a fájlból és megjelölésük attribútum­os blokk­referenciákkal programban sem lenne lehetelen az elforgatás értelmezése és használata, de az több szöszmötölést igényelne. Most "éppen" ezer a dolgom, többek között Lisp programozás terén is, de majd utána nézek a dolognak.

 

prizmas2_ani

e-mail küldése időpont: 2014-08-05 00:11:05
 
küldte: williamwall válaszolok 325.

Elrontottam a lisp nevét headbang

Erre a Lispre gondoltam a visszaolvasásnál: Pontok beolvasás­a fájlból és megjelölésük attribútum­os blokk­referenciákkal


Üdv:

William

e-mail küldése időpont: 2014-08-04 15:35:09
 
küldte: williamwall válaszolok 324.

Kedves Ferenc!

 

 

Megadott nevű blokk referenciáinak koordinátajegyzékbe való kiírásához lenne egy kérdésem/kérésem. 

Azt meg lehet-e oldani, hogy a kiolvasáskor a blokk elfordulási szögét is kiolvassa?

Ezt a kiolvasott állományt visszaolvasva a Blokkreferenciák elhelyezése pontokra, vagy attribútumos blokkreferenciákra nevű lisp-be akkor a tárolt szögre forgatná a blokkoka.

Lehet hogy kacifántosan fogalmaztam, de talán érthető mire gondoltam :-)

 

Előre is köszönöm a választ.

 

Üdv:

William

 

e-mail küldése időpont: 2014-08-04 15:31:42
 
küldte: pf-prg válaszolok 323.

exclamationexclamationexclamation

 

writing2

http://pf-prg.hu/AutoCAD-AutoLisp/zoom-dwg-to-dwg.php oldalról letölthető AutoLisp programmal nézetablakok középpontját vihetjük át egyidejűleg megnyitott állományok között.

 

prizmas2_ani

e-mail küldése időpont: 2014-07-06 14:52:22
 
küldte: pf-prg válaszolok 322.
Válasz  Nagy Tamás  319.  sorszámú üzenetére:

exclamationexclamationexclamation

 

writing2

http://pf-prg.hu/AutoCAD-AutoLisp/attrib-link.php#eleje oldalról letölthető AutoLisp program blokkreferenciák attribútumaiban tárolt fájlnevek alapján hoz létre a blokkreferenciákhoz tartozó hiperlinkeket.

 

prizmas2_ani

e-mail küldése időpont: 2014-07-06 13:53:51
 
küldte: pf-prg válaszolok 321.

exclamationexclamationexclamation

 

A http://pf-prg.hu/bitmap-view.html oldalról letölthető program legújabb verziója, a  http://pf-prg.hu/AutoCAD-AutoLisp/autocad_foto.php  oldalról letölthető Autolisp program legújabb verziójával együttműködve, néhány bizonyára mások számára is hasznos új kunsztot tud.

 writing1

Szokásomhoz híven buzgón teszetelgettem, de szintén szokásomhoz híven szorul a zabszem, hogy hagytam-e mégis benne hibát. Nekem jól működött.

 

Ha kipróbálja valaki, esengve kérem, értesítsen az eredményről!

 

prizmas2_ani

 

e-mail küldése időpont: 2014-07-05 19:21:26
Újabb
Régebbi

Fő oldal Bemutatkozás Pocket PC programok AutoCAD-AutoLisp Egyéb programok Online EOV <<>> WGS84 átszámítás Online EOV (EOTR) szelvény kereső OSM térkép megjelenítése Üzenő füzet Fénykép-tár Link-gyüjtemény A honlapról A honlap építésről Honlaptérkép
Papp Ferenc földmérő honlapja Papp Ferenc földmérő honlapja
Üzenő - füzet
Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS